proste włosy

Jak mieć proste włosy na dłużej?
hugger - specjalista Tipy.pl

Włosy są idealnie proste zaraz po prostowaniu, jednak efekt ten nie utrzymuje się tak długo, jakbyśmy tego chciały. Po kilku godzinach włosy puszą się, kręcą, wywijają. Chcesz, aby Twoje włosy były proste przez cały dzień musisz zastosować kilka sztuczek, aby im w tym pomóc. Sztuczki te wymienione są poniżej.
1
Proste włosy krok 1

Prostuj niewielką ilość włosów naraz. Umyj włosy i pozwól im wyschnąć samodzielnie, nie maltretuj ich suszarką. Suche włosy dziel na niewielkie sekcje zaczynając od dołu głowy. Zbierz po prostu włosy z górnej połowy głowy i zwiąż je na czubku, aby nie przeszkadzały. Pozostałe włosy rozczesz i dzieląc je na niewielkie sekcje bierz każdą po kolei i prostuj osobno. Prostownicę dociśnij do włosów i powolnym ruchem przesuwaj ją w dół, ku końcom włosów. Potem oddzielaj kolejne warstwy włosów i prostuj je w małych sekcjach. Jest to sposób dość czasochłonny, zwłaszcza, jeśli masz długie i gęste włosy, ale wykonany prawidłowo zdaje egzamin.

2
Proste włosy krok 2

Używaj serum do włosów ułatwiające prostowanie, lub takie które stosuje się już na włosy wyprostowane, aby utrwalić efekt. Najlepsze będą te na bazie silikonu, ponieważ działają jak szpachlowanie na ściany – wygładzają włosy i utrwalają ich kształt. Stanowią również barierę dla cząsteczek wody, które nie dostając się do włosa nie puszą go.

3
Proste włosy krok 3

Nałóż na włosy lakier. Podnieś warstwę włosów z czubka głowy i spryskaj je od spodu u nasady lakierem do włosów. Dzięki temu włosy będą bardziej utrwalone i uniesione u nasady. Jeśli boisz się, że uzyskasz efekt hełmu, spryskaj lakierem szczotkę i w ten sposób nanieś lakier na włosy.

4
Proste włosy krok 4

Używaj odpowiednich produktów do włosów. Postaw na szampony, odżywki czy maski prostujące do włosów. Również wszelkiego rodzaju mgiełki do włosów, pianki, lakiery czy serum powinny być przeznaczone specjalnie do włosów prostowanych. Dzięki temu, proste włosy utrzymają się dużo dłużej. Dodatkowo takie produkty zawierają składniki chroniące włosy przez szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

5
Proste włosy krok 5

Domowe sposoby na proste włosy też nie są złe. Możesz sobie na przykład przygotować maseczkę, która pomoże twoim włosom pozostać prostymi na dłużej. Po prostu zetrzyj świeżego kokosa i zmieszaj go z sokiem z limonki. Miksturę nałóż na włosy na dwadzieścia minut. Zmyj włosy, rozczesz i poczuj różnicę.

6
Proste włosy krok 6

Jeśli nie chcesz myć głowy, a chcesz by następnego dnia włosy były równie proste zastosuj kilka sztuczek. Podczas prysznica, aby nie zamoczyć włosów owiń je czystym, suchym ręcznikiem. Kładąc się spać zwiąż włosy na noc w luźny kucyk. Rano będą wciąż proste.

7
Proste włosy krok 7

Dobra prostownica to podstawa. Nie można oczekiwać od niepewnego produktu, że będzie działał bez zastrzeżeń i spełniał nasze wygórowane oczekiwania. Zainwestuj więc w porządny sprzęt, prostownicę z ceramicznymi płytkami, regulacją temperatury. Nie oznacza to jednak, że musisz wydać na to majątek. Można znaleźć dobre prostownice za rozsądne pieniądze. Wystarczy poszperać.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

EWA
04.11.2019
Testowałam już wiele kosmetyków na to, aby ujarzmić moje włosy do momentu gdy zdecydowałam się na zabieg keratynowego prostowania włosów, dziewczyna zdziałała cuda, moje włosy są proste nawet do 6 miesięcy.
safanduła
12.09.2016
PROSZĘ o pomoc. Jak zlikwidować reklamę na tej stronie? Zasłania mi tekst. Po prostu nie radzę sobie z tym.Dzięki
piniaxx1
17.12.2015
Może mi ktoś powiedzieć gdzie można znaleźć i jak się nazywa takie serum na bazie silikonu które trzyma proste włosy
Sophie
14.05.2013
Najlepszym sposobem moim zdaniem jest używanie odpowiednich kosmetyków. Specjalne szampony nie niszczą włosów, a dają śliczny efekt ^^