Moda na snowboard 2011 / 2012

Moda na snowboard 2011 / 2012
ImreImre - specjalista Tipy.pl

W sezonie zima 2011 / 2012 na stoku będą modne długie kurtki z prostymi szyciami. Ciuchy mają być ekstrawaganckie - z dobrych materiałów, z eleganckimi detalami i przede wszystkim wzorzyste. Równie ważne jest, aby ubrania były w stylu eko czyli wykonane z bardziej naturalnych materiałów co dotyczy również bielizny termoaktywnej. I jeszcze jedna sprawa - anatomicznie dopasowane kaski dla kobiet.
1
Proste.

Nowe ubrania snowboardowe charakteryzują się prostymi, czystymi liniami. Kurtki są dłuższe, idealne do snowparku - snowboardzista ma pewność że będzie mu ciepło i przyjemnie nawet po serii skoków. Wszystkie kurtki na ten sezon są lekkie, wodoodporne i oddychające.

2
Ekstrawagancja.

Bogactwo kolorów i eleganckie detale. Deski snowboardowe stają się przedmiotem dla malarzy, fotografów i grafików. Elementy graficzne, nasycenie kolorów, czy nadruki 3D bardzo kontrastują z elementami monochromatycznymi. Detale są jeszcze bardziej wyszukane niż wcześniej jak np. zamki błyskawiczne z kolorowymi nadrukami. Kolory w tym sezonie powinny być jasne, czyste i mocne. Klasyczne odcienie czerwieni, błękitu, zieleni, żółci i brązu idą w parze z kolorami ziemi.

3
Przyjazne dla środowiska.

Funkcjonalność i ekologia nie muszą się nawzajem wykluczać. Najważniejszy jest recykling. Szwajcarska firma snowboardowa Belowzero przykładowo użyła do produkcji swojej najnowszej kolekcji 75% poliestru z recyklingu. Patagonia pracuje na źródłach odnawialnych już od lat. Wełna pochodzi z gospodarstw w Australii. Maloja korzysta z lokalnej wełny owczej z regionu Chiemgau i wysyła ją do przędzenia w Armenii na zasadach charytatywnych. Takie działanie dodaje do metod ekologicznych również nieco etyki.

4
Ekonomia.

Coraz więcej firm udowadnia, że modne ubrania snowboardowe nie muszą być automatycznie drogie. Przykładowo w następnym roku Billabong wprowadzi do oferty specjalną linię tańszych produktów dla początkujących. Również Burton, który tworzy wizualnie ponadczasowe produkty uważa przystępne ceny za znak odpowiedzialności społecznej.

5
Gotowe na puch.

Wszystkie kurtki posiadają zintegrowane pasy śnieżne. Aby snowboardzista był suchy nawet w najgłębszym puchu niektórzy producenci wyposażyli swoją odzież na sezon 2011 / 2012 w zintegrowane getry oraz ochraniacze. Dodatkowo, snowboardziści i narciarze, którzy lubią klasyczne ubrania jednak uważają je za niepraktyczne mają w tym sezonie nową alternatywę - pasujące do siebie spodnie i kurtki, które można zamienić w jednoczęściowy kombinezon za pomocą zamków i guzików. Niezwykle wysokie kołnierze chronią szyję przed wiatrem i śniegiem. Również w tym sezonie firmy projektując ubrania wzięły pod uwagę kaski i zwiększyły kaptury, aby można je było z łatwością na nie nałożyć.

6
Zipiasnow
Ochrona.

Projektanci konstrukcyjni z firmy Head przeprowadzili pomiary głów wielu studentek i stworzyli nową kolekcję kasków, które wyróżnia malutki daszek. Wiele firm również w celu ochrony zintegrowało miękkie ochraniacze z bielizną. Plecaki z ochraniaczami jak np. model Evoc oferują jeszcze większe bezpieczeństwo. Modele te zaprojektowano dla osób jeżdżących poza szklakami. Mają nie tylko pasy umożliwiające zamocowanie nart lub deski snowboardowej do plecaka ale również takie dodatki jak system antylawinowy ABS czy detektor. Kolejną rzeczą, którą muszą mieć freeriderzy są nadajniki lawinowe. Ortovox oferuje nowe urządzenie, kompatybilne ze wszystkimi standardowymi odbiornikami, wyposażone w tzw inteligentne anteny, które zaczynają automatyczny przekaz na najsilniejszych częstotliwościach od razu, jak zostajemy przysypani przez lawinę.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie