goście

Jak wyprosić gości?
RozrywkaRozrywka - specjalista Tipy.pl

Czy zdarza się komuś u Ciebie zasiedzieć kilka godzin? Jest już późno, jesteś zmęczona a goście nadal siedzą i nawet nie zanosi się na szczęśliwy moment pożegnania? Jeśli tak to przeczytaj poniżej w jaki sposób możesz wyprosić gości, aby się nie obrazili.
1
Powiedz, że jesteś zmęczona i boli cię głowa. Zacznij "ukradkowo" ziewać. Jeśli twoi goście wykazują choć odrobinę dobrego wychowania i refleksu powinni za 5 min zacząć się żegnać. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że twoi goście są z rodzaju tych bardziej opornych na takie drobne niuanse. Prawdopodobnie usłyszysz od kogoś radę, abyś napiła się kawy i zażyła środki przeciwbólowe. W tym przypadku prawdopodobnie nie pomoże również rozścielanie łóżka przy gościach czy przebieranie się w piżamę (oczywiście jeśli nawet to zrobisz to musisz ciągle przepraszać za to co robić i w jakiś sposób się usprawiedliwiać - nie będzie ładnie gdy po prostu położysz się i zaśniesz, no chyba, że twoi goście są do tego przyzwyczajeni i nie przeszkadza im twój sen).
2
Jeśli masz psa (albo sąsiedzi mają) powiedz, że musisz wyjść z nim na spacer. Nawet jeśli masz ogródek powiedz, że zawsze w ten dzień tygodnia chodzisz z psem gdzieś daleko (dookoła osiedla, gdzieś na łąki, parku itp). Zaproponuj znajomym aby poszli z tobą. Chodź z nimi tak długo, aż im się znudzi i pójdą do domu. Prawdopodobnie pożegnają się z tobą od razu jak tylko wyjdziecie razem z domu. Jeśli nie masz własnego psa, zadzwoń ukradkiem do sąsiadów i poproś o jego wypożyczenie. Gościom możesz powiedzieć, że sąsiad jest chory i poprosił cię o przysługę.
3
Jeśli masz malutkie dziecko powiedz że nadeszła pora karmienia, przebierania i usypiania i że może to potrwać nawet 2h. Jeśli dziecko jest większe możesz podpuścić je, aby bawiło się z ciociami i wujkami. Dzieci są bardzo męczące (dla obcych, nigdy dla rodziców) zatem twoi goście powinni poddać się po około 30 minutach (Oczywiście nie mów dziecku, aby dało spokój ciotce czy wujkowi. Dopinguj je i się śmiej z tego co robi - w ten sposób dziecko będzie wiedziało że zachowuje się poprawnie i będzie kontynuować zamęczanie twoich gości.)
4
Jeśli impreza jest zakrapiana, powiedz, że lodówka i barek świecą już pustkami. Oczywiście jeśli mieszkasz w mieście znajomi natychmiast zadzwonią na "pogotowie monopolowe" jednak jeśli tak by się miało stać to powiedz aby nie dzwonili bo ty i tak już nie chcesz nic pić i zamierzasz już iść spać.
5
Otwórz okna w całym domu i powiedz że lubisz mieć dobrze wywietrzone mieszkanie/dom na noc i zawsze przed snem to robisz. Część gości wyjdzie bo zrozumie aluzję a pozostali dlatego, że zmarzną (jeśli jest bardzo zimny wieczór).
6
Wyciągnij stare albumy ze zdjęciami i zacznij pokazywać je gościom. Najlepiej, aby każdy z nich dostał swój album lub aby zdjęcia wędrowały wężykiem z rąk do rąk. Do każdego podchodź i wyjaśniaj co jest na zdjęciu i jakie okoliczności towarzyszyły jego zrobieniu. Możesz również zacząć wyświetlać zdjęcia na telewizorze lub jeśli pozostał ci tylko jeden gość - na komputerze. Wszyscy ludzie lubią oglądać zdjęcia jednak 99% z nich lubi oglądać tylko te na których jest on sam. Dlatego pamiętaj, że zdjęcia które będziesz pokazywać powinny być stare i pokazywać ludzi, których twoi znajomi nie znają (babcie, dziadków, ciotki, kuzynów itp).
7
Możesz spróbować powiedzieć im w żartach aby poszli np. "herbatka, kawka czy płaszczyk?". Istnieje jednak ryzyko, że ci goście, którzy mają średnio rozwinięte poczucie humoru więcej już do ciebie nie przyjdą.
Strona 1 z 3

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Glorin
20.02.2012
Herbatka, kawka, płaszczyk?;)))))))))) Hehehehe, bardzo grzeczne...;)
Giovanna
07.01.2011
Najlepiej działa sprzątanie ze stołu (bardziej ekstremalnie - udanie się do kuchni w celu zmywania), przyciszenie muzyki i "małomówność" gospodarzy.
Imre
04.09.2010
Jak już postanawia się robić imprezę to trzeba być przygotowanym na to, że niektórzy goście nie będą chcieli wyjść. Najlepiej w takiej sytuacji ich "dopić". Jak już będę pijaniutcy to zadzwonić po taksę, wsadzić ich w nią i jazda do domu.
kosmetyczka
06.08.2010
Najlepiej zacząć ziewać i ewentualnie przysnąć przy stole, zwykle to działa.
Komosz
29.06.2010
Najlepiej po prostu zacząć zbierać talerze i jedzenie ze stołu i zacząć pomalutku sprzątać. Zwykle mają na tyle rozumu że zaczynają się zbierać. Jak nie to trudno. Trzeba zacząć niby ukradkiem ziewać i przestać zagadywać (na pytania odpowiadać zwięźle, nie rozgadywać się itp).