Tutaj jesteś: Biznes > Małe i Średnie Przedsiębiorstwa > Własna Działalność Gospodarcza > Jak korzystać z paczkomatu?

Jak korzystać z paczkomatu?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (19 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Paczkomaty to skrzynki pocztowe zlokalizowane w większości miejscowości w Polsce. To co je wyróżnia to to, że można z nich odebrać przesyłkę o dowolnej godzinie i w każdy dzień tygodnia.
1

Rejestracja w systemie


Najpierw bez względu na to, czy chcesz nadać czy odebrać paczkę musisz się zarejestrować w serwisie www.paczkomaty.pl i wskazać w swoim profilu paczkomat z którego będziesz korzystać (można później w dowolnym momencie zmienić paczkomat na inny).

2

Nadawanie paczek


Przygotuj paczkę do nadania poprzez aplikację Managera Paczek. Wybierz czy chcesz paczkę nadać bezpośrednio przez paczkomat czy przez oddział InPost.


Nadawanie paczek bezpośrednio do Paczkomatu


Po wygenerowaniu etykiety adresowej masz 24h na przekazanie paczki do Paczkomatu (tego, który masz wybrany w swoim profilu w Menagerze Paczek). Paczki przygotowanej do nadania bezpośrednio do Paczkomatu nie można nadać w oddziale InPost. Udaj się do paczkomatu razem z przesyłką i wpisz w ekranie paczkomatu kod nadania (znajdziesz go pod kodem kreskowym na etykiecie adresowej paczki) a następnie zeskanuj kod paczki (lub wpisz go ręcznie). W tym momencie powinna otworzyć się skrytka do której należy włożyć paczkę i wydrukować paragon nadania.


Nadawanie paczek poprzez oddział InPost


Etykieta adresowa dla paczki nadawanej w oddziale InPost nie ma okresu ważności, więc możesz ją nadać w dowolnym momencie. Aby ją nadać należy przygotować paczkę do wysłania poprzez aplikację Managera Paczek i zanieść ją do oddziału InPost.

3

Odbieranie paczek z Paczkomatów


Poczekaj na SMS i e-maila z wiadomością, że przesyłka znajduje się już w paczkomacie i czeka na odbiór. W wiadomości będą znajdować się takie informacje jak: numer przesyłki, numer Paczkomatu z jego adresem i kod odbioru. W przeciągu 3 dni od otrzymania tej wiadomości udaj się do paczkomatu. Na paczkomacie znajdziesz ekran na którym wpisz kod odbioru. Po automatycznym otwarciu skrzynki odbierz swoją przesyłkę.

Jak oszczędzać energię elektryczną?
Jak oszczędzać gaz?
Jak negocjować z klientem?
Jak oszczędnie robić zakupy?
Przeczytaj teraz: Jak się targować?
 3.6/5 (19 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
nie-logik - 2016-04-28
Logiku kod nadania to kod nadanie ( krótki 6 cyfrowy) a kod paczki (długi) to zupełnie inny kod podpisany pod paskowym można go zeskanować lub jak się nie uda wpisac ręcznie więc są dwa do nadania paczki. I tyle "logikowania"
logik - 2015-06-08
Punkt 2 w żółtym kółeczku napisany jest bez sensu. Najpierw napisano że trzeba napisać kod nadania na przyciskach widocznych na ekranie (domyślnie monitora), a następnie kod paczki (może też nadania, a może inny) trzeba skanować, lub jeszcze raz pisać. Po co trzy razy rejestrować kod paczki? Nie można tego zrobić raz ręcznie lub raz czytnikiem?
kupujący - 2015-06-01
Potwierdzam, do zamawiania i odbierania paczek nie potrzeba rejestracji. Rejestracja tyko przy nadawaniu przesyłek.
Dor - 2015-05-01
Żeby odebrać paczkę nie trzeba się rejestrować.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Rachunki za gaz potrafią spędzić sen z powiek niejednemu z nas. Jak tu oszczędzać na wakacje, kiedy pieniądze niemalże...
Jak oszczędzać gaz?
Rachunki za gaz potrafią spędzić sen z powiek niejednemu z nas. Jak tu oszczędzać...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.