Pałac w Łańcucie

Jak zaplanować dzień w Łańcucie?
RamiRami - specjalista Tipy.pl

Zamek w Łańcucie nazywany jest małym Wersalem. Kompleks zamkowy składa się z części mieszkalnej z systemem fortyfikacji, oranżerii, powozowni i dużego parku. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zorganizować miły weekendowy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem zamku w Łańcucie.
1
Zaplanuj zwiedzanie kompleksu zamkowego na dwa dni, całość jest na tyle duża, że obejrzenie wszystkiego jednego dnia będzie męczące.
2
Kup przewodnik i poczytaj trochę o bogatej historii tego zamku. Większość publikacji zawiera piękne zdjęcia ekspozycji z dokładnym opisem, dzięki czemu podczas samego zwiedzania możesz zwrócić szczególną uwagę na to, co spodobało ci się na zdjęciach.
3
Pierwszego dnia przejdź się po parku zamkowym, jest on bardzo duży i pięknie utrzymany. Możesz także zwiedzić powozownię, czas jej zwiedzania wynosi około 45 minut. Jeżeli lubisz kwiaty warto zajrzeć do storczykarni, która znajduje się na terenie parku.
4
Drugi dzień w całości poświeć na zwiedzanie pałacu. W cenie biletu jest także zwiedzanie oranżerii.
5
Jeżeli chcesz zamówić indywidualnego przewodnika zadzwoń (017 225 20 08) i umów się na konkretny dzień i godzinę. Jeżeli tego nie zrobisz przy zakupie biletu zostaniesz przydzielony do większej grupy, którą poprowadzi przewodnik.
6

Oficjalna strona zamku w Łańcucie to www.zamek-lancut.pl

?

Wskazówki
* ekspozycja zamkowa zamknięta jest w Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę, 3 maja, Boże Ciało, 1 i 11 listopada oraz w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia
* muzeum czynne jest od 9 do 16, ostatnie wejście o 15:30
* w poniedziałki muzeum czynne jest od 12 do 15:30, ostatnie wejście o 14:30, wstęp i oprowadzanie w poniedziałki jest bezpłatne
* w niedzielę i święta muzeum czynne jest od 9 do 17

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie