daktyle

Jakie właściwości mają daktyle?

healther - specjalista Tipy.pl
daktyle
1 z 13
Daktyle to słodkie owoce idealne dla osób cierpiących na problemy trawienne. Daktyle bowiem świetnie balansują proces trawienia i biorą w nim czynny udział. Dodają energii przemęczonemu organizmowi już w pół godziny po spożyciu. Są szczególnie polecane kobietom w połogu, aby szybciej doszły do pełnej sprawności. Mówi się, że jeden daktyl dziennie utrzyma w sprawności wzrok nawet do końca życia. Regularne spożywanie daktyli ma naprawdę mnóstwo zalet. Chcesz poznać je wszystkie? Wczytaj się w artykuł.
1
multiwitaminy

Daktyle są bogatym źródłem witaminy A1. Witamina A jak wiemy jest zbawienna dla naszego wzroku oraz skóry. Jest też znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Ponadto znajdziemy w nich witaminy B1, B2, B3, B5, C, K. Ponadto daktyle zawierają niacynę, potas, ryboflawinę, magnez, mangan, wapń.

2
zdrowe jelita

Daktyle znane są ze swoich właściwości przeczyszczających. Powinny być więc spożywane przez osoby cierpiące na zaparcia. Aby uzyskać efekt przeczyszczający z daktyli, należy je namoczyć w wodzie na całą noc. Rano należy je zjeść.

3
ból brzucha

Owoce te pomogą również, jeśli cierpisz na problemy z jelitami. Regularne spożywanie tych owoców wspomaga pracę 'dobrych' bakterii, a hamuje negatywny wpływ tych, które przeszkadzają w procesach trawienia.

4
niedowaga

Daktyle są bardzo ważne w zdrowej i pełnowartościowej diecie osób, które mają problemy z niedowagą. Składają się bowiem z tłuszczów, cukrów, protein i witamin, które pomogą w zatrzymaniu nadmiernej utraty wagi. Daktyle spożywane z pastą ogórkową z łatwością z nadmierną utratą kilogramów. Jeden kilogram daktyli zawiera około 3000 kalorii. Kalorie te w zupełności wystarczą na dzienne zapotrzebowanie organizmu.

5
zdrowie serca

Ponadto udowodniono, że daktyle mają dobroczynny wpływ na serce. Namoczone przez noc w wodzie, a rankiem rozgniecione i zjedzone dadzą dobre wsparcie słabemu sercu. Jedz je na serce w tej postaci dwa razy w tygodniu.

6
potencja

Daktyle mogą również podnieść naszą sprawność seksualną. Namocz garść daktyli w kozim mleku na noc. Rano zmiksuj wszystko dodając miód i kardamon do smaku. Wypijaj od czasu do czasu i obserwuj zmiany. Ciesz się pożyciem.

7
biegunka

Dojrzałe daktyle zawierają potas, który jest potrzebny przy biegunce. Organizm łatwo je trawi, a same daktyle mu w tym pomagają co świetnie wpływa na problemy z biegunką i likwiduje je.

8
ból brzucha

Daktyle również wspomogą leczenie raka jamy brzusznej. Działają bowiem jak tonik, który oczyszcza jamę brzuszną ze zbędnych toksyn i innych niepotrzebnych tam rzeczy. Ponadto daktyle są naturalne i nie powodują żadnych efektów ubocznych. Zostają łatwo strawione i zamienione na potrzebną nam energię.

9
wysoki cholesterol

Obecny w daktylach błonnik pokarmowy sprawia, że daktyle są bardzo sycące. Co więcej, chroni organizm przed działaniem złego cholesterolu utrudniając mu wchłanianie się.

10
odporność

Owoce te zawierają kwas taninowy, który jest dobrym antyoksydantem. Ma on ponadto właściwości przeciwzapalne, przeciwinfekcyjne i przeciwkrwotoczne.

11
czerwone krwinki

Jako dobre źródło żelaza daktyle wspomogą również przepływ tlenu w krwi w organizmie.

12
kac

Masz kaca? Zjedz daktyle! Pozostaw na noc daktyle moczone w wodzie. Wypij rano tę wodę. Kac? Jaki kac? Czy ktoś tu miał kaca?

Strona 1 z 13

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (18)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

pasibrzuch:)
17.01.2017
Mam tylko nadzieję że daktyle nie są mocno traktowane chemią, bo jem ich sporo.
Wole zjeść garść daktyli, niż objadać się słodyczami, poza tym 1kg kosztuje 10-12zł, a cukierki ponad 20, tu mam naturalny produkt z bogatym składem, a tam no właśnie kto to wie :)
Ostatnio zasmakowały mi całe prażone nasiona kakaowca i dosłownie znika chęć sięgania po czekoladę.
Zresztą lubię bakalie, ulubione to figi, ale są dość drogie więc nie szaleje :)
marta
03.10.2016
Daktyle spożywane z pastą ogórkową z łatwością z nadmierną utratą kilogramów. kto to pisze?
justyna
26.01.2016
Dzialaja przeczyszczajaca ale rowniez zapobiega biegunce? Wtf???
ONA
25.01.2016
Faktycznie składają się z tłuszczu - 0,4 g i to nie jedyny błąd (od daktyli się nie utyje). To ja już mam więcej wiedzy ... dajcie spokój z takim autorem :)
Ewa
19.02.2015
czyli tuczą ,jak na niedowagę,szkoda
anita
22.01.2015
http://www.tipy.pl/artykul_12491,jakie-wlasciwosci-maja-daktyle.html#skom
Daktylos
15.12.2014
nieco błędów w tym artykule, np. Wypij rano tą wodę. Powinno być: "tę" wodę.
Dania
15.12.2014
to muszę być ekologiczne, bo w hipermarkecie są z konserwantem.
Rafał
05.12.2014
Dziś kupiłem 200g daktyli suszonych za 2,60 zł, więc cena chyba nie aż tak zaporowa.
Maryna
18.11.2014
Suszone śliwki lepsze i tańsze. Uregulują ci wypróżnianie tak że hej.