Tutaj jesteś: Komputery > Systemy Operacyjne > System Operacyjny Windows > Jak nagrywać płyty w Windows 7?
Jak nagrywać płyty w Windows 7?

Jak nagrywać płyty w Windows 7?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Wbudowane nagrywanie płyt w Windows 7 zostało znacznie ulepszone i rozbudowane, między innymi o funkcję nagrywania płyt DVD i audio CD, które nie były dostępne w systemie Windows XP. Dzięki tej funkcjonalności możesz nagrywać dowolne płyty bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Opisane poniżej kroki dotyczą systemu Windows 7, ale w bardzo podobny sposób można również nagrać płytę w Windows Vista.
1
Włóż do napędu czystą płytę CD lub DVD.
2
nagrywanie płyt w windows 7 - krok 2

System wyświetli okienko z zapytaniem jakiego formatu ma użyć do zapisu płyty.


Opcja otwierania płyty „Jak pamięć Flash USB” jest wygodna dla osób, które chcą traktować płytę jak dodatkowy nośnik pamięci – dodawać i kasować z niej pliki (opcja dostępna dla płyt CD-RW, i DVD-RW). Gdy płyta zostanie sformatowana zgodnie z tą opcją, może być odczytywana wyłącznie na komputerach z systemem Windows XP lub nowszym.


Druga opcja, otwieranie płyty „Za pomocą odtwarzacza CD/DVD” zapisuje płytę w tradycyjnym formacie, co sprawia, że jest ona kompatybilna z większością systemów z rodziny Windows oraz innymi systemami operacyjnymi i urządzeniami. Wymaga jednak zamknięcia sesji po zakończeniu nagrywania (tzw. opcja „disk at once”). Na tak nagraną płytę nie będzie można już niczego dograć (w przypadku płyt CD-RW i DVD-RW trzeba będzie najpierw usunąć całą ich zawartość).

Jak zrobić zrzut ekranu?
Jak przyspieszyć Windows 7?
Jak przeinstalować Windows 7?
Jak zainstalować Ubuntu z pendrive'a?
3

Najprościej będzie wybrać opcję „Za pomocą odtwarzacza CD/DVD”. W okienku wpisujemy dodatkowo Tytuł dysku i klikamy Dalej.

4
nagrywanie płyt w windows 7 - krok 4

Teraz znajdź na dysku te pliki i foldery, które chcesz nagrać na płytę. Zaznacz je i wybierz opcję Nagraj znajdującą się w menu pod paskiem adresu.

5
nagrywanie płyt w windows 7 - krok 5

Pojawi się nowe okno, pokazujące jakie pliki czekają do nagrania na płycie CD/DVD. Żeby nagrać je na płycie wybierz opcję Nagraj na płytę, która również znajduje się w górnym menu, pod paskiem adresu.

6
nagrywanie płyt w windows 7 - krok 6

Pojawi się Kreator nagrywania płyt, w którym można podać tytuł płyty i prędkość nagrywania. Po wybraniu odpowiednich ustawień klikamy Dalej.

7
nagrywanie płyt w windows 7 - krok 7

Jeśli do nagrania wybrałeś pliki audio (np. mp3), w kolejnym ekranie zostaniesz poproszony o wybór rodzaju kompilacji – płyta audio lub płyta z danymi.


Jeśli twoja płyta ma być odtwarzana w odtwarzaczach, które nie obsługują formatu mp3, wybierz pierwszą opcję. W każdym innym przypadku polecam wybór opcji Płyta z danymi.


Ostatnim krokiem jest kliknięcie przyciski Dalej. Płyta zostanie wysunięta automatycznie po jej nagraniu.

Przeczytaj teraz: Jak pokazać ukryte pliki?
 3.9/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
cel - 2016-04-20
co za bzdury piszesz, działa poprawniwe
MArtwy - 2013-06-03
"Windows prawda".
Wbudowana nagrywarka jak była do dupy, tak jest do dupy, można sobie ją odpuścić, szkoda płyt. Zacina się i nie potrafi zakończyć płyty.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
<p>Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo szybko, jednak wykonując kilka...
Jak przyspieszyć Windows 7?
Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.