łazienka

Jak sprzątać łazienkę?

mugga - specjalista Tipy.pl
łazienka
1 z 6

Wysprzątanie łazienki na błysk to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. To potrafi tylko perfekcyjna pani domu – ale każda z nas może taką być. To wcale nie jest trudne. Zobacz, jak radzić sobie z czyszczeniem wyposażenia łazienki.


1
TOALETA.

TOALETA. Pozostaw tabletkę czyszczącą na noc, aby pozbyć się zacieków i plam. Kamień i zacieki możesz też wyczyścić pumeksem. Pumeks wbrew obawom nie porysuje ceramiki, ponieważ jest miększy. Zetrze się na niej tak, jak ściera się na skórze. Potraktuj zacieki kwaskiem cytrynowym, a potem wyszoruj pumeksem. Na koniec zastosuj jeszcze mleczko czyszczące w razie potrzeby. Wyczyść też dokładnie deskę sedesową łagodnym mleczkiem czyszczącym i miękką ściereczką. Dokładnie potem wyczyść deskę z mleczka.


2
ŚCIANY

PŁYTKI / ŚCIANY. Fugi i płytki trzyj skórką cytrynową, a potem potraktuj wilgotną szmatką. Płytki możesz też wyczyścić roztworem z wody i octu w proporcjach 1:1. Na koniec potraktuj płytki płynem do mycia okien. Tapety czyść delikatnie wilgotną gąbką zamoczoną w sodzie oczyszczonej. Gdy tapeta wyschnie odkurz ją, by pozbyć się sproszkowanej sody. Jak pozbyć się pleśni? 1/2 szklanki octu i 1/2 szklanki boraksu – zmieszaj i rozpuść w ciepłej wodzie. Umyj zainfekowane pleśnią miejsca.


3
WANNA.

PRYSZNIC / WANNA. Wannę i brodzik możesz wyczyścić roztworem przygotowanym z wody i octu w proporcjach 1:1. Zacieki i kamień wyczyści podobnie jak w przypadku muszli klozetowej pumeks. Aby wyczyścić słuchawkę od prysznica i baterię namocz je porządnie octem (najlepiej namocz w occie płatki kosmetyczne i obłóż nimi słuchawkę i baterię) oraz owiń woreczkiem foliowym. Pozostaw na noc, a rano wyszoruj szczoteczką do zębów i przetrzyj czystą, wilgotną szmatką. Pamiętaj, aby w miarę często myć i zmieniać zasłonki łazienkowe, jeśli je masz. To siedlisko bakterii. Drzwi od prysznica oraz lustra wyczyścisz nierozcieńczonym octem lub mąką kukurydzianą zmieszaną z wodą.


4
art/2012/12823_84478_big.jpg

UMYWALKA. Umywalkę najlepiej wyczyści alkohol i ocet. Będzie się lśnić jak nigdy. Nie szoruj nigdy umywalki szorstką gąbką, gdyż możesz ją porysować.


5
art/2012/12823_84479_big.jpg

PODŁOGA. Odkurz dywaniki w łazience i umyj maty łazienkowe. Raz na kwartał (lub częściej, w zależności jak często się brudzą) wypierz dywaniki. Odkurz łazienkę (odkurzacz poradzi sobie w łazience lepiej niż szczotka) i na końcu zmyj podłogi.


?

Wskazówki

Jeśli chcesz wiedzieć jak często należy sprzątać w łazience kliknij TUTAJ.Jeśli chcesz dowiedzieć się również jak sprzątać w kuchni kliknij TUTAJ.


Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Xixi
26.06.2019
pamiętajcie, że w łazience najwięcej grzybów i bakterii, dlatego tam i w ogóle wszędzie używam parowego oczyszczacza, gorąca para zabija to wszystko, dla mnie niezawodny do tej pory
kara
09.12.2017
Bardzo fajna strona