mężczyzna przy posiłku

Dieta na płodność mężczyzny
healther - specjalista Tipy.pl

Wielu mężczyzn ma problemy z płodnością. Spowodowane to może być wiekiem lub stanem zdrowia. Ale cywilizacja, przetworzone produkty spożywcze, którymi się żywimy również nie pozostały obojętne i bez wpływu na ten problem. Obecnie więcej mężczyzn ma problemy z płodnością niż kiedyś. Jednak wciąż w około 20 procentach przyczyna niepłodności u mężczyzn pozostaje nieznana. Badania dowodzą, że odpowiednio zbilansowana dieta może wspomóc mężczyzn nie tylko w dobrym ogólnym zdrowiu, ale też ma wpływ na płodność. Udowodniono, że odpowiednie produkty mają pozytywny bądź negatywny wpływ na jakość spermy. Mężczyźni, którzy jedzą mało warzyw i owoców dużo częściej mają problemy z płodnością. Jakie zatem produkty powinni jeść mężczyźni, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na potomstwo?
1
Czosnek.

Czosnek. Czosnek to super produkt, który zawiera selen i witaminę B6, w dość dużych ilościach. Selen, jako antyoksydant chroni spermę przed uszkodzeniami oraz wzmaga apetyt na igraszki. Z kolei witamina B6 wzmacnia system odpornościowy i reguluje hormony. Ponadto czosnek jest świetnym źródłem alicyny, która usprawnia przepływ krwi w organizmie, a to wpływa korzystnie na erekcję. Dodawaj więc czosnek do ulubionych dań.

2
Orzechy.

Orzechy. Badania pokazały, iż niedobory cynku mogą wpływać na poziom testosteronu i zmniejszyć ilość produkowanej spermy. Orzechy są bogate w cynk, który wpływa na płodność nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Podjadaj orzechy zamiast chipsów w formie przekąsek.

3
Banany.

Banany. Są bogatym źródłem witaminy B1, A, C, magnezu i protein, które stymulują organizm do produkowania większej ilości spermy. Ponadto w bananie znajduje się witamina B i bromelina, które regulują pracę hormonów odpowiedzialnych za seksualność, męskość.

4
Awokado.

Awokado. Zawiera zdrową, rozsądną dawkę witaminy E, która zwiększa ruchliwość plemników oraz bierze udział w infiltrowaniu jajeczka. W awokado znaleźć również można kwas foliowy i witaminę B6. Pomagają one w regulowaniu funkcji hormonów płciowych i wspomagają zdrowie seksualne i apetyt na seks. Najlepszym sposobem na wprowadzenie awokado do diety jest dodanie ich do sałatek lub do kanapki.

5
Szparagi.

Szparagi. Uważa się, iż szparagi zwiększają ilość spermy. W średniowieczu warzywo to było postrzegane jako lek na niepłodność. Szparagi zawierają witaminę C, która zwiększa ruchliwość plemników, jak również ich żywotność. Najlepiej jeść je w sałatkach lub jako dodatek do dań.

6
Pomidory.

Pomidory. Wielu mężczyzn, którzy borykają się z problemami związanymi z płodnością ma niski poziom likopenu, który w dużych ilościach znajduje się w pomidorach. Zwiększa on ilość spermy i ruchliwość plemników. Dba on również o ich jakość. Regularne spożywanie likopenu w pomidorach na przykład gwarantuje zdrową spermę. Koniecznie sięgaj więc po pomidory, ale również po arbuzy, czerwone grapefruity czy ketchupy.

7
Jabłko.

Jabłko. Jabłko jest dobre na wszystko. Konsumowane w formie płynnej, na przykład w formie octu jabłkowego potrafi zdziałać cuda. Codzienne konsumowanie jabłek w naturalny sposób zwiększa ilość spermy oraz poprawia jej jakość.

8
Pestki dyni.

Pestki dyni. Są bogate w cynk, który jest ważnym minerałem wspomagającym poziom testosteronu i powiększającym ilość produkowanej spermy. Jeśli chodzi o płodność, wysoka ilość spermy odgrywa kluczową rolę. Pestki dyni są również naładowane kwasami omega-3, które wspomagają przepływ krwi w organizmie, a co za tym idzie zdolność do erekcji oraz sprawność narządów płciowych. Podgryzaj pestki dyni między posiłkami.

9
Ostrygi.

Ostrygi. To również dobre źródło cynku. Dietetycy twierdzą, że już 15mg ostryg dziennie pomoże w odbudowie jakości spermy. Cynk działa więc cuda, panowie. Znaleźć go też możesz we wspomnianych już wcześniej orzechach i pestkach dyni, ale także w jajkach czy roślinach strączkowych.

10
Granat.

Granat. Picie soku z granatu również pomoże podnieść ilość produkowanej spermy oraz poprawić jej jakość. Wspomoże on również mężczyzn mających problemy z erekcją i ochotą na baraszkowanie.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

mariaawaria.1986
11.08.2016
Właściwa dieta jest bardzo ważna, gdy chce się zabrać o płodność. Gdy my staraliśmy się o dziecko mąż wspierał się suplementem diety Permen Repro, który wspomaga płodność.