Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Inne Choroby > Jak leczyć hemoroidy?
Jak leczyć hemoroidy?

Jak leczyć hemoroidy?

Stopień trudności: trudne
, specjalista Tipy.pl
 2.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Na hemoroidy (żylaki odbytu) cierpi około 1/3 dorosłych osób. Najczęściej są to kobiety w ciąży, osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz osoby które przekroczyły 50 rok życia. Poniżej znajdziesz metody walki z hemoroidami.
1

Ligatura Barrona


Ligatura Barrona polega na założeniu gumki u podstawy guzka hemoroidalnego. Zahamowany zostaje dopływ krwi powodując martwicę guzka a następnie jego odpadnięcie. W III stopniu zaawansowania choroby metoda ta może okazać się nieskuteczna - wówczas wymagane jest leczenie operacyjne.

2

Obliteracja (Skleroterapia)


Porozmawiaj ze swoim lekarzem o obliteracji hemoroidów. Skleroterapia polega na wstrzyknięciu leków obliterujących do warstwy podśluzówkowej, które powodują zwłóknienie okolicy guzka krwawniczego. Zabieg ten może spowodować martwicę błony śluzowej jak również owrzodzenia i ropnie. Obliteracja jest skuteczna w ponad 85% przypadków. Obliteracja przeciwwskazania - choroby zapalne jelit, choroby z zaburzeniem odporności, nadciśnienie wrotne, zakażenia okolicy okołoodbytniczej.

3

Fotokoagulacja podczerwienią hemoroidów


Zabieg fotokoagulacji podczerwienią polega na przykładaniu sondy i wykorzystaniu promieniowania podczerwieni w celu wywołania martwicy wypadającego guzka.

Jak odetkać ucho?
Jak pozbyć się woskowiny z ucha?
Co zrobić, gdy ość stanie w gardle?
Jak usunąć drzazgę sodą?
Wskazówki
  • Krioterapia hemoroidów już się nie stosuje ze względu na silny ból oraz problemy z gojeniem się ran.
4

Metoda Longo


Metoda wg Longo to zabieg polegający na wycięciu za pomocą staplera i zszycia śluzówki wewnątrz kanału odbytu. Hemoroidy nie są wycinane ale są wciągane do ich pierwotnej anatomicznej pozycji. Metoda ta jest bardzo przydatna wówczas, gdy chorobie hemoroidalnej towarzyszy również wypadanie błony śluzowej odbytnicy.

5

Elektrokoagulacja - Metoda Hemoron


Elektrokoagulacja jest bezbolesnym sposobem leczenia hemoroidów za pomocą aplikowania jednofazowego niskonapięciowego impulsu w cewki hemoroidalne. Metoda Hemoron ma wiele ważnych zalet. Przede wszystkim pacjent nie musi leżeć w szpitalu. Poza tym metoda ta jest bezbolesna - zabieg ten można wykonać nawet bez znieczulenia.

6

Metody operacyjne


- Operacja metodą Milligan – Morgan. Wycinane są chorobowo zmienione guzki hemoroidalne. Jest ona bardzo skuteczna. Stosuje się ją z konieczności w hemoroidach zaawansowanych III i IV stopnia.


- Metoda Fergusona - Wycięcie chorobowo zmienionych guzków. Rany powstałe po usunięciu guzka zamykane są szwem ciągłym.


- Podśluzówkowa hemoroidektomia metodą Parksa

Wskazówki
  • Krioterapia hemoroidów już się nie stosuje ze względu na silny ból oraz problemy z gojeniem się ran.
 2.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (6)

Nie będzie widoczny na stronie
 
bluem - 2016-01-04
Lepiej unikać zaparć niż je leczyć, zaparcia są jedną z przyczyn występowania hemoroidów i warto z nimi walczyć na wszystkich frontach, z pomocą dicopegu, diety, można też uprawiać sport bo ruch również pomaga pozbyć się zaparć.
Pianka - 2010-07-16

dokładnie i do tego właśnie służy i pomaga coś takiego jak bio bidet. Nawet najprostszy model na zimna wodę jest doskonałym rozwiązaniem na walkę z hemoroidami.

Poka - 2010-07-14
Stary sposób na hemoroidy to polewanie ich lodowatą wodą (najlepiej z prysznica). Trzeba je polewać co najmniej 2 razy dziennie przez okres minimum miesiąca.
naturalnie - 2010-07-14
Na hemoroidy polecam nasiadówki z kory dębu, rumianku, nadmanganianu potasu (nasiadówka nie dłuższa niż 15 min)
pup - 2010-04-07
ja sie myje tak co każde wypróżnianie a w 2/ 3 dni powstał mi hemor 4 stopnia:/;/ :(
Marcin - 2009-07-05
Wystarczy po każdej wizycie w WC umyć odbyt czystą wodą - albo przetrzeć wilgotnym ręcznikiem... przy systematycznym stosowaniu tej metody hemoroidy NIE WRACAJĄ...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Hemoroidy to nabrzmiałe żyły i naczynia krwionośne w odbytnicy (hemoroidy wewnętrzne) lub w okolicach odbytu (hemoroidy...
Naturalne leki na hemoroidy
Hemoroidy to nabrzmiałe żyły i naczynia krwionośne w odbytnicy (hemoroidy wewnętrzne...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.