mycie okien

Jak myć okna?
KrystynaKrystyna - specjalista Tipy.pl

Każda gospodyni domowa ma z pewnością swój sprawdzony sposób na mycie szyb i okien. Czynność ta, choć wymaga trochę pracy, ma dla każdego duże znaczenie. Czyste szyby wpuszczają do środka więcej światła, a cały dom od razu staje się radosny i przytulny. Okna możemy myć przy pomocy różnorodnych, dostępnych w sklepach detergentów, ale także możemy skorzystać z nieco starszych, ale równie skutecznych sposobów, a do tego znacznie tańszych.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Woda
* Sok z cytryny
* Denaturat
* Ocet
* Amoniak
* Stare gazety
* Stare nylonowe rajstopy

1
Za mycie okien nie zabieraj się w zimny dzień, szkło jest wówczas delikatniejsze, kruche i może pęknąć. Zbyt duże słońce, również nie jest korzystne. Woda szybko wysycha, a na szybach zostają brzydkie smugi. Wykorzystaj do tej czynności pochmurny dzień.
2
W wiadrze wymieszaj 2,5 litra zimnej wody z 4 łyżkami soku z cytryny. Roztwór ten skutecznie usuwa wszelki brud z szyb. Skuteczna jest także mieszanina wody z octem lub denaturatem. Denaturat zapobiegnie zamarzaniu szyb w zimie. Można również stosować amoniak – 1 łyżka na 3 litry wody.
3
Do wody możesz dodać również kilka kropel gliceryny. Po tym zabiegu na umytych szybach nie będzie się tak łatwo osadzał kurz i brud. Zapobiegnie to także powstawaniu smug po deszczu.
4
Do mycia i polerowania okien użyj starych gazet. Są one znacznie tańsze od często używanych ręczników papierowych, a zarazem dużo skuteczniejsze. Farba drukarska zapobiega bowiem powstawaniu zacieków i smug.
5
Na szybach często pojawiają się smugi. Aby ułatwić sobie pracę i nie zastanawiać się, po której stronie się znajdują, możemy czyścic jedną stronę szyby od góry do dołu – pionowo, a drugą stronę od prawej do lewej – poziomo. Wówczas patrząc pod światło z łatwością stwierdzisz, po której stronie szyby znajdują się smugi.
6
Do polerowania szyb świetnie nadają się także stare nylonowe rajstopy. Nylon, dzięki swej strukturze, doskonale usuwa ze szkła wszelkie smugi.
?

Wskazówki
* Farbę olejną z szyby, która została po malowaniu ram okiennych, bez trudu usuniesz za pomocą soli amoniakalnej
* Zmywacz do paznokci bez trudu usunie z szyby lepkie ślady po taśmie klejącej

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ewela08
19.11.2017
O matko jak ja nienawidzę myć okien! Przy każdych świętach staram się ten przykry obowiązek zrzucić na narzeczonego ale nie zawsze mi się udaje :( Moja mama ma robota do mycia okien i to jest jakiś cud. Sam zmywa, nie trzeba się babrać ze smugami, i wygibasami na parapecie!
m.s
07.09.2017
Tylko to są rady jak myc szyby a nie okna. Okna maja ramy i ztym jest nawiększ bonanza. szyby to mały pikuś.
Marta
24.07.2013
Super porady !!! Ja bym jeszcze poleciła do mycia dr clean glass, szybko odparowywuje i jest niedrogi
grazyna2
11.04.2013
Clin - najlepszy środek do mycia szyb! Polecam- nie pozostawia smug i dobrze myje.
Okna
13.09.2010
Mycie okien na terenie Chorzowa,Rudy Śląskiej i okolic...Tanio!!!Telefon kontaktowy:512-608-095
MadziaSz
23.07.2010
Faktycznie stare rajstopy dają radę. Kiedyś podpatrzyłam to u sąsiadki i od tej chwili wprowadziłam w życie. Naprawdę są świetne do polerowania, polecam.