Kwiatki z czekolady

Jak zrobić róże z czekolady?
AakritiAakriti - specjalista Tipy.pl

Czy twoja mama każdego roku dostaje kwiaty na Dzień Matki? A może tym razem ją zaskoczysz i podarujesz jej róże... ale wykonane własnoręcznie z czekolady? Są duże szanse, że bardzo się ucieszy, zwłaszcza, że będzie mogła je zjeść. Takimi kwiatkami możesz ozdobić babeczki lub talerz z łakociami – lub nadziać je na paluszki i zrobić z nich bukiet!
1

Zanim zaczniesz dowiedz się jak zrobić czekoladę plastyczną (zachowuje się tak samo jak plastelina czy glina) - przepis na czekoladę plastyczną.

2
Robienie kwiatków z czekolady 2
Róże

Do zrobienia róży będzie ci potrzebna czekolada plastyczna w ilości odpowiadającej wielkości mandarynki. Kulkę zrobioną z masy czekoladaowej maspołóż pomiędzy dwa arkusze papieru woskowego i rozwałkuj tak cienko jak tylko potrafisz. Za pomocą płaskiej, metalowej szpachelki odklej masę od papieru. Zrób to ostrożnie aby jej nie porwać.

3
Robienie kwiatków z czekolady 3
Jak już będziesz mieć płaski i cienki arkusz czekolady to wytnij z niego kółka za pomocą małej szklanki które będą potrzebne do zrobienia płatków. Ze skrawków czekolady plastycznej zrób małą kulkę, która będzie stanowiła środek kwiatka.
4
Robienie kwiatków z czekolady 4
Przytnij każdy płatek, tak, aby jego dolna część miała kształt V. Praktycznie nie musisz tego robić, jednak odcięcie nadmiaru czekoladowej masy bardzo ułatwi ci pracę. Jeśli chcesz, aby płatki były cieńsze i bardziej delikatne delikatnie spłaszcz brzegi kółek palcami. Upewnij się tylko że masz pod ręką szpachelkę, aby odkleić czekoladę od papieru w jednym kawałku.
5
Robienie kwiatków z czekolady 5
Weź jeden płatek i umieść go z boku kulki. Póki co nie dociskaj zbyt mocno, tylko dociśnij na tyle aby się trzymało. Kolejne płatki przyczepiaj w taki sposób, aby na siebie zachodziły – jeden koniec płatka powinien być pod a drugi nad kolejnym płatkiem. Płatki powinny wyglądać tak, jakby się do siebie przytulały. Kolejną warstwę płatków przyczep odrobinę wyżej niż pierwszą warstwę. Dzięki temu róża będzie wyglądać tak, jakby właśnie rozkwitała.
6
Kwiatek z czekolady
Nie dociskaj jeszcze płatków. Kiedy będziesz przyczepiać ostatni płatek to przyczep go w taki sposób, aby jeden jego bok był nad a drugi pod kolejnym płatkiem. Aby przyczepić go pod spodem trzeba delikatnie odkleić krawędź płatka obok. Chodzi o to, aby żaden z płatków nie miał obydwu krawędzi na wierzchu.
7
Robienie kwiatków z czekolady 7
Kwiatek

Aby wyciąć te płatki będziesz potrzebować foremki do małych muffinków, małej miseczki o nieregularnych krawędziach czy małej blaszki do tarty. Czekoladę plastyczną rozwałkuj na papierze woskowym lub na plastikowym worku.

8
Robienie kwiatków z czekolady 8
Wycięty płatek odklej za pomocą płaskiej, metalowej szpachelki i włóż do foremki na muffinki wyłożonej papierem. Palcami delikatnie pofaluj krawędzie płatka. Do środka włóż kolejny płatek. Ten kwiatek może mieć wiele kształtów – wszystko zależy od ciebie.
9
Kwiatek z czekolady
Zanim włożysz do środka trzeci płatek to złóż go na pół. W formowaniu kwiatka może ci pomóc ołówek, końcówka pędzla lub patyczek do szaszłyków.
10
Robienie kwiatków z czekolady 10
Kwiat wiśni

Do wycięcia kwiatków z czekolady plastycznej użyj małych foremek.

11
Kwiatek z czekolady
Kolejne kwiatki kładź jeden na drugim w taki sposób, aby płatki układały się na przemian. Nie zapomnij dodać małego kółeczka na środku (zrób w nim dziurki – coś na kształt guzika).
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie