pływanie

Jakie są zalety pływania?·

healther - specjalista Tipy.pl
pływanie
1 z 10
Zalety pływania są ogromne i jest ich naprawdę wiele. Jednak niestety wiele z nas wciąż nie podjęło wyzwania nauki pływania, a Ci którzy pływają, nie robią tego regularnie. Stąd ten artykuł, by przypomnieć Wam jak ważne jest dla nas pływanie, ile dobrego robi ono dla naszego ciała i umysłu. przeczytaj poniższe argumenty i jak najszybciej wybierz się na basen.
1
Zalety pływania krok 1

Problemy z utrzymaniem równowagi. Jeśli Cię dotyczą, to wiesz, jak uciążliwa jest to przypadłość. Można jednak temu zarządzić poprzez ćwiczenia, a najlepiej przez pływanie właśnie. Jeśli jednak zaburzenia utrzymania równowagi spowodowane są infekcją wewnętrznej części ucha, pamiętaj o założeniu korków do uszu. Z nimi możesz śmiało wskakiwać do wody.

2
Zalety pływania krok 2

Stawy i kręgosłup. Kluczową zaletą pływania jest to, że ćwiczy ono Twoje ciało bez obciążania stawów i kręgosłupa. Pływanie jest więc rewelacyjne dla osób, które cierpią na problemy ze stawami czy skrzywienia kręgosłupa takie jak skolioza i nie mogą biegać czy chodzić na fitness. Będąc w wodzie nie masz styczności z podłożem, nic nie krępuje Twoich ruchów i nie obciąża dodatkowo kręgosłupa ani stawów w żadnej części ciała.

3
Zalety pływania krok 3

Serce. Pływanie również zbawiennie wpływa na Twoje serce. Jest to świetne ćwiczenie kardio. Serce bije szybciej, jest lepiej dotlenione ponieważ podczas pływania niejako jesteśmy zmuszeni do prawidłowego oddychania. Pływaj jak najwięcej, Twoje serce będzie Ci za to wdzięczne i na pewno Ci się zrewanżuje.

4
Zalety pływania krok 4

Ćwiczenie całego ciała. Podczas pływania pracuje całe ciało, niemal wszystkie mięśnie – ręce, nogi, brzuch, pośladki, barki. I to wszystko bez obciążenia stawów. Pływanie pomaga utrzymać ciało w sprawności fizycznej, dobrej kondycji, pozbyć się zbędnych kilogramów, cellulitu, nadaje sylwetce pożądany kształt. Wyglądamy lepiej, skóra jest napięta, czujemy się świetnie. Pływanie jest dobre dla wszystkich, niezależnie od wieku. Możesz też zapisać się na wodny aerobik, jeśli chcesz jako dodatkowe ćwiczenia.

5
Zalety pływania krok 5

Pływanie przez cały rok. Wiele z nas kiedy myśli o pływaniu na myśl przychodzą letnie dni spędzone nad jeziorem, rzeką czy morzem. Ale pływać można przecież przez cały rok. I nie mam tutaj na myśli zostania morsem. W końcu po to mamy baseny, żeby z nic korzystać. Róbmy to jak najczęściej również zimą. W końcu zima nie zwalnia nas z dbania o własne ciało i zdrowie.

6
Zalety pływania krok 6

Cena. Opłata za basen czy wodny aerobik wychodzi stosunkowo taniej niż godziny opłacane na siłowni czy fitnessie. A korzyści ogromne, myślę, że dużo większe niż te płynące z siłowni, która oferuje nam różne sprzęty często obciążające kręgosłup i stawy. Poza tym, pływając ćwiczyć od razu całe ciało. Na siłowni pojedynczo wybrane jego partie.

7
Zalety pływania krok 7

Relaks. Pływanie naprawdę odpręża i relaksuje nasze ciało i umysł. Pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego i nabrać dystansu. Pływanie wymęczy nasze ciało, ale jednocześnie da mu odpocząć. Pływanie jest rytmiczne, przez co koi nerwy i ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Ponadto, szum wody bardzo uspokaja.

8
Zalety pływania krok 8

Rodzina. Czas spędzony z rodziną czy znajomymi na basenie czy latem nad jeziorem to świetna okazja nie tylko do usprawnienia ciała, ale również do poznania siebie, wspólnych wygłupów i spędzenia ze sobą świetnych chwil.

9
Zalety pływania krok 9

Zabawa. Różnego typu ćwiczenia powinny dawać nam satysfakcję, inaczej szybko nam się znudzą. A pływanie daje ogrom satysfakcji, porządny trening i świetną zabawę. Jeśli coś daje nam radość chętniej do tego wracamy.

Strona 1 z 10

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

nakednoyz
17.09.2018
Polecam pływanie każdemu, kto ma na co dzień do czynienia z pracą siedzącą
bicz
26.08.2013
Dziwie się ze w artykule nie ma wzmianki na temat rozwoju płuc spowodowanego pływaniem.