Jak leczyć hemoroidy?

Jak leczyć hemoroidy?

ZdrowieZdrowie - specjalista Tipy.pl
Na hemoroidy (żylaki odbytu) cierpi około 1/3 dorosłych osób. Najczęściej są to kobiety w ciąży, osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz osoby które przekroczyły 50 rok życia. Poniżej znajdziesz metody walki z hemoroidami.
1
Ligatura Barrona

Ligatura Barrona polega na założeniu gumki u podstawy guzka hemoroidalnego. Zahamowany zostaje dopływ krwi powodując martwicę guzka a następnie jego odpadnięcie. W III stopniu zaawansowania choroby metoda ta może okazać się nieskuteczna - wówczas wymagane jest leczenie operacyjne.

2
Obliteracja (Skleroterapia)

Porozmawiaj ze swoim lekarzem o obliteracji hemoroidów. Skleroterapia polega na wstrzyknięciu leków obliterujących do warstwy podśluzówkowej, które powodują zwłóknienie okolicy guzka krwawniczego. Zabieg ten może spowodować martwicę błony śluzowej jak również owrzodzenia i ropnie. Obliteracja jest skuteczna w ponad 85% przypadków. Obliteracja przeciwwskazania - choroby zapalne jelit, choroby z zaburzeniem odporności, nadciśnienie wrotne, zakażenia okolicy okołoodbytniczej.

3
Fotokoagulacja podczerwienią hemoroidów

Zabieg fotokoagulacji podczerwienią polega na przykładaniu sondy i wykorzystaniu promieniowania podczerwieni w celu wywołania martwicy wypadającego guzka.

4
Metoda Longo

Metoda wg Longo to zabieg polegający na wycięciu za pomocą staplera i zszycia śluzówki wewnątrz kanału odbytu. Hemoroidy nie są wycinane ale są wciągane do ich pierwotnej anatomicznej pozycji. Metoda ta jest bardzo przydatna wówczas, gdy chorobie hemoroidalnej towarzyszy również wypadanie błony śluzowej odbytnicy.

5
Elektrokoagulacja - Metoda Hemoron

Elektrokoagulacja jest bezbolesnym sposobem leczenia hemoroidów za pomocą aplikowania jednofazowego niskonapięciowego impulsu w cewki hemoroidalne. Metoda Hemoron ma wiele ważnych zalet. Przede wszystkim pacjent nie musi leżeć w szpitalu. Poza tym metoda ta jest bezbolesna - zabieg ten można wykonać nawet bez znieczulenia.

6
Metody operacyjne

- Operacja metodą Milligan – Morgan. Wycinane są chorobowo zmienione guzki hemoroidalne. Jest ona bardzo skuteczna. Stosuje się ją z konieczności w hemoroidach zaawansowanych III i IV stopnia.


- Metoda Fergusona - Wycięcie chorobowo zmienionych guzków. Rany powstałe po usunięciu guzka zamykane są szwem ciągłym.


- Podśluzówkowa hemoroidektomia metodą Parksa

?

Wskazówki
* Krioterapia hemoroidów już się nie stosuje ze względu na silny ból oraz problemy z gojeniem się ran.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Ganglion (cysta galaretowata)
zajady
sól bocheńska

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

bluem
04.01.2016
Lepiej unikać zaparć niż je leczyć, zaparcia są jedną z przyczyn występowania hemoroidów i warto z nimi walczyć na wszystkich frontach, z pomocą dicopegu, diety, można też uprawiać sport bo ruch również pomaga pozbyć się zaparć.
Pianka
16.07.2010
dokładnie i do tego właśnie służy i pomaga coś takiego jak bio bidet. Nawet najprostszy model na zimna wodę jest doskonałym rozwiązaniem na walkę z hemoroidami.
Poka
14.07.2010
Stary sposób na hemoroidy to polewanie ich lodowatą wodą (najlepiej z prysznica). Trzeba je polewać co najmniej 2 razy dziennie przez okres minimum miesiąca.
naturalnie
14.07.2010
Na hemoroidy polecam nasiadówki z kory dębu, rumianku, nadmanganianu potasu (nasiadówka nie dłuższa niż 15 min)