masaż

Jakie są zalety masażu?

healther - specjalista Tipy.pl
Boisz się wejść do salonu masażu, bo nie wiesz jak się tam zachować i co cię czeka? Marzysz jednak o profesjonalnym masażu, bo nigdy takiego nie miałaś i zazdrościsz wszystkim tym, którzy odważyli się wykupić karnet. Musisz się jednak przemóc i na taki masaż wybrać. Masaże bardzo korzystnie wpływają na nasze ciało i umysł. Mają tak wiele zalet, że nie sposób zebrać je w jednym miejscu, zwłaszcza, że rodzajów masażów jest bardzo dużo. Jednak są pewne zalety, które łączą je wszystkie. Znajdziesz je poniżej.
1
Masaż zalety krok 1
CZAS NA RELAKS.

Masaż to świetna okazja do zrelaksowania ciała i umysłu. Masażysta poprosi cię, abyś się wygodnie położyła na specjalnym stole do masażu, na brzuchu. Nie martw się o twarz, te łóżka mają specjalne wycięcie na twarz, aby było ci wygodnie i żebyś mogła się skupić na samym masażu. Upewnij się, że twoja szyja jest prosta, a głowa leży swobodnie na swoim miejscu. Wycisz się, weź głęboki oddech i daj się ponieść relaksowi.

2
Masaż zalety krok 2
MASAŻ POPRAWIA KRĄŻENIE.

Podczas masażu pobudzony zostaje układ krążenia, krew zaczyna szybciej krążyć docierając szybciej do poszczególnych organów. Jednocześnie obniża się ciśnienie krwi, serce zaczyna bić wolniej, wszystko się wycisza i uspokaja. Masaż ma również zbawienny wpływ jeśli chodzi o redukcję pajączków czy cellulitu. Jest wiele rodzajów masażu, w zależności od tego jaką część ciała chcemy wymasować i w jakim celu.

3
Masaż zalety krok 3
MASAŻ POPRAWIA POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.

Masaż da ci takie poczucie, że zrobiłaś coś dla siebie i dla swojego ciała i umysłu, że pozwoliłaś sobie na odpoczynek, że pozwoliłaś, aby ktoś się tobą zajął. Jeśli pozwalasz sobie na masaż, jednocześnie pozwalasz sobie na to, aby ktoś skupił 99% swojej uwagi tylko na tobie. Nie za często mamy okazję, aby ktoś nam poświęcał tyle atencji. Gdy ktoś nam poświęca uwagę, rośnie nasze poczucie własnej wartości, zaczynamy rozumieć, że należy nam się to po prostu od czasu do czasu. Od razu lepiej się z tym czujemy.

4
Masaż zalety krok 4
MASAŻ ŁAGODZI NAPIĘCIE.

Odpowiedni masaż rewelacyjnie przyniesie ulgę napiętym mięśniom. Jeśli często łapią cię skurcze, dużo się stresujesz lub regularnie ćwiczysz twoim mięśniom jest potrzebny masaż. Dzięki niemu, będą one pracować wydajniej, a ty poczujesz się o niebo lepiej.

5
Masaż zalety krok 5
MASAŻ TO BARDZO SENSUALNE DOZNANIE.

Czyjś dotyk na naszej skórze, w dodatku dotyk, który przynosi nam ukojenie i rewelacyjnie odpręża jest bardzo sensualnym doznaniem. Jako, że podczas masażu leżysz i nie widzisz osoby, która cię masuje jesteś zdana tylko na swoje zmysły, które będąc ukojone wyłapują wszystkie bodźce ze zdwojoną siłą. Jeśli jesteś w związku masaż partnerski może być niezapomnianym doznaniem i próba stworzenia atmosfery dużej intymności.

6
Masaż zalety krok 6
MASAŻ POMOŻE W DEPRESJI I NIEPOKOJU.

Dobry masaż redukuje poziom hormonu stresu w mózgu, który jest odpowiedzialny również za stany depresyjne i odczuwanie niepokoju. Badania dowiodły, że podczas masażu rośnie poziom serotoniny, która będąc hormonem odpowiedzialnym za nasze dobre samopoczucie i nastrój, wypiera negatywnie działające na nas hormony dając nam poczucie bezpieczeństwa i radości. Odczuwalne już w trakcie, ale i po masażu.

7
Masaż zalety krok 7
LEPSZE DZIAŁANIE UKŁDU IMMUNOLOGICZNEGO.

Badania dowodzą, że masaż wspomaga działanie systemu immunologicznego, przez co jesteśmy bardziej odporni na choroby. Dzięki temu jesteśmy zdrowsi, czujemy się lepiej i chce nam się zdobywać świat.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Basiaaa
13.08.2018
Krótko i na temat ;) warto pogłębić temat, by udać się na wymarzony masaż, bo to naprawdę niesamowite doświadczenie