Tutaj jesteś: Sport i Fitness > Fitness > Rozciąganie > Jakie są ćwiczenia na uda?

Jakie są ćwiczenia na uda?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 7 
Marzysz o szczupłych, jędrnych udach, na których nie ma miejsca na cellulit i nadmiarowe kilogramy? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś i ty je miała. Dzięki opisanym poniżej sześciu najlepszym ćwiczeniom na uda, już wkrótce osiągniesz swój cel. I nie potrzebujesz do tego absolutnie żadnego sprzętu fitness!
1
ćwiczenia na uda - krok 1

Unoszenie nóg do przodu


To ćwiczenie ujędrnia mięśnie czworogłowe (znajdujące się w przedniej części ud) oraz przywodziciele (mięśnie znajdujące się po wewnętrznej stronie ud, będące jednocześnie jednymi z najsłabiej wykształconych mięśni kobiecego ciała). Unoszenie nóg do przodu sprawia, że mięśnie stają się rozciągnięte i wzmocnione, co bezpośrednio przekłada się na wygląd ud.


Pozycja startowa:
Stań tyłem do barierki, krzesła, poręczy, a nawet blatu kuchennego. Może to być dowolna rzecz, która pozwoli ci utrzymać równowagę.


Ruch:
Wyciągnij nogę do przodu, unoś ją i opuszczaj w takim zakresie, by poczuć jak napinają się mięśnie. Palce stopy powinny być skierowane do przodu. Zrób 20 powtórzeń. Poruszaj palcami, żeby rozluźnić stopę, a następnie zrób kolejne 20 powtórzeń. To samo powtórz dla drugiej nogi.

2
ćwiczenia na uda - krok 2

Unoszenie nóg do tyłuDziała na tej samej zasadzie, co unoszenie nóg do przodu, ale angażuje mięśnie pośladków i tylnej części ud. Wykonując to ćwiczenie powinnaś czuć napinanie się wszystkich mięśni z tyłu nogi, począwszy od pośladków, aż po kostki.Pozycja startowa:
Stań bokiem do barierki, krzesła, poręczy lub blatu stołu. Lekko chwyć ją prawą ręką.Ruch:
Lekko ugnij lewą nogę w kolanie, a prawą nogę odchyl do tyłu tak, by poczuć skurcz mięśni. Palce stopy powinny być napięte i wskazywać do tyłu. Unoś i opuszczaj nogę 20 razy, następnie poruszaj palcami stopy, by nieco ją rozluźnić i powtórz ćwiczenie kolejne 20 razy. Teraz powtórz całe ćwiczenie dla drugiej nogi.

3
ćwiczenia na uda - krok 3

Pierwsza pozycja baletowa


Jest to prawdopodobnie najbardziej sławna pozycja baletowa i dzieje się tak nie bez powodu: to ćwiczenie doskonale kształtuje całe nogi, angażując mięśnie czworogłowe, mięśnie pośladków oraz tylną część ud.


Pozycja startowa:
Zrób przysiad, pięty uniesione, złączone razem, kolana rozchylone na boki. Twoje nogi powinny tworzyć kształt diamentu (od pięt, aż po miednicę).


Ruch:
Unoś się do góry i opadaj w dół o około 2-3 centymetry. Pamiętaj, że twoje pośladki nigdy nie mogą znaleźć się poniżej linii kolan. Zrób 20 powtórzeń. Odpocznij przez moment i zrób kolejne 20 powtórzeń.


Uwaga: Osoby mające problemy ze stawami kolanowymi powinny opuścić to ćwiczenie i przejść od razu do drugiej pozycji baletowej.

4
ćwiczenia na uda - krok 4

Druga pozycja baletowa


Jest podobna do pierwszej pozycji baletowej i również doskonale kształtuje wszystkie mięśnie nóg. Wykonując to ćwiczenie koniecznie zadbaj o to, by pięty przez cały czas były uniesione. W przeciwnym razie nie uzyskasz pełni korzyści z tego ćwiczenia.


Pozycja startowa:
Zrób przysiad, nogi rozstawione, kolana skierowane w stronę barierki/blatu. Pięty unieś i zmodyfikuj pozycję, w której się znajdujesz tak, by poczuć, że wszystkie mięśnie są napięte.


Ruch:
Wytrzymaj w tej pozycji przez 60 sekund lub pogłębiaj przysiad o 2-3 cm i unoś się o tyle samo do góry, nigdy nie obniżając pośladów poniżej linii kolan. Zrób 20 powtórzeń, chwilę odpocznij i wykonaj kolejne 20 powtórzeń.

5
ćwiczenia na uda - krok 5

Ćwiczenia ścięgien podkolanowych


To ćwiczenie świetnie ujędrnia i wzmacnia tylną część ud.


Pozycja startowa:
Unieś ręce i skieruj je przed siebie. Jedno kolano lekko ugnij. Drugą nogę odchyl do tyłu i zegnij pod kątem 90 stopni.


Ruch:
Palce stopy napnij do przodu, a nogę obniż tak, by duży palec dotknął podłogi. Następnie ponownie zegnij nogę pod kątem prostym. Zrób 20 powtórzeń. Odpocznij przez moment i wykonaj kolejne 20 powtórzeń z rozluźnioną stopą. Powtórz ćwiczenie dla drugiej nogi.

6
ćwiczenia na uda - krok 6

Rozciąganie


Po wykonaniu powyższych ćwiczeń mięśnie zostały skurczone, dlatego ostatnim krokiem jest porządne rozciągnięcie ich. W tym ćwiczeniu rozciągniemy tylną część nóg i uda, dlatego będzie ono doskonałym zakończeniem wyczerpującego treningu.


Ruch:
Przy prawej nodze zgiętej pod kątem prostym, a stopie twardo opartej o podłogę, odchyl lewą nogą do tyłu, prostując ją i trzymając lewą piętę w górze. Ręce złóż jak do modlitwy i wytrzymaj w takiej pozycji przez moment. Powtórz to ćwiczenie dla drugiej nogi.

 3.9/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
uśka36 - 2015-02-13
Na ujędrnienie ud, pośladków i obwisłych ramion polecam busajna. Ja ćwiczyłam i skóra bardzo pomału się zbiegała w pewnym momencie już wisiała. Właśnie tym olejkiem sobie pomogłam i jest on bardzo skuteczny przy jednoczesnym ćwiczeniu ujędrniającym.
Ksywka - 2015-02-13
Żeby mieć szczupłe uda trzeba:
a) schudnąć
lub
b) mieć szczęście posiadania genów odpowiedzialnych za szczupłe zgrabne uda
Ćwiczenia bez utraty wagi nie wyszczuplą ud, najwyżej zmienią ich kształt, zwiększą ilość mięśni.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Prawie każda kobieta marzy o szczupłych udach. Wystarczy parę minut, aby je wysmuklić. Jeśli każdego dnia poświęcisz 5...
Jak schudnąć z ud w 5 minut?
Prawie każda kobieta marzy o szczupłych udach. Wystarczy parę minut, aby je wysmuklić...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.