Lustra w Feng Shui

Feng shui - lustra
TimoTimo - specjalista Tipy.pl

W sztuce Feng Shui podstawową funkcją lustra jest zabezpieczenie naszej przestrzeni przed niekorzystnym wpływem otoczenia. Do elementów szkodliwych należą między innymi: drogi, skrzyżowania, wysokie budynki oraz ich narożniki.
1
Lustra w sztuce Feng Shui:

* Lustra wnoszą do pomieszczenia energię wody.
* Lustra pomagają optycznie powiększyć przestrzeń jak również gromadzą pozytywną energię Chi.
* Lustra są nazywane aspiryną Feng Shui. Odpowiednio umieszczone, przenoszą strumień energii Chi w każde inne miejsce, gdzie jest jej brak.
* Lustra wnoszą poczucie świeżości oraz spokoju.
2
3 kategorie luster w sztuce Feng Shui

* Lustra płaskie odbijają niekorzystne elementy otoczenia. Znajdują one uniwersalne zastosowanie.

* Lustra wklęsłe przybliżają oraz powiększają elementy otoczenia. Te lustra są używane w sztuce Feng Shui najczęściej na zewnątrz domu. Należy pamiętać, że lustra, które chronią nas na zewnątrz domu powinny być również skierowanie na zewnątrz a nigdy w kierunku domu.

* Lustra wypukłe posiadają funkcje ochronne. Odbijają oraz pomniejszają niekorzystną energię otoczenia. Najczęściej używane są na zewnątrz, jednak mogą być umieszczone również wewnątrz domu.

Lusterka Bagua są odrębnym typem luster. Są one silnym remediem Feng Shui. Zawsze stosowane są na zewnątrz domu.
3
Lustro i Feng Shui
Najlepsze miejsca do zawieszenia lustra:

* Wschód (zdrowie i rodzina)
* Południowy-wschód (bogactwo i dostatek)
* Północ (kariera i ścieżka zawodowa)
4
Obszary w których powinno się unikać luster:

* Południe (sława i reputacja)
* Na przeciwko drzwi wejściowych
* Na przeciwko łóżka

Lustra od zawsze fascynowały ludzkość. Począwszy od funkcji ochronnych oraz odbijających, aż do podstawowej funkcji - przedmiotu w którym przeglądamy się na co dzień. Czy wiesz jaka jest geneza lustra? Oczywiście od lustra wody, w którym dawno temu ludzkość oglądała swe oblicza.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

PawełWalus
09.03.2017
lustra to element, który sprawdza się dobrze w każdym wnętrzu. Ja mam kilka zamówionych na wymiar 0 fajne rozwiązanie, bo pozwala idealnie dopasować je do naszych potrzeb. Jeśli też szukacie takiego rozwiązania to polecam Wam stronkę: http://www.rkglass.pl/konstrukcje-szklane - może akurat coś Was zainspiruje i zamówicie do siebie.
Andzela
04.03.2010
Naprawdę w to wierzycie? Moja współlokatorka właśnie zaczyna aranżować nasze mieszkanie zgodnie z zasadami Feng Shui i powiem szczerze, że trochę mnie to przeraża. Chyba sama zabezpieczę się lustrami przed jej niekorzystnym wpływem.
Mordimer
21.08.2009
Ta porada do niczego nie prowadzi. To tylko ogólne omówienie zastosowania luster w Feng shui. Ale jak i gdzie ustawić lustro i jak ono zadziała, to tego zabrakło.