czyszczenie płytek w łazience

Jak czyścić płytki ceramiczne?

KrystynaKrystyna - specjalista Tipy.pl
czyszczenie płytek w łazience
1 z 6
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze wyczyścić kafelki. Środki do kupienia w sklepach są zazwyczaj dość drogie, ale niestety nie zawsze skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak wyczyścić kafelki, by były lśniące bez użycia detergentów.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Ocet
* Mydło
* Soda oczyszczona
* Emulsja do polerowania płytek lub wosk do karoserii
* Amoniak lub proszek do pieczenia
* Szczoteczka do zębów
* Roztwór soli amoniakalnej
* Ircha lub gazeta

1
czyszczenie płytek - krok 1
Przed przystąpieniem do pracy najlepiej odkręcić na kilka minut prysznic i puścić możliwie jak najbardziej gorącą wodę. Wytworzy się wówczas znaczna ilość pary wodnej, dzięki której łatwiej będzie nam usunąć brud.
2
czyszczenie płytek - krok 2
Plamy na kafelkach, nawet te trudne do usunięcia, bez problemu wyczyścisz przy użyciu octu. Po plamach nie zostanie ani śladu, a płytki będą lśniące. Kafelki możesz zmyć także wodą z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej. Pamiętaj, by zmywać od dołu do góry, a spłukiwać ciepłą wodą, polewając obficie od góry do dołu.
3
czyszczenie płytek - krok 3
Jeśli chcesz, by twoje kafelki były odporne na wilgoć i tworzenie się kamienia, natrzyj je po umyciu i wysuszeniu specjalną emulsją do polerowania płytek ceramicznych. Pozostaw ją na kilka chwil na glazurze, a potem, zanim całkowicie zaschnie, wypoleruj kafelki miękką szmatką. Równie skuteczny jest wosk do pielęgnacji karoserii samochodu – postępuj z nim tak samo jak w przypadku emulsji do płytek. Nasza łazienka będzie błyszcząca, a plamy po wodzie będą łatwe do usunięcia i nie będą już dla nas problemem.
4
czyszczenie płytek - krok 4
Fugi miedzy kafelkami, w których zbiera się brud i wyglądają nieestetycznie, możesz wyczyścić i wybielić przy pomocy roztworu amoniaku. Weź zużytą szczoteczkę do zębów, zanurz w roztworze amoniaku i potrzyj fugi. Gdy będą już czyste, spłucz obficie wodą. Zamiast szczoteczki możesz użyć także zwilżonej szmatki, a zamiast amoniaku proszku do pieczenia.
5
czyszczenie płytek - krok 5
Jeśli twoje kafelki są nieco zmatowiałe, potrzyj je gazetą lub irchą zwilżoną amoniakiem lub roztworem soli amoniakalnej – przywrócisz im połysk.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

jak czyścić i pielęgnować marmur?
czyszczenie lustra
narzędzia czyszczące :)

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

alcia
12.12.2014
To po co są coraz doskonalsze środki, podczas kiedy wy polecacie ocet, mydło i ....... powidło
fado
27.10.2011
jak wyczyścić płytki takie błyszczące mam takie w łazience ?