zapalenie krtani

Domowe sposoby na zapalenie krtani

healther - specjalista Tipy.pl
zapalenie krtani
1 z 12

Zapalenie krtani to jedna z najczęstszych infekcji górnych dróg oddechowych. Chory odczuwa drapanie w gardle i ból, poza tym towarzyszy mu suchy, męczący kaszel i chrypka. Zapalenie krtani najczęściej występuje w okresie zimowym, typowym dla przeziębień. Co zrobić, gdy już zachorujemy na zapalenie krtani? Najlepiej udać się do lekarza. Ale można też stosować domowe sposoby walki z zapaleniem krtani. Wypróbuj je i znajdź najlepszy dla siebie.
1
sposoby na zapalenie krtani - 1

Pij mnóstwo wody, 8 do 12 szklanek dziennie. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Jest to bardzo ważne, ponieważ woda nawadnia krtań, która w okresie choroby jest bardzo sucha i narażona na otarcia.


2
sposoby na zapalenie krtani - 2

Dodawaj cytrynę do herbaty i pij tyle, ile możesz. Cytryna pomoże rozrzedzić śluz zalegający w gardle.


3
sposoby na zapalenie krtani - 3

Zmieszaj miód z cytryną w odpowiadających Ci ilościach i płucz gardło. Miód złagodzi wszelkie podrażnienia i nawilży tkanki, a cytryna rozrzedzi śluz.


4
art/2012/12665_83494_big.jpg

Bardzo efektywną metodą jest zmieszanie łyżeczki octu winnego z 1/2 szklanki ciepłej wody. Pij co pół godziny przez siedem godzin.


5
art/2012/12665_83495_big.jpg

Kolejnym świetnym sposobem na złagodzenie zapalenia krtani jest syrop z cebuli, miodu i cytryny. Aby go wykonać: pokrój trzy duże cebule i zalej je czterema lub pięcioma szklankami wody. Podgrzewaj, aż uzyskasz konsystencję syropu. Następnie odcedź. Dodaj pięć łyżek syropu do szklanki ciepłej wody razem z łyżką miodu i kilkoma kroplami cytryny. Pij powoli.


6
art/2012/12665_83496_big.jpg

Unikaj picia kawy i coli, wszystkiego co zawiera kofeinę. Odwadnia ona organizm, co nie jest wskazane przy zapaleniu krtani.


7
art/2012/12665_83497_big.jpg

Mów powoli i cicho, nie krzycz, ale i nie szepcz. Szeptanie tylko podrażni struny głosowe. Cichy, spokojny głos to to, czego teraz potrzeba Twojej krtani. Nie prowadź niepotrzebnych dyskusji, mów tyle, ile musisz. Twój narząd mowy musi wyzdrowieć.


8
art/2012/12665_83498_big.jpg

Unikaj palaczy i/lub papierosów – jeśli palisz. Dym tytoniowy nie przyniesie ukojenia, a tylko pogorszy sprawę.


9
art/2012/12665_83499_big.jpg

Nawilżaj powietrze. Zainwestuj w jonizator, porozwieszaj mokre pranie w pokoju, nie zamykaj drzwi do kuchni, gdy gotujesz – niech w mieszkaniu będzie trochę wilgoci. Zadbaj o to zwłaszcza zimą, gdy ogrzewanie wysusza powietrze.


10
art/2012/12665_83500_big.jpg

Unikaj alkoholu. Alkohol Cię odwadnia, czyli działa odwrotnie do tego, czego potrzebuje Twoja krtań i gardło. Jeśli zlekceważysz zapalenie krtani i nie zrezygnujesz z alkoholu, możesz doprowadzić do jej uszkodzenia.


11
art/2012/12665_83501_big.jpg

Możesz też robić płukanki z solonej wody lub mgiełki solankowej. Po prostu zmieszaj połowę łyżeczki soli w szklance wody. Płucz gardło kilka razy dziennie. Słona woda znana jest z tego, że świetnie pomaga zwalczyć infekcje.


?

Wskazówki

* Jeżeli problem nie mija lub często nawraca, wypróbuj naturalne antybiotyki (np. srebro koloidalne). Nie tylko wyleczą cię z zapalenia krtani, ale również znacząco zwiększą twoją odporność (zupełnie na odwrót, niż antybiotyki dostępne na receptę).


Strona 1 z 12

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

jan
04.12.2017
jak to jest na 2 stronie pisze że krtań jest sucha na trzeciej, ze jest zaśluzona , no, no
Amdrzej
05.10.2015
No nie wiem, czy cukier/miód jest wskazany, zwłaszcza gdy przyczyną są bakterie. Ja słodzę wówczas bakteriobójczym ksylitolem, staram się mieć czystą jamę ustną, żeby nie miały gdzie się rozwijać, czesto myję zęby, zwłaszcza, że płuczę gardło szałwią, która może potem zostawić osad na zębach. Piję ziołowe płyny i ssę ziołowe, łagodne pastylki, np z podbiałem - dla nawilżenia gardła, gdy mogę pastylko są oczywiście bez cukru. Jednakże domowy syrop z cebuli jest dobry, mimo, ze z cukrem. Ciepłe ziołowe napoje słodzone ksylitolem łagodzą objawy (i są odmianą dla innych herbat).
kiki
08.10.2012
Od kiedy to 8 szklanek wody na dzień to jest "mnóstwo", codziennie należy pić dwa litry płynów (8szklanek) bez względu czy chorujemy na krtań czy nie. Ale ktoś głupoty tu pisze.
Tak na prawdę żadne miodki i cytryny nie działają. Najlepsze jest rzeczywiście nawilżanie powietrza, unikanie zimnych napojów a z apteki babci suszone kulki czarnego bzu ( na opuchliznę).