Tutaj jesteś: Praca i Kariera > Praca > Dobre Nawyki w Pracy > Jak się zmotywować do pracy?

Jak się zmotywować do pracy?

Stopień trudności: umiarkowane
, ekspert Tipy.pl
 4.7/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Motywacja do pracy jest ciężka do osiągnięcia, zwłaszcza dla tej bardziej leniwej części społeczeństwa jednak jest ona możliwa. Dobra automotywacja pomoże nam skupić się na wykonywanej pracy oraz być efektywniejszymi w naszych działaniach.
1
Poczta elektroniczna oraz komunikatory internetowe

Poczta e mail oraz komunikatory internetowe są wspaniałymi narzędziami usprawniającymi nam komunikację z otoczeniem, bez których ciężko byłoby w pełni kontrolować obieg informacji w niejednej firmie. Są one jednak równocześnie największymi pochłaniaczami naszego czasu.

Ustal sobie czas, w którym będziesz sprawdzać oraz czytać otrzymane wiadomości i rób to maksymalnie dwa razy w ciągu pracy a nie co godzinę. Częste sprawdzanie poczty oraz rozmowy poprzez komunikatory skutecznie potrafią odciągnąć od pracy oraz negatywnie wpływają na koncentrację.
2
Wyłącz telefon
Nie tylko e mail i komunikatory wpływają destruktywnie na motywację do pracy lecz również telefon. Jeśli masz dużo pilnej pracy włącz w telefonie pocztę głosową lub przynajmniej wycisz dźwięk w telefonie. Telefon, podobnie jak wcześniej wspomniane narzędzia sprawdzaj również co najwyżej dwa razy podczas godzin pracy. Oczywiście, dotyczy to wyłącznie osób, których praca nie jest związana z telefonem.
Jak zmotywować się do odchudzania?
Jak ćwiczyć silną wolę?
Jak być pełnym energii od samego rana?
Jak zmotywować się do ćwiczeń?
3
Trzymaj się rutyny lub harmonogramu

Miej w nawyku robienie sobie przerw zawsze w tym samym czasie. Czy jest to przerwa śniadaniowa czy przerwa na papierosa - ustal sobie dokładny czas, kiedy będziesz odrywać się od pracy.
4
Lista zadań.

Zawsze miej listę wszystkiego co musisz zrobić. Pomoże Ci ona w organizacji działań oraz wpłynie na efektywność pracy.
5
Wizualizacja celu
Uświadom sobie co jest najważniejsze i co chcesz osiągnąć.

Wyobraź sobie czynność, którą masz wykonać oraz gotowe dzieło. Wizualizacja jest techniką, która pomaga wielu osobom. Jeśli potrafisz sobie wyobrazić co chcesz osiągnąć, nawet w symbolicznym sensie, Twoja energia zostanie skupiona na osiągnięciu zamierzonego celu. Podświadomość ma ogromny wpływ na nasze powodzenia i niepowodzenia. Podświadomość jest jak wiara - jeśli w coś się mocno wierzy, to tak się stanie. Zatem, aby coś osiągnąć musimy wskazać to najpierw naszej podświadomości wyobrażając sobie przyszłe (pozytywne dla nas) sytuacje.

Im częściej będziemy sobie wyobrażać to, co chcemy osiągnąć, tym wyobrażenie to będzie realniejsze dla naszej podświadomości. Dzięki temu mocniej będziemy się koncentrować na działaniach zmierzających do osiągnięcia celu.
6
Nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę.

Jeśli skończysz już swoją pracę np. skończysz projekt w wymaganym terminie, rozerwij się, kup coś dla siebie. Spędź cały dzień w salonie spa lub kup sobie jakąś dobrą książkę. Każda mała rzecz, którą dla siebie zrobimy w nagrodę za dobrą pracę, będzie dla nas pozytywnym wzmocnieniem.
 4.7/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ozone - 2012-07-30
A co jeśli bd zapieprzał w tartaku (tylko 1 miesiąc). Kolega przeżył tam 4 dni, więc jak ja mogę sobie tam poradzić 23 dni... jakieś propozycje? :D
Bossa - 2010-07-15
Najgorzej jest się zmotywować do pracy po weekendzie w poniedziałek lub po dłuższym urlopie. Patrząc po sobie to w pełni efektywna jestem chyba tylko w środy. Poniedziałek, wtorek myśli krążą jeszcze wokół weekednu, w czwartek i piątek myśli się już o nadchodzącym wolnym :)
lunasz - 2008-11-20
ja to wszystko wiem,ale jak jest napad lenia ,to nie ma mocnych na popchnięcie do działania i to jest problem,zapewne niejednego z nas.
Truskawki to bardzo smaczne i przydatne owoce. Robimy z nich dżemy, soki, konfitury, nalewki oraz smakowite desery. Z...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób ludzie osiągają swoje cele? Wszyscy widzieliśmy osiągnięcia...
Jak zwiększyć motywację?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób ludzie osiągają swoje cele? Wszyscy...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.