marker

Jak usunąć marker?
mugga - specjalista Tipy.pl

Wypadki się zdarzają. Zwłaszcza, jeśli masz małe dziecko. Prędzej czy później dorwie w swoje rączki tak dobrze przecież ukrytego przez Ciebie markera i zacznie się zabawa. Marker na ścianie, na szafkach, na podłodze no i oczywiście na Twoim dziecku. Jak usunąć dzieło naszej pociechy z miejsc, od których jednak marker powinien trzymać się z daleka, dowiesz się czytając poniższy artykuł.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* pasta do zębów,
* lakier do włosów,
* alkohol,
* woda,
* czysta szmatka.

1
Jak usunąć marker krok 1

Usuwanie markera ze ściany. Zrobisz to za pomocą pasty do zębów lub lakieru do włosów. W sumie z tych dwóch lakier jest lepszy, ale musisz uważać, bo przy mocnym tarciu usunie farbę ze ściany.

2

Usuwanie markera z dywanu. Pomocny tu będzie ocet. Wylej go na dywan w miejscu, które chcesz wyczyścić. Przykryj ręcznikiem. Delikatnie przyciskaj ręcznik do dywanu, aby wpił farbę z markera. Nie pocieraj ręcznikiem o dywan, bo zrobi się większa plama.

3
Jak usunąć marker krok 3

Usuwanie markera z szafek. Tylko alkoholem. Zmieszaj go z wodą w proporcjach 1:1. Wylej odrobinę na czystą szmatkę i pocieraj.

4

Usuwanie markera z piekarnika. Piekarnik wyczyścisz białym octem. Namocz nim szmatkę i wyczyść piekarnik.

5

Usuwanie markera z drewnianej podłogi. Troszkę z tym schodzi, ale połączone siły alkoholu (rozcieńczonego w wodzie) i pasty do zębów zdziałają cuda. Zacznij od alkoholu. Jeśli cały marker nie zejdzie wykończ go pastą do zębów.

6
Jak usunąć marker krok 6

Usuwanie markera ze skóry. Marker ze skóry usuniesz olejkiem z drzewa herbacianego. Świetnie sobie poradzi, a na dodatek nie jest toksyczny.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

asd
14.11.2016
Wszelkiego rodzaju powierzchnie twarde i które są wodoodporne jak marmur można czyścić np Wd40 lub prawdopodobnie oliwą. Chodzi o to, by osłabić w tym przypadku styczność markera. WD40 idealny jest też do czyszczenia kleju po naklejkach. Czasami widać jak kierowcy pozbywając się naklejki z szyby, rysują ją czymś ostrym, a wystarczy osłabić klej.
Tessa
22.08.2016
Proszę o poradę jak usunąć markera z podłogi marmurowej???
a-inka
08.01.2015
ściana uratowana,dziękuję pięknie za sensowną rade!
Modliszka
30.12.2011
Na podłogę, to mam odplamiacz quick step z Ddd. W sztyfcie, nie ma takiego charakterystycznego zapachu jak alkohol i szybko ściera plamy :)