świąteczny stroik z orzechów

Jak zrobić stroik świąteczny z orzechów?·

MaryKrismasMaryKrismas - specjalista Tipy.pl
świąteczny stroik z orzechów
1 z 12
Ten stroik w formie eleganckiego wieńca będzie ozdobą każdego wigilijnego stołu. Możesz przygotować go w dowolnym motywie kolorystycznym. Ja zdecydowałam się na mroźną, srebrno-błękitną wersję. Stroik będzie się jednak pięknie prezentował w modnych w tym sezonie odcieniach złota i czerwieni.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* styropianowy pierścień – baza pod wieniec o średnicy około 25-30cm (do kupienia tutaj)
* niełuskane orzechy włoskie, laskowe i migdały
* pistolet z klejem na gorąco
* 4 szklane lampiony lub małe kieliszki
* srebrna farba w sprayu
* małe bombki choinkowe w kolorze niebieskim i srebrnym

1
stroik z orzechów - krok 1
Oznacz miejsce, w którym mają znaleźć się lampiony. Ja przykleiłam tam cztery metalowe podstawki. Możesz je zastąpić kapslami lub monetami.
2
stroik z orzechów - krok 2
Za pomocą kleju na gorąco zacznij przyklejać do wieńca różnego rodzaju orzechy. Moja kompozycja składa się z orzechów włoskich, laskowych oraz migdałów. Naklejaj je naprzemiennie, by cały stroik nie był monotonny. Pamiętaj o zostawieniu nieco wolnego miejsca na lampiony.
3
stroik z orzechów - krok 3
Gdy pierwszy rząd orzechów dobrze się przyklei, naklej na nim kolejną warstwę. Układaj orzechy w miarę równomiernie, by cały stroik miał w przybliżeniu jednakową grubość.
4
stroik z orzechów - krok 4
Oto jak powinien wyglądać stroik na tym etapie. Odstaw go na 15 minut, żeby klej dobrze zasechł.
5
stroik z orzechów - krok 5
Wyjdź na ganek lub otwórz wszystkie okna w pomieszczeniu, w którym przebywasz. Powierzchnię, na której pracujesz, wyłóż sporą ilością folii. Za pomocą srebrnej farby w sprayu spryskaj cały stroik, pokrywając równomiernie wszystkie jego elementy.
6
stroik z orzechów - krok 6
Gdy farba będzie schła, ty poszukaj malutkich bombek choinkowych w srebrnym i niebieskim kolorze.
7
stroik z orzechów - krok 7
Powyjmuj z nich gniazda służące do wieszania bombek na choince. W takim stanie łatwiej będzie ci przymocować bombki do stroika.
8
stroik z orzechów - krok 8
Za pomocą kleju na gorąco przyklej bombki w wybranych miejscach stroika. Najlepiej będą wyglądać zebrane w grupy po trzy – cztery sztuki.
9
stroik z orzechów - krok 9
Postaraj się udekorować stroik w miarę symetrycznie.
10
stroik z orzechów - krok 10
Na spodzie każdego lampionu przyklej nakrętkę od butelki. Dzięki temu lampion będzie wystawał ponad powierzchnię orzechów. Przyklej lampiony w zaznaczonych miejscach za pomocą kleju na gorąco. Jeśli nakrętka okaże się zbyt niska, zamiast lampionów możesz użyć małych kieliszków. W razie potrzeby pomaluj je wcześniej farbą do szkła w niebieskim kolorze.
11
stroik z orzechów - krok 11
Do lampionów włóż świeczki. Oto efekt końcowy.
Strona 1 z 12

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

goska87s
06.11.2012
Piękny :) Równie efektownie wygląda zrobiony z samych orzechów, bez bombek. Wówczas jednak polecam pomalowanie orzechów sprayem przed przyklejeniem, na dwa odrębne kolory, np. wspomniany srebrny i niebieski, lub, tak jak ja zrobiłam, na czerwień i złoto. Można wówczas zmiksować orzechy i przyklejać je losowo lub układać skośne pasy określonych kolorów na przemian. Bardzo fajny efekt można również uzyskać gdy do do wieńca doczepi się sztuczną gałązkę choinki i orzechy pomalowane na złoto lub tylko spryskane bezbarwnym sprayem. Wtedy uzyskamy mniej efektowny ale bardziej naturalny i "swojski" wieniec.