Używanie taśmy malarskiej

Jak używać taśmy malarskie?
AliaAlia - specjalista Tipy.pl

Taśma malarska może być twoim najlepszym przyjacielem podczas malowania jeśli tylko nauczysz się jej używać. Za jej pomocą możesz zabezpieczyć ramy drzwiowe, progi, listwy wykończeniowe jak również narysować na ścianie określone wzory. Gorzej jest z odklejaniem taśmy - często odkleja się ona razem z farbą. Jak temu zapobiec? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.
1
To co przede wszystkim musisz wiedzieć to to, że każda taśma jest inna i informację o tym kiedy ją naklejać i kiedy zrywać znajdziesz na opakowaniu. Niektóre taśmy przyklejamy na zaschniętą farbę, inne można na wilgotną. To samo dotyczy odrywania - czasami należy zerwać taśmę od razu po pomalowaniu a kiedy indziej będzie trzeba poczekać, aż zaschnie.
2
Jeśli na opakowaniu nie ma informacji o tym kiedy należy usunąć taśmę wówczas zrób to od razu po pomalowaniu. Taśmę impregnowaną ściągnij od razu kiedy zobaczysz, że farba zaczyna tężeć. Taśmę papierową możesz trzymać do czasu aż farba delikatnie podeschnie, zaś te z PCV możesz ściągnąć nawet wówczas aż farba będzie całkowicie sucha.
3
Odcinając kolory dociśnij do ściany jedynie ten brzeg taśmy, który będzie wyznaczać granicę - w innym przypadku, kiedy klej za mocno złapie wówczas może pozostawić ślady lub oderwać farbę.
4
Jeśli malujesz ścianę pokrytą suchą farbą wówczas użyj zwykłej taśmy papierowej. Jeśli oddzielasz intensywne kolory to taśmę malarską impregnowaną. Jeśli chcesz namalować na ścianie falujące kreski, koła itp to użyj taśmy elastycznej lub do taśmy krzywizn.
5
Przygotuj podłoże do malowania. Jeśli pokrywa je szpachlówka, konieczna jest impregnacja. Wypróbuj "wodoodpornej taśmy malarskiej do odcinania koloru na delikatnych podłożach" firmy SRIX lub innej taśmy do delikatnych powierzchni.
6
Zanim pomalujesz ściany farbą połóż na nie podkład zwiększający przyczepność farby do podłoża. Dzięki temu prawdopodobieństwo oderwania się farby wraz z taśmą będzie dużo mniejsze.
7
Przed malowaniem zaciągnij krawędź taśmy która wyznacza odcięcie kolorów cienką warstwą akrylu. Dzięki temu unikniesz rozmazania farby podczas zrywania i otrzymasz idealnie prostą linię.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie