świąteczny wieniec na drzwi

Jak zrobić świąteczny wieniec na drzwi z prezentami?
frEAk - specjalista Tipy.pl

Wieniec na drzwiach, który przywita świątecznych gości to coraz bardziej popularna bożonarodzeniowa dekoracja. Zamiast kupować wieńce, warto pomyśleć o przygotowaniu ich samodzielnie. Nie jest to przecież aż tak skomplikowane. Zobacz jak można zrobić wieniec z małych prezentów i zaskocz gości w tym roku.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* pudełeczka po perfumach, kremach, tabletkach,
* papier dekoracyjny,
* cienka wstążeczka lub tasiemka,
* klej,
* wstążka,
* koło ze styropianu.

1
Zbierz pudełeczka po perfumach, tabletkach, kremach, kosmetykach. Nie powinny być zbyt duże, ale niech będą różnych rozmiarów.
2
Każde pudełeczko zapakuj w ozdobny papier. Możesz wszystkie pudełeczka zapakować w jeden papier, albo w kilka rożnych papierów dekoracyjnych. To już musisz zdecydować sama. Jedna uwaga. Papier powinien być odporny na panujące w zimie warunki atmosferyczne – jeśli masz zamiar powiesić wieniec na zewnątrz. Pomyśl o tym.
3
Każde pudełeczko owiń tasiemką lub wstążeczką, a na jego wierzchu zrób kokardkę. Niech pudełka wyglądają jak małe prezenty.
4
Wybranym papierem ozdobnym owiń też styropianowe koło.
5
Oklej styropianowe koło na wieniec przygotowanymi prezentami. Ułóż je w jakiś ciekawy sposób, naklejaj jedne prezenty na drugie, mniejsze na większe, aby fajnie się prezentowały.
6
Na końcu z szerokiej wstążki zrób kokardę i zawiąż lub naklej ją na górze wieńca, dla ozdoby.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie