Bransoletka z muliny

Jak zrobić bransoletki z muliny (jodełka)?
AlokiAloki - specjalista Tipy.pl

Moda na bransoletki z muliny powróciła. Poniżej znajdziesz instrukcję robienia bransoletki krok po kroku. Metoda ta może cię nieco różnić od innych, które można znaleźć w Internecie, ponieważ jest wiele sposobów robienia tych bransoletek.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* mulina w kilku kolorach (tutaj w 5-ciu)

1
Robienie bransoletki z muliny 1
Najpierw potrzebujesz mieć odpowiednią długość nitek muliny. Aby zmierzyć ile ci ich potrzeba owiń luźno muliną nadgarstek 3x i dodaj do tego kilka centymetrów. Uzyskaną długość zwiększ dwa razy. Utnij tyle nitek muliny ile chcesz użyć do zrobienia bransoletki. W tym przypadku jest ona zrobiona z 5 kolorów (podzielone na 2 strony daje nam w sumie 10 pasm). Połóż wszystkie nitki obok siebie, złóż je na pół i zrób w połowie pętelkę o średnicy twojego palca (patrz zdjęcie). Pętelkę przymocuj do blatu taśmą klejącą.
2
Robienie bransoletki z muliny 2
Ułóż pierwszą połowę nitek według wybranych kolorów. Druga połowa powinna być odbiciem lustrzanym (na zdjęciu nitki nie są dobrze ułożone).
3
Robienie bransoletki z muliny 3
Zacznij zaplatanie bransoletki od nitki położonej po lewej stronie. Zrób nią pętelkę na nitce położonej obok.
4
Robienie bransoletki z muliny 4
Teraz zrób taką samą pętelkę na kolejnych nitkach, ale tylko do połowy. Powinnaś otrzymać coś takiego jak na zdjęciu obok. Na początku, gdy zaczniesz robić bransoletkę nie będzie ona wyglądać zbyt imponująco. Im więcej zrobisz tym lepszy będzie jej wygląd.
5
Robienie bransoletki z muliny 5
Teraz w taki sam sposób zacznij robić pętelki nitką po prawej stronie zaczynając od zrobienia pętelki na nitce obok, a potem kolejno na nitkach aż do samego środka. Upewnij się, że robisz pętelkę tak jak na zdjęciu obok.
6
Robienie bransoletki z muliny 6
Zrób pętelkę na obydwu środkowych nitkach (w tym samym kolorze - tutaj niebieskie) i podciągnij ją do góry.
7
Robienie bransoletki z muliny 7
Teraz rób to samo na kolejnych kolorach nitek zaczynając od nitki pierwszej z lewej strony. W trakcie robienia zacznie pojawiać się określony wzór bransoletki.
8
Robienie bransoletki z muliny 8
Jak już bransoletka będzie odpowiedniej długości wykonaj na jej końcach dwa warkoczyki.
9
Robienie bransoletki z muliny 9
Przełóż jeden warkoczyk przez pętelkę a następnie zwiąż ze sobą obydwa warkoczyki.
10
Bransoletka z muliny
Do tej bransoletki zostało użytych 6 nitek muliny (bransoletka o szerokości około 2,5 cm). Im więcej nitek użyjesz tym szersza będzie bransoletka.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ktos
04.08.2019
Wszystko fajnie, ale to nie mulina tylko włóczka :-\
Fred
10.11.2018
Jest taka książka "bransoletki przyjaźni/indiańskie warkoczyki" i tam są super opisane różne wzory, ale najważniejsza jest własną wyobraźnia, hehe, ale po przerobieniu książki sami wymyślicie wzory
kornelia
03.03.2017
super
sandy pysia
03.03.2017
extra poradnik
Kornelia
03.03.2017
Fajny poradnik ❤
Silminyel
29.12.2012
Zanim zaczniemy pleść bransoletkę dobrze jest zapleść niteczki w warkoczyk i zrobić z niego pętelkę. lepiej wygląda niż pętelka przedstawiona w artykule. można też zamiast pętelki zrobić supełek, zapleść kawałek warkoczyka, ponownie zrobić supełek i zapleść bransoletkę. Na końcu zamiast dwóch warkoczyków robimy wtedy jeden i za ręce zawiązujemy supełki ze sobą. Na warkoczyki można nawlec drobne koraliki, wtedy wygląda to jeszcze lepiej
Po wykonaniu kilku takich bransoletek można spróbować w połowie bransoletki zmienić kierunek zaplatania jodełki. Wtedy na środku powstaje kolorowy X i wzór wygląda ciekawiej. Schematycznie wyglądałoby to tak:
>>>>>>>>X