zakochana para

Co mężczyźni cenią w kobietach?

portobello - specjalista Tipy.pl
zakochana para
1 z 11
To co mężczyźni kochają w kobietach tak na dobrą sprawę nie ma nic wspólnego z wyglądem, rozmiarem stanika czy długimi nogami. W zasadzie tylko nasze pierwsze wrażenie opiera się na wyglądzie, dlatego jest on ważny, żeby przyciągnąć jednak wzrok mężczyzny i samego mężczyznę do siebie. Wygląd jednak wcale nie jest najważniejszy. Okazuje się, że mężczyźni nie chcą spędzić życia z woskową lalką, która potrafi tylko wyglądać. Oczekują oni jednak czegoś więcej, a mianowicie partnerstwa. Wierzcie lub nie, ale żaden facet nie będzie nudził się z piękną zewnętrznie kobietą przez całe życie. Taki związek raczej nie ma szans powodzenia. Jeśli zapytasz swojego faceta, co najbardziej w Tobie ceni, na pewno nie skupi się na walorach zewnętrznych, przynajmniej nie tylko. A jeśli tak, to może oznaczać, że coś jest nie tak. Co więc mężczyźni cenią najbardziej? Jakie cechy kobiet są przez mężczyzn najbardziej pożądane? Lista poniżej.
1
kobieta słucha

Dobry słuchacz. Większość mężczyzn docenia u kobiet umiejętność słuchania. Wszystkie komentarze typu 'a nie mówiłam', 'a ja na Twoim miejscu...', 'mam nadzieję, że jesteś z siebie teraz zadowolony', 'wiedziałam, że w sumie sobie nie poradzisz', 'mogłeś poprosić o pomoc' czy przeróżne wykłady, które prowadzimy facetom w naszych domach niczego nie wskórają. Doprowadzą jedynie do niepotrzebnych napięć i kłótni. Ty też nie chciałabyś być pouczana i prowadzona na każdym kroku. Problemy nie rozwiążą się same, trzeba nad nimi usiąść i porozmawiać. Zamiast ganić partnera czy zasypywać go potokiem niepotrzebnych słów usiądź z nim i spokojnie go wysłuchaj, naprawdę mam na myśli słuchanie. Bardzo uważne. Pokaż mu, że Ci na nim zależy. Mężczyźni, wbrew panującym pozorom lubią się wygadać swojej kobiecie. I nie chodzi o to, że pokazują swoją słabość. Po prostu są rzeczy, o których rozmawiać się powinno, a nawet trzeba. Wymaga to oczywiście cierpliwości, zrozumienia, wejścia w czyjeś położenie, ale myślę, że dla utrzymania zdrowych relacji w związku warto. Nie próbuj jednak wyciągać żadnych informacji na siłę, on sam przyjdzie, gdy będzie gotowy. Ważne, żebyś go wtedy nie pogoniła. Zobaczysz, że gdy Ty przyjdziesz do niego, on też Cię nie odprawi z kwitkiem.

2
zaskoczony mężczyzna

Spontaniczność. Umiejętność płynięcia z prądem, reagowania bez żadnego przygotowania to coś, co mężczyźni potrafią docenić. Spontaniczność to cecha, która przychodzi niektórym niezwykle trudno. Ale odważ się na spontaniczność, nie bój się przy nim śpiewać, tańczyć po domu, wygłupiać. To mu pokaże, że dobrze i swobodnie się przy nim czujesz. Bądź otwarta na spontaniczne wypady na weekend, zwariowane wyjścia. Możesz go też zaskoczyć w łóżku proponując jakąś nową pozycję. Faceci naprawdę lubią takie kobiety.

3
satysfakcja z pracy

Pełna akceptacja siebie i spełnienie. Kobiety, które lubią to co robią są bardzo atrakcyjne dla mężczyzn. Wtedy się nie męczą musząc wysłuchiwać narzekań na współpracowników, szefa czy na wszystko to co mogło się mieć, a się nie ma. Przestań więc narzekać na pracę, lepiej zrobisz, jeśli faktycznie zaweźmiesz się w sobie i ją zmienisz. Poczujesz się lepiej sama ze sobą, a tym samym przyciągniesz do siebie bardziej mężczyzn. I nie chodzi o to, żeby piastować najbardziej opłacane i najwyższe stanowiska, chodzi o to, żeby robić to co się naprawdę lubi i spełniać się w tym. A wtedy całe życie stanie się piękniejsze i łatwiejsze. Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale to samo tyczy się pozytywów. Pamiętaj o tym. Jeden przyniesie następne. To jest prosta reakcja łańcuchowa.

4
pewna siebie kobieta

Pewność siebie. Musisz znać swoją wartość. Nie chowaj się w kącie i nie pogrążaj w swoich kompleksach. Mężczyźni i tak ich nie dostrzegają, dopóki im o nic nie powiemy. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że jesteś piękna taka, jaka jesteś, że zasługujesz na dobre traktowanie i wszystko co najlepsze. Chodzi o to, żebyś była szczęśliwa sama ze sobą. Wtedy każdy facet Cię zauważy, oni po prostu kochają dowartościowane kobiety i uwielbiają je jeszcze bardziej dowartościowywać. Chyba dzięki temu sami ze sobą czują się świetnie i cieszą się, że mogą być z taką kobietą jak Ty. To jest bardzo umacniające. Musisz tylko pamiętać, żeby ta pewność siebie nie zaczęła być dominująca. W związku najważniejsze jest partnerstwo.

5
poczucie humoru

Poczucie humoru. Dla mężczyzny ma nic bardziej seksownego od kobiety, której poczucie humoru spełnia jego wszystkie oczekiwania. Jest to jedna z najważniejszych cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach, zwłaszcza w tych, z którymi planują spędzić życie. Czas, byście odnalazły w sobie tę cechę, drogie panie. Ale dlaczego w sumie poczucie humoru jest tak ważne dla mężczyzn? Czy chcą się z nas naśmiewać, czy po prostu chcą mieć pewność, że umiemy znaleźć pozytywy w każdej sytuacji i będziemy dobrym partnerem na pochmurne deszczowe, smutne dni? Chyba nawet panowie nie znają odpowiedzi na to pytanie. Jednak poczucie humoru sprawdzi się w każdym aspekcie życia.

6
kobieta opiekująca się mężczyzną

Opiekuńczość. Facet naprawdę potrzebuje wiedzieć, że troszczysz się o niego i chcesz o niego dbać. Jednak musisz pamiętać, żeby nie przesadzać i nie starać się go wyręczać we wszystkim, bo to nie o to chodzi. On pomyśli, że strasz się go wepchnąć pod pantofla, a chyba żaden prawdziwy mężczyzna nie pozwoli sobie na to. Nie powtarzaj mu też sto razy dziennie, że go kochasz i nie oczekuj, że on Ci sto razy odpowie to samo. Prawdopodobnie szybciej się zdenerwuje, niż będzie słodko powtarzał w kółko 'kocham cię'. Przeciętny mężczyzna woli pokazać Ci swoją miłość, niż wyrazić ją słownie. Ty też mu pokaż. Opiekuj się nim, gdy jest chory, zaskakuj go od czasu do czasu, słuchaj, gdy mówi – pokaż mu to, co chcesz mu powiedzieć. On zapewne zrobi tak samo. Okazujcie sobie uczucia, to ważniejsze od słów. Choć i one od czasu do czasu nie zaszkodzą. Weź faceta pod swoje skrzydła, ale nie pozbawiaj go do końca męskości. Ty też nie chciałabyś być zamknięta w mydlanej bańce.

7
siłowanie się

Kompromisowość. Każdy facet czuje się lepiej wiedząc, że jego partnerka jest zawsze gotowa i chętna do negocjacji i szukania najlepszego rozwiązania dla obojga. Dla mężczyzny nie ma nic gorszego niż partnerka, która ślepo za nim podąża lub nieustannie narzuca mu swoje rozwiązania. Naucz się więc tej trudnej skądinąd sztuki kompromisu bo uratowała ona już niejeden związek.

8
zakochana para

Kobieta musi być silna, ale krucha zarazem . Kobieta XXI wieku to kobieta niezależna i silna. I takie przyciągają mężczyzn. To cecha jak żadna inna, bez której żadna kobieta nie odnajdzie się w prawdziwym świecie. Nie oznacza to oczywiście, że swoją umiejętność spadania na cztery łapy i poradzenia sobie z każdą sytuacją musisz pokazywać facetowi 24/7. Przecież dla faceta nie ma nic lepszego, niż możliwość zaopiekowania się swoją kobietą. Oni naprawdę to uwielbiają. Bądź więc silna, twardo stąpaj po ziemi, ale w domu pokaż mu, że też potrzebujesz jego ciepła i silnych, ratujących z niektórych opresji ramion. Pozwól mu się uratować od czasu do czasu. On musi wiedzieć, że pod tym kruchym motylem znajduje się twarda skała, na której może się oprzeć.

9
kobieta w kuchni

Umiejętności kucharskie. Przez żołądek do serca. Czy to jest wciąż aktualne? Przecież mówi się, że najlepszą kucharką dla każdego mężczyzny jest jego mama, lub babcia. Nie ma chyba mężczyzny, który nie lubi dobrze zjeść. Postaraj się więc i przygotuj dla niego coś specjalnego. Gwarantuję, że on to doceni. Zobaczy, że się starasz, że dbasz o niego, a do tego, zauważy, że seksownie wyglądasz w fartuszku kuchennym i mąką na policzku. Kuchnia to dobre miejsce na miłosne igraszki. Wykorzystaj też afrodyzjaki. Mężczyźni uwielbiają kobiety, które potrafią gotować, lub które są gotowe opanować tę sztukę do perfekcji specjalnie dla nich. Dobra żona w końcu musi umieć gotować, czyż nie?

10
dbanie o siebie

Kobieta musi umieć o siebie zadbać. Czy dasz wiarę w to, że to jedna z cech najbardziej cenionych przez mężczyzn? Nie można poprzestać na tym, że skoro już się mężczyznę usidliło, to już nie trzeba się starać. To bardzo duży błąd myślowy wielu kobiet. Musisz wciąż dbać nie tylko o niego, ale i o siebie. Pamiętaj o regularnych ćwiczeniach, odżywiaj się zdrowo, odwiedzaj fryzjera i kosmetyczkę, zakup od czasu do czasu seksowną bieliznę. Niech facet widzi, że się dla niego starasz. A i Ty będziesz się lepiej czuć we własnym ciele. Naucz się organizować sobie czas tak, aby znaleźć w nim chwilę dla siebie. Dobrze czująca się we własnym ciele kobieta jest bardzo pociągająca.

Strona 1 z 11

Powiązane porady

Komentarze (38)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Mała
06.11.2014
Uważam ,że artykuł jest rzeczą oczywistą , te wszystkie cechy powinny sprawdzać się w przypadku jednej jak i drugiej strony. U mnie problemem jest ,ze gdy facet potrafi się wysłowić nie pociąga mnie , nie ma chemii a jedynie przyjażn , a gdy wpada mi w oko jest kretynem , nie potrafi się wysłowić i o czym mówić dalej, cięzko o prawdziwy związek gdy ktoś wpadł Nam w oko wizualnie i mentalnie, niestety, znam dużo świetnych facetow z ktorymi mam mnostwo tematow i są swietnymi facetami jednak wygląd niestety także ma znaczenie nie oszukujmy się , nie chodzi o krolewicza ,ale musi być chemia niestety.
AP
06.11.2014
Jak dla mnie, to te wymienione cechy nie mają znaczenia. Najważniejszą niewymienioną cechą dla mnie jest komunikatywność. Tego niestety większości kobiet w Polsce brakuje i niestety nie mam o czym z nimi rozmawiać, bo nasze panie do rozmów po prostu się nie nadają. Dlatego jestem sam, bo nie potrafię z żadną znaleźć wspólnego języka.
krowa rasowa
06.11.2014
OMG to chyba jedyny komentarz jaki mi do glowy przychodzi....
Bo dobra zona musi umiec gotowac ... no comments
bara
06.11.2014
Co za kretyn to pisał? Wystarczy że facet sam będzie taki jak w artykule i będą istniały same Szczęśliwe pary. :-)
sq
06.11.2014
a jak się zrobi wszystko na odwrót to się faceci odczepią?
mmmm
06.11.2014
omg co za bzdury, najlepiej homonto zalozyc kobiecie i niech ora
krowa rasowa
06.11.2014
OMG to chyba jedyny komentarz jaki mi do glowy przychodzi....
Bo dobra zona musi umiec gotowac ... no comments
Krzysztof
06.11.2014
Wiele mialem kobiet w swoim zyciu, naprawde wiele ale byla wsrod nich tylko jedna, ktorej zapach ciala pamietam do dzisiaj. Ktorej wyjatkowy glos dzialal na mnie podniecajaco. Ktorej kazdy centymetr kwadratowy jej ciala byl jak diament. Taka Ewa pozostanie w mojej pamieci az do ostatnich dni mojego zycia.
El_Mariano
06.11.2014
Kobieta idealna wg mnie to taka która na początku zaciekawiła mój wzrok ;) A później okazało się że jesteśmy w stanie ze sobą żyć, że chce ze mną założyć rodzinę, opiekować się nawzajem, mieć dzieci. To że potrafimy wspólnie pracować, spędzać czas i nikt się na nikogo nie bąka o byle co. To jest idealna miłość damsko-męska. I wcale dziewczyna nie musi być super z wyglądu, ważne żeby dbała o siebie, miała to coś co przyciągnie lub zaciekawi za pierwszym razem i nie musi to wcale być uroda. Każdy jest taki jaki się urodził i nie zmienimy tego.
colln
06.11.2014
świetny artykuł - oby chociaż niektóre panie zrozumiały ze o nich mowa :-)