medytacja

Jak medytować?
NataliaSzNataliaSz - specjalista Tipy.pl

Medytacja to skupianie się na jednej myśli przez dłuższy czas, która sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Dzięki temu nasz umysł wypoczywa, nie myślimy o otaczających nas problemach, ludziach i całodziennym stresie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wyciszyć swój organizm i poddać się medytacji.
1
Potrzebna będzie Ci cisza i spokój. Postaraj się wyciszyć wszelkie myśli, wszystkie troski i zmartwienia odsuń na bok. Podczas medytacji mamy, bowiem dostrzec to, kim i czym naprawdę jesteśmy.
2
Usiądź wygodnie na poduszce lub krześle i przyjmij odpowiednią postawę. Skrzyżuj nogi i rozluźnij plecy. Ręce oprzyj na udach. Broda powinna być lekko cofnięta, wzrok skierowany na podłogę.
3
Po przyjęciu odpowiedniej postawy możesz zająć się swoim umysłem. Skieruj uwagę na swój oddech. Oddech jest tu punktem odniesienia – nie możesz przestać zwracać na niego uwagi. Skupiaj się na wdechach i wydechach. Podczas wdechu wyobraź sobie zdrowie i spokój wpływające do Twojego ciała, natomiast podczas wydechu – wypływający z niego stres i ból.
4
Inna techniką medytacji jest skupienie się na badaniu jakiegoś obiektu. Przyjrzyj się jego najdrobniejszym szczegółom, zwróć uwagę na barwę, kształt, teksturę, zapach, jego budowę i ruch. Doskonałym obiektem będą kwiaty lub płomień świecy. Ale do medytacji nadają się także zwykłe przedmioty codziennego użytku, jak szklanka czy papier.
5
medytująca kobieta
Podczas medytacji możesz skupić się także na dźwięku lub uruchomić swoją wyobraźnię. W swojej głowie kreślisz obraz przyjemnego i relaksującego miejsca. Wykorzystaj wszystkie zmysły – zobacz to miejsce, poczuj jego zapach, usłysz jego dźwięki i odczuj jego temperaturę.
?

Wskazówki
* Pamiętaj, by wszystkie myśli i przeszkody odsunąć na bok
* Gdy masz ograniczony czas, ustaw budzik. Nie będziesz martwić się o czas i nie będzie cię to rozpraszać.
* Medytuj często – zwiększysz swoją koncentrację.

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie