Tutaj jesteś: Zwierzęta > Koty > Zabawki dla Kotów > Jak zrobić domek dla kota z kartonu?

Jak zrobić domek dla kota z kartonu?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.2/5 (17 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 7 
Koty uwielbiają kartonowe pudła i chyba dobrze o tym wiesz. Dlaczego więc nie zrobić dla swojego pupila kartonowego domku w którym będzie mógł się bawić i wypoczywać? Zobacz jak zbudować taki domek z 3 kartonów. To proste!
Rzeczy, których potrzebujesz:
Szablon okien i drzwi (poniżej), 3 tej samej wielkości pudła kartonowe, dość duże, każde z nich większe od wielkości kota, Ołówek, Linijka, Nożyk biurowy, Mata do cięcia papieru, Pistolet na gorący klej
1
Dom z kartonu dla kota 1
Na obrazku obok znajdziesz szablon drzwi i okna. Powiększ go do odpowiednich rozmiarów lub na jego podstawie narysuj sam. Przerywane kreski to miejsca w których nie należy przecinać kartonu tylko go zgiąć.
2
Dom z kartonu dla kota 2
Rozłóż kartonowe pudło i połóż je płasko na ziemi. Przyłóż do niego w odpowiednich miejscach szablony okna i drzwi a następnie przerysuj ołówkiem. Włóż do pudła matę do cięcia i ułóż ją pod narysowanymi drzwiami a następnie wytnij (pamiętaj, aby nie przeciąć linii przerywanych). Wygnij krawędzie drzwi w miejscach z przerywaną linią. Tak samo wytnij okna. W drugim kartonie wytnij tylko okna.
3
Dom z kartonu dla kota 3
Złóż na powrót spód pudła z drzwiami zaś nachodzące na siebie klapki sklej gorącym klejem. Weź drugie pudło z samymi oknami i otwórz je z jednej strony. Odetnij od niego dwie naprzeciwległe klapki. Następnie odetnij połowę z jednej z pozostałych klapek (patrz zdjęcie). Pozostałą połowę klapki zamknij. Połóż teraz na nią dużą klapkę. Sprawdź jak duży pozostał otwór, czy twój kot się przez niego przeciśnie i czy uda mu się wyjść nim na 2 piętro domku. Jeśli nie to powiększ nieco otwór nacinając odpowiednio większą klapkę. Jak już otwór będzie wystarczająco duży złóż mniejszą klapkę, nałóż na nią gorący klej a następnie dociśnij do niej klapkę większą. Przytrzymaj obydwie klapki rękami z obydwu stron, aby klej dobrze złapał i poczekaj aż dokładnie zaschnie.
4
Dom z kartonu dla kota 4
Teraz z 2 pudła zrób dach. Otwórz pudło z jednej strony. Za pomocą ołówka i linijki narysuj na krótszych klapkach (znajdujących się po krótszych bokach pudła) linie od rogów pudła do środka górnej krawędzi klapki (patrz zdjęcie). Odetnij jeden boczny trójkąt z jednej klapki oraz jeden - naprzeciwległy z drugiej klapki. Dwa pozostałe boczne trójkąty zegnij wzdłuż lilii. Odetnij jedną z dłuższych klapek.
5
Dom z kartonu dla kota 5
Teraz musisz dopasować dół pudełka z dachem, do góry pudełka z drzwiami. Wejście na drugie piętro powinno się pokrywać, aby kot mógł przez nie przejść. Zatem z drugiego pudełka (z dachem) od jego spodu odetnij klapki leżące na przeciwko siebie. Jedną z pozostałych klapek odetnij do połowy (sprawdź wcześniej przykładając pudła do siebie, która to ma być klapka). Połówkę klapki przyklej do klapki całej, dociśnij i poczekaj, aż klej mocno złapie. Pokryj wierzch pudełka z drzwiami warstwą kleju, postaw na nim pudełko z dachem i dociśnij, czekając, aż klej chwyci. Na jedną z odciętych klapek nałóż klej i przyklej ją do łączenia się klapek przy wejściu na piętro, aby wzmocnić "podłogę".
6
Dom z kartonu dla kota 6
Zegnij boczne trójkąty mniejszych klapek w dół, nałóż na nie klej i przyklej do nich dłuższą klapkę. Masz już połowę dachu. Z trzeciego pudełka odetnij górną, dłuższą klapkę razem z kilkoma centymetrami boku pudełka. Wycięty fragment kartonu przyłóż do dachu, w taki sposób, aby kilka centymetrów za zagięciem, nachodziło na drugą część dachu, zaś klapka zakrywała resztę. Przyklej klejem dach jedynie wzdłuż górnej linii. Dzięki temu połowa dachu będzie się otwierała na zewnątrz a twój kot będzie mógł z łatwością wyjść poprzez dach.
 4.2/5 (17 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
ZuzannaDzierwa - 2014-02-07
Domek marzenie,muszę spróbować go zrobić dla moich pupilek!
Kamil Rutkowski - 2012-01-24
to jest super!!!!!!
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeśli jesteś właścicielem kota wiesz, że kiedy nie wychodzi na zewnątrz i zaczyna się nudzić może sprawiać problemy....
Jak zrobić zabawkę dla kota z filcu?
Jeśli jesteś właścicielem kota wiesz, że kiedy nie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.