antykoncepcja

Jak się zabezpieczać przed ciążą? Metody antykoncepcji·

JudymJudym - specjalista Tipy.pl
antykoncepcja tabletki
3 z 13
Jeśli zdarzyło ci się przegapić zażycie tabletki antykoncepcyjnej, nie jesteś sama. 20% kobiet stosujących tę formę antykoncepcji przegapia jedną tabletkę co miesiąc! Żeby tego uniknąć połącz zażywanie tabletek z jakąś czynnością, którą wykonujesz każdego dnia, np. jedzenie śniadania, mycie zębów. Możesz również ustawić sobie przypomnienie w telefonie. Jeśli przegapisz porę zażywania tabletki, zażyj ją gdy tylko sobie o tym przypomnisz. Jeśli nie zażywałaś tabletek przez więcej, niż 2 dni, koniecznie musisz zastosować inne formy antykoncepcji. Awaryjną antykoncepcję stosuj aż do następnej miesiączki, po której wróć do ustalonego schematu zażywania tabletek. Jeśli zażywasz jakieś dodatkowe leki, skonsultuj ich wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
« Poprzednia Strona 3 z 13

Powiązane porady

wirus HIV
prezerwatywy
pęknięta prezerwatywa

Podobne porady

Komentarze (28)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

stasiiowa77
14.11.2016
No niestety nie mogę niczego innego poza tabletkami bo jestem alergiczka. Nie jestem jednak niezadowolona z tego powodu ponieważ mam idealnie dobrane tabletki z naturalna pochodną progesteronu.
joasia23
06.06.2016
no idealny układ z tą wkładką, żeby móc karmić dziecko piersią i na nowo się zabezpieczyć od razu
kristen
03.06.2016
a to zaskoczenie! nie miałam pojęcia, że któraś z metod hormonalnych jest osiągalna dla kobiet karmiących. w zasadzie to szybko po porodzie można wkładkę założyć
joasia23
25.05.2016
z tego co udało mi się wyczytać na ulotce, to hormony z wkładki w nieznacznej ilości przedostają się do mleka matki, w każdym razie nie jest to szkodliwe, ale pewnie najlepiej jest sytuację omówić ze swoim lekarzem :)
Karolcia81
12.05.2016
no dobrze, a jak to się ma w przypadku karmienia piersią? mam noworodka w domu i rozważamy z mężem wkładkę hormonalną, bo póki co chcemy jedo dziecko odchować :) tylko chcę zostać przy karmieniu małego piersią i nie wiem co z tym fantem zrobić, jaką metodę wybrać?
joasia23
05.05.2016
dla mnie najlepszą formą anty na daną chwilę jest wkładka hormonalna. póki co nie mogę sobie pozwolić na dziecko i jeszcze przez dwa lata mam ten komfort psychiczny :)
Marta
25.04.2016
ja to jeszcze słyszałam, że przy bardzo bolesnych miesiączkach stosuje się wkładkę hormonalną jako metodę leczenia
edonesia
18.04.2016
ja jestem bardzo zadowolona z wkładki, u mnie był ten problem, że miałam strasznie obfite miesiączki. teraz jak ręką odjął, początkowo okres był słabszy, teraz czasami mam już tylko plamienia więc dla mnie to niebo a ziemia :)
Soleil
14.04.2016
a jak ogólnie levosert u Ciebie się spisuje? bo mi ginekolog zaproponował taką metodę i rozważam aktualnie. trochę duży koszt jednorazowo, no ale teraz na tabletki i tak pewnie więcej wydaję jakbym zsumowała
edonesia
11.04.2016
mi się udało kupić wkładkę zamawiając przez internet, prawie 50zł taniej niż w aptece stacjonarnie gdzieś widziałam. tylko odebrałam sobie osobiście. z tym że ja levosert już ponad rok temu kupowałam, więc nie wiem jak teraz sprawa wygląda