Kąpiel kota

Jak wykąpać kota?
Jacus - specjalista Tipy.pl

O ile Twój kot nie przepada za wodą, jego kąpiel może się okazać czynnością dosyć niebezpieczną. Koty to zwierzęta czyste, zatem jeśli nie jest to konieczne powinieneś zrezygnować z jego kąpieli.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Miska z ciepłą wodą
* Szampon dla zwierząt
* Osoba do pomocy
* Ręczniki
* Obcinacz do paznokci
* Woda utleniona
* Bandaże
* Opatrunki

1
Przytnij kotu pazury.
2
Kąpiel kota
Poproś kogoś o pomoc. Nie jest możliwe wykąpanie kota bez czyjejś pomocy. Jeśli jednak spróbujesz zrobić to sam, kot szybko Ci ucieknie. Nie uda Ci się go utrzymać, będziesz bardzo podrapany a woda z kota przeniesie się na ściany, dywany i meble.
3
Napuść ciepłej wody do miski. Najlepiej, aby woda była o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała kota.
4
Przygotuj kilka ręczników i szampon dla zwierząt. Zamknij wszystkie okna, aby nie było przeciągów.
5
Kąpiel kota
Aby, uchronić się od obrażeń powinieneś założyć koszulkę z długim rękawem. Im ubranie będzie grubsze tym bezpieczniej dla Twojego zdrowia.
6
Kąpiel kota
Zanurz kota w wodzie a swojego pomocnika poproś o umycie go szamponem.
7
Bardzo dokładnie spłucz szampon z futerka świeżą wodą. Najlepiej będzie spłukać go wodą z prysznica, jednak niezbyt mocnym strumieniem.
8
Kąpiel kota
Po wyciągnięciu kota z wody owiń go ręcznikami i dobrze wytrzyj. Jeśli Twój kotek nie lubi suszarek - większość kotów ich nie lubi, to mu oszczędź tej dodatkowej tortury. Sama kąpiel będzie dla Twojego kotka dość stresującym przeżyciem.
?

Wskazówki
* Należy używać specjalnych szamponów przeznaczonych dla kotów, ponieważ inne mogą uczulić naszego zwierzaka.
* Podczas wylizywanie koty zjadają dużo sierści. Po kąpieli Twój kot będzie się wylizywał nieustannie przez parę godzin. Z tego powodu parę godzin po kąpieli podaj kotkowi specjalny pokarm odkłaczający.

!

Uwaga!
* Należy uważać, aby kotu nie zalać uszu!
* Szampon nie może dostać się ani do uszu, ani do oczu kotka.
* Jeśli mdlejesz na widok krwi, zleć wykąpanie kota komuś innemu.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (12)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Yarosuaf
19.12.2016
Mój kot śmierdzi, więc zdecydowanie zamierzam zaraz go wykąpać.
Wikuś
28.01.2015
Mi się zdecydowanie podoba pomysł na wykąpanie kotka :)
malinka
22.07.2013
Moja kotka się okociła,miały miesiąc jak były teraz te upały.Nie chodziło mi o samą kąpiel,ale o to by je ochłodzić bo były do niczego,jak i człowiek w czasie upałów a do tego nic nie piły...wodę podawałam maluszkom strzykawką co pół godziny by się nie odwodniły.Każdy z 3 kotków dał się schłodzić calutki w wodzie lekko puszczonej pod kranem.Pierw się broniły,ale po chwili czuły się jak ryba w wodzie,ale by nie podrapały,jest jeden sposób,lekko trzyma się kotki za skórę na karku,są wtedy jakby unieruchomione,nawet łapką nie drgną i można każdą czynność przy kotku wykonać.
martyś
20.02.2012
czy moge wykąpać 8 mieśięczną kotke? ma piasek w futrze niewiem z kąd
wikisa
26.12.2011
Mam pytanie . Mogę wykąpać kota w szarym mydle, oczywiście z dala od jego głowy.
Matronacienia
31.10.2011
Pierwszy raz odrobacza się kota w wieku ok. 4 tygodni a później za 2 tygodnie (w wieku 6 tygodni). Następnie koty domowe odrobacza się co pół roku, zaś koty które wychodzą na zewnątrz lub polują co 3 msc.
kola
31.10.2011
co ile kota się odrobacza
Kociarz
16.09.2010
Do Amanda: Raczej nie kąp kotka. Jest jeszcze za mały i ma na razie obniżoną odporność więc mógłby się łatwo przeziębić (zwłaszcza że pogoda nie sprzyja póki co kąpaniu kotów a suszarki koty się bardzo boją).
Amanda
16.09.2010
Czy mogę wykąpać 5-cio tygodniowego kotka? Sam się za bardzo nie wylizuje i ma brudne łapki. Poza tym pachnie starym domem przez co moja starsza kotka na nią prycha i warczy.
cyranka
16.03.2010
Do " sadysty " - kpiarz czy debil ?