białe paznokcie

Czego objawem są białe paznokcie?
JudymJudym - specjalista Tipy.pl

W normalnych okolicznościach, gdy delikatnie naciśniesz paznokieć, robi się biały, a gdy zwolnisz ucisk, znów powraca do naturalnego, różowego koloru. Jeśli jednak twoje paznokcie pozostają białe dłużej, niż minutę po zwolnieniu nacisku lub są białe przez cały czas, może to być objawem anemii.
1
Anemia lub niedobór żelaza sprawia, że paznokcie robią się białe. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w krwioobiegiu brakuje czerwonych krwinek.
2
Nieleczony, ostry niedobór żelaza może sprawić, że paznokcie przybiorą wklęsły kształt.
3
Jeśli przyczyną białości paznokci jest anemia, ich macierze (jasne półksiężyce u nasady paznokci) będą wyglądać na wyblakłe.
4
Niedobór żelaza prowadzi do zmęczenia, a w poważnych przypadkach może powodować problemy z sercem. Jeśli zdiagnozujesz u siebie objawy anemii, udaj się do lekarza. Ponadto wprowadź do swojej diety produkty bogate w żelazo, takie jak czerwone mięso, szpinak i inne ciemnozielone warzywa, a także orzechy.
5
Prawdopodobnie będziesz musiała zacząć przyjmować suplementy diety zawierające żelazo. Pamiętaj, żeby jednocześnie zażywać witaminę C, pomaga ona wchłaniać żelazo.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie