przedstawienie dla mamy

Jak urządzić przedstawienie na Dzień Matki?
WiosenkaWiosenka - specjalista Tipy.pl

Kiedyś przedstawienia z okazji dnia mamy były tradycją w przedszkolach i szkołach. Dziś niestety coraz rzadziej się je urządza, ale takie przedstawienie można z równym powodzeniem urządzić w domu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to zrobić.
1
Jeżeli w domu jest kilkoro dzieci obsada przedstawienia nie jest problemem. Jeżeli natomiast dziecko jest jedynakiem, może z powodzeniem zaproponować współpracę kolegom, wspólnie przygotują jedno przedstawienie, które później "wystawią" dla kilku mam.
2
Dzieci własnoręcznie powinny przygotować dekorację na to wydarzenie artystyczne, może być ona związana z tematem przedstawienia lub może tylko podkreślać uroczysty charakter dnia matki (serpentyny, kotyliony z papieru lub bibuły).
3
Przedstawienie powinno zaczynać się od recytacji wiersza o mamie lub od uroczystego powitania mam.
4

Główną atrakcją powinno być wystąpienie teatralne dzieci. Może to być skecz lub lepiej scenka z codziennego życia np. poranna wyprawa do szkoły, zabawa z mamą, rozmowa podczas obiadu - wszystko oczywiście widziane oczami dziecka. Jeśli nie masz pomysłu skorzystaj z gotowych scenariuszy na Dzień Matki.

5
Jeżeli dzieci są starsze i mogą przygotować większe przedstawienie warto "opowiedzieć" cały dzień z życia mamy i dziecka podzielony na kilka aktów.
6
W przerwach między poszczególnymi aktami każde dziecko powinno zaprezentować swój indywidualny występ. Może to być recytacja wiersza, zaśpiewanie piosenki lub taniec.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

grazyna2
13.04.2013
Nie znam przedszkola, gdzie Dzień Mamy nie byłby obchodzony...Uważam, iż to święto, które każdy zna i obchodzi. Nie jest ważne co przedstawimy mamie, ale że tego dnia jest ich święto. Trzeba zatem pokazać jak te kochane mamy kochamy i doceniamy