Czosnek

Jak zrobić nalewkę czosnkową?

ImreImre - specjalista Tipy.pl
Czosnek
1 z 4
Nalewka czosnkowa jest świetna na pozbycie się podwyższego poziomu cholesterolu. Działa znacznie lepiej niż większość przepisywanych leków. Naprawdę warto wypróbować, zwłaszcza, że zrobienie nalewki nie jest trudne ani nie wymaga większych środków finansowych. Poniżej znajdziesz przepis oraz sposób przeprowadzenia kuracji.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 350 gramów świeżego czosnku
* 200 ml czystego spirytusu

1
nalewka czosnkowa - krok 1
Przepis

Czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę prosto do większego słoika z zakrętką i zalewamy 200 ml spirytusem. Zakręcamy i przenosimy w ciemne i zimne miejsce ale nie do lodówki. Po 10 dniach nalewkę przecedzamy na gazie, przelewamy do ciemnego naczynia szklanego i odstawiamy z powrotem w ciemne miejsce na kolejne 4 dni. Nalewka jest gotowa.

2
Sposób przeprowadzenia kuracji

Zasada jest prosta. Z każdym posiłkiem zwiększamy ilość nalewki o jedną kroplę. W ten sposób, pierwszego dnia na śniadanie zażywamy 1 kroplę nalewki, na obiad 2 krople i na kolację 3 krople. Drugiego dnia na śniadanie zażywamy 4 krople, na obiad 5 i na kolację 6. Trzeciego dnia na śniadanie 7 kropel i tak dalej aż dojdziemy do 15 kropel na kolację. Na następny dzień na śniadanie znów pijemy 15 kropel ale od teraz zmniejszamy ilość nalewki o 1. Zatem na obiad będzie to 14 kropel, na kolację 13 itd. 10 dnia wypijamy 1 kroplę nalewki. Od 11 dnia pijemy po 25 kropel nalewki 3x dziennie aż do wyczerpania się zapasów nalewki czosnkowej w buteleczce.


Nalewkę przyjmujemy zawsze z co najmniej 50 ml jogurtu lub kefiru (kwaśny produkt mleczny) w temperaturze pokojowej.


Kurację można przeprowadzać raz do roku.

3
nalewka czosnkowa - krok 4
Właściwości nalewki czosnkowej

Nalewka czosnkowa ma bardzo dużo właściwości między innymi:


- oczyszcza organizm z odkładającego się tłuszczu,
- oczyszcza naczynia krwionośne,
- zapobiega zawałowi serca i miażdżycy,
- pobudza apetyt,
- szybko reguluje przemianę materii,
- zapobiega tworzeniu się nowotworów,
- zapobiega zawałowi mózgu,
- zapobiega wrzodom w układzie pokarmowym,
- poprawia wzrok,
- poprawia odporność organizmu,
- ma właściwości moczopędne,
- posiada właściwości wykrztuśne,
- uśmierza ból,
- odmładza organizm.

?

Wskazówki
* Przepis na tą nalewkę pochodzi z Tybetu jeszcze z IV-V wieku przed naszą erą. Jest to tzw "eliksir młodości".

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (16)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

fredek
23.09.2016
przez te nalewki zbiłem cholesterol, ale zostałem alkocholikiem :)
kuba
02.05.2016
TO MUCH STUPPID AD's
hhk
29.04.2016
aby nie było czuć z ust czosnkiem trzeba ząbek przeciąć na pół wyjąć środek tzn,ten zarodek z którego będzie listek i zjeść
maria
23.02.2016
jak nie potraficie czytać, to macie problemy - po to pije się te krople z jogurtem lub kefirem aby ochronić florę bakteryjną.
abra
10.12.2015
Jakie obniżenie cholesterolu? Toż to bzdura wpajana przez przemysł farmaceutyczny i powielana przez media a głupi ludzie kupują tę bajeczkę i się "suplementują" cukierkami. Hajs się zgadza. Prezesi koncernów się cieszą z zysków na rzekomo chorych ludziach. Pozdro dla kumatych.
anka
10.12.2015
jasne, tylko zapomnieliscie dodać, ze dla typowych żolądkowców, jakim jestem np ja, taka nalewka to niemal zabójstwo, wystarczy , ze zjem danie z niewielką ilością czosnku, a jestem po nim chora przez dwa dni. Do spożywania czosnku w jakiejkolwiek postaci trzeba mieć super zdrowe kichy.
pol
10.12.2015
i jeszcze jedna nalewka, szklanka soku z cebuli, szklanka soku z cytryny,1/2 szklanki soku z selera, szklanka wódki lub koniaku, połaczyc składniki i odstawić do lodowki na 4 dni, pić 2x dziennie po małym kieliszku, rano na czczo, obniża cholesterol, udraznia żyły
Sławomirr
10.12.2015
Tego lata zastosowałem tą szarlatańską kurację i zraz po jej zakończeniu zachorowałem na ZAPALENIE PŁUC. Czosnek wybił wszystkie bakterie nawet te potrzebne organizmowi do obrony. Do dzisiaj mam na przemian katar,chrypkę i kaszel. Nie Poleca.
gandhi3
10.12.2015
to jak nalewka tybetańska
pol
10.12.2015
ząbki czosnku z 10 gówek obieramy , szatkujemy kluc przeciskamy przezz praskę, zakewamy trzema szklankami octu jabłkowego i odstawiamy do lodówki na 40 dni, przecedzamy i pijemy raz dziennie łyżeczkę mikstury, obniża cholesterol, udraznia naczynia krwionośne, oczywiście jak kazdy ziolowy specyfik zadziala po dłuzszym stosowaniu