Bukiet róż z truskawek

Jak zrobić bukiet z truskawek?

LeenaLeena - specjalista Tipy.pl
Poniżej przedstawiam pomysł na uroczy prezent dla mamy z okazji Dnia Matki lub dla ukochanej na Walentynki. Taki prezent będzie z pewnością niezapomniany i niezwykle smaczny!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 10-15 truskawek, umytych i osuszonych
* 10-15 patyczków bambusowych do szaszłyków
* 2 białe czekolady
* Czerwony barwnik spożywczy

1
Obydwie czekolady połam na małe kawałki i włóż do żaroodpornej miseczki. W dużym garnku zagotuj wodę. Do gotującej się wody wstaw miseczkę z czekoladą. Co jakiś czas mieszaj aż czekolada się całkowicie rozpuści.
2
Z miseczki odlej nieco czekolady do jeszcze mniejszej miseczki lub do dużego kieliszka. Do miski z czekoladą dodaj kilka kropel czerwonego barwnika spożywczego, na tyle, aby po dokładnym wymieszaniu otrzymać różowy kolor czekolady. Do kieliszka dodaj kilka kropel barwnika i zamieszaj, aby otrzymać czerwony kolor czekolady.
3
Truskawki nadziej na bambusowe patyczki do szaszłyków. Odegnij ich zielone listki w dół, aby nie dotykały truskawek. Dzięki temu będą bardziej podobne do liści róż. Zamocz wszystkie truskawki w różowej czekoladzie i wstaw do wysokiej szklanki, aby czekolada stwardniała.
4
Róże z truskawek
Jeśli czekolada w czerwonym kolorze zdążyła już stwardnieć to włóż ją razem z kieliszkiem do gorącej wody i poczekaj, aż się rozpuści. Czerwoną czekoladę przelej do szprycy, do dużej strzykawki lub do foliowego woreczka z odciętym rogiem. Narysuj na truskawkach spiralny wzór czerwoną czekoladą i odstaw do zastygnięcia.
?

Wskazówki
* Zamiast czekolady możesz użyć również 1,5 szklanki różowych i 1,5 szklanki czerwonych pastylek czekoladowych Candy Melts firmy Wilton

Powiązane porady

Bukiet z cukierków
obrazek - witraż
deska do krojenia serce

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Martina
23.05.2014
Fajne!