Converse trampki

Jak rozpoznać podróbki Converse?

LeenaLeena - specjalista Tipy.pl
Converse trampki
1 z 8
Podróbki trampek Converse kuszą swoją niską ceną jednak są dużo gorszej jakości od oryginałów. Podróbki można kupić na różnych aukcjach internetowych i zwykle są sprowadzane z Turcji czy Grecji. Jak zatem rozpoznać podróbki?
1
Podróbki i oryginalne Converse
Logo

Zacznij od logo "All-Star", które powinno być w poprzek pięty lub/i na języku buta. Oprócz tego należy sprawdzić okrągłe logo All-Star znajdujące się na wysokich trampkach Converse w okolicach kostki. Również w środku buta powinien być napis Converse. Wszystkie logo powinny być wyraźne, ostre i czyste a nie wyblakłe czy rozmazane. Ponadto, choć może się to wydawać oczywiste upewnij się, że nazwa jest wszędzie napisana poprawnie a znaczki mają odpowiedni wzór. Przykładowo klasyczne, wysokie trampki Converse mają okrągłe logo z napisem "Converse All Star", wyraźną gwiazdę oraz podpis Chucka Taylora. Jeśli brakuje któregokolwiek z elementów to oznacza, że są to podróbki.

2
Logo Converse
Logo na języku buta

Logo powinno być wyraźne (patrz zdjęcie obok).

3
Metki Converse
Opakowanie i metki

Upewnij się, że buty zapakowane są w oryginalne pudełko Converse i owinięte papierem z logo i gwiazdką. Jeśli buty nie mają pudełka lub pudełko wygląda całkiem inaczej - nie ma na nim standardowego logo marki to może oznaczać, że są to podróbki. Oryginalne trampki Converse muszą mieć również metki (patrz zdjęcie).

4
Bibuła Converse
Papier

Prawdziwe Converse opakowane są w bibułę z logo (patrz zdjęcie).

5
Prawdziwe Converse
Szycie oraz farba na materiale i na gumie

Prawdziwe Converse będą mieć schludne i zabezpieczone szwy tam gdzie jest taka potrzeba. Linie na gumie powinny być proste i wyraźne. Podróby mogą być nie zszywane tylko klejone lub mieć nierówne szwy jak również niewyraźne i nierówne linie namalowane na gumie.

6
Podeszwa Converse
Podeszwa

Podeszwa prawdziwych Converse jest gruba, gumowa z widocznym po bokach wcięciem nici.

7
Wkładka Converse
Wkładka buta

Oryginalne Converse są bardzo wygodne i stopa świetnie się w nich czuje. Poza tym na wkładce powinno być widoczne i wyraźne logo. Kolor nie może być wypłowiały a litery rozmazane.

Strona 1 z 8

Powiązane porady

Komentarze (27)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

AntyConverse
07.07.2016
Jakość ta sama co zwykłe trampki za 30 - 60 zł tyle powinny kosztować a nie ponad 200 zł. Nosicie reklame i tyle.
ricardo99
27.02.2016
Buty markowe najlepiej kupować w sklepach, jest wtedy pewność, że to nie podróbki,ja swoje Converes i Nike kupuję tylko w Sneakr i jestem pewien ich oryginalności.
ricardo99
27.02.2016
Wpisz komentarz
Selene73
11.01.2016
Blagam Was nauczcie sie pisac poprawnie ''oryginal''
Importer
09.06.2015
Converse są produkowane na zlecenie firmy (jak nike czy adidas) w kilku Azjatyckich fabrykach, co ciekawe obuwie wykonane w każdej z fabryk, różni się od siebie szczegółami, są inne papierki,metki barwy materiałów itd. Większość obuwia dostępnego na aukcjach pochodzi z tzw. końcówek kolekcji oraz nadwyżek magazynowych, część może nie mieć papierowych metek, lub zwykłe białe papierki.
Znaczek "R" też występuje co jakiś czas ,w danej serii, i pseudo znawca nie rozpozna po tym oryginału...
tak sobie mysle...
07.05.2015
http://www.converse.com/regular/chuck-taylor-classic-colors/M7652_030.html

na oficjalnej stronie Converse na zdjeciu rowniez nie ma znaczka "R" pod gwiazdka i moje 100% oryginalne conversy tez byly zapakowane w biala bibule bez logo, wiec cos tu sie nie zgadza.....
pati
01.05.2015
no to moja kol mowi ze ma orginalne , po tym jak to przeczytalam wiem ze klamala ,,, ale bedzie plotka w szkoel ...
lolcia
29.09.2014
Na oryginalnych conversach nie ma znaczka (r) na żadnych napisach!!
bukiet-74
30.08.2014
nie rozumiem fenomenu zwykłych trampek, a juz na pewno tych powyżej
ann.100
22.07.2014
Ja wszystkie swoje conversy zamówiłam przez internet i oczywiście tysiąc razy sprawdzałam czy to przypadkiem nie podróbki, bo wszędzie aż się roi od oszustów. Ostatnio zamówiłam krótkie białe na http://www.favore.pl/produkty/odziez-obuwie-dodatki,2011/ i są cudowne i oryginalne. Jestem maniaczką conversów, więc nigdy nie dam się nabrać na podróby.