Azalia doniczkowa

Jak pielęgnować azalię doniczkową?
BandafkaBandafka - specjalista Tipy.pl

Azalia jest piękną rośliną i aby nie zmarniała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej kilka kroków dzięki którym azalia będzie wspaniałą ozdobą twojego domu przez dłuższy okres czasu.
1
Ustaw azalię w najchłodniejszym pomieszczeniu z dala od kaloryferów i grzejników. Azalia lubi temperaturę od 12 do 15ºC. W zbyt wysokiej temperaturze roślina zacznie zrzucać liście.
2
Pomieszczenie w którym trzymasz azalię powinno być dobrze oświetlone. Duża ilość światła potrzebna jest do kwitnienia
3
Należy codziennie sprawdzać ziemię czy nie jest zbyt sucha. Azalia lubi wilgoć i nie jest odporna na przesuszenie dlatego należy utrzymywać ziemię cały czas wilgotną. Przesuszenie azalii spowoduje opadnięcie liści i kwiatów. Do podlewania najlepiej jest używać wody przegotowanej o temperaturze pokojowej. Roślinę podlewamy dużą ilością wody a następnie odlewamy jej nadmiar z podstawki, aby uniknąć gnicia korzeni.
4
Kiedy azalia się rozrośnie wówczas należy ją przesadzić do doniczki wypełnionej przepuszczalną ziemią przeznaczoną dla azalii lub mieszanki ziemi ogrodowej z dodatkiem torfu. Należy pamiętać, że pH ziemi musi być kwaśne. Doniczka dla azalii powinna być duża, szeroka i płytka. Azalię zawsze sadzimy na taką samą głębokość jak wcześniej.
5
Wiosną, najlepiej w kwietniu skracamy najdłuższe pędy rośliny, aby zachować jej kształt. Uszczykiwanie wierzchołków pędów powoduje rozkrzewianie się azalii i obfite kwitnienie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie