pozycja snu

Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz?

MarcinKMarcinK - specjalista Tipy.pl
pozycja snu
1 z 7
Sen jest nieodłącznym elementem naszego życia, poświęcamy na niego 1/3 naszego czasu. Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące spania. Zazwyczaj mamy jedną ulubioną pozycję, w której zawsze zasypiamy. Okazuje się, że pozycja ta może dużo powiedzieć o naszym charakterze. Co konkretnie? Zapraszam do lektury.
1
Pozycja płodowa
Pozycja płodowa

Osoby, które zasypiają w skulonej pozycji, zwanej pozycją płodową zazwyczaj z zewnątrz sprawiają wrażenie twardych, ale w środku są bardzo wrażliwe. Na początku znajomości mogą być nieśmiałe, ale szybko potrafią się przełamać. Pozycja płodowa to najbardziej popularna pozycja snu. Wybiera ją aż 41% osób.

2
Pozycja kłody
Pozycja kłody

Zasypianie na boku z dwiema rękami umieszczonymi wzdłuż ciała nosi nazwę pozycji kłody. Osoby śpiące w tej pozycji są wyluzowane, towarzyskie i lubią być częścią jakiejś społeczności. Są ufne wobec nieznajomych. Mogą być również łatwowierne.

3
Pozycja tęskniąca
Pozycja tęskniąca

Osoby zasypiające na boku z rękami wyciągniętymi do przodu zazwyczaj są bardzo otwarte, ale mogą również być podejrzliwe i cyniczne. Wolno podejmują decyzje, ale gdy już to zrobią, nie mają w zwyczaju zmieniać zdania.

4
Pozycja żołnierska
Pozycja żołnierska

Spanie na plecach z rękami po bokach, przypominające leżącą wersję pozycji „na baczność” oznacza, że dana osoba jest zazwyczaj cicha i zdystansowana. Nie lubi robić zamieszania. Sobie i innym stawia wysokie wymagania.

5
Pozycja swobodna
Pozycja swobodna

Zasypianie na brzuchu z rękoma obejmującymi poduszkę, a głową obróconą na bok oznacza zazwyczaj osoby towarzyskie i aroganckie. Często zdarza się jednak, że w głębi ducha są one nerwowe i mało odporne na czynniki zewnętrzne. Nie lubią krytyki i ekstremalnych sytuacji.

6
Pozycja rozgwiazdy
Pozycja rozgwiazdy

Pozycja odwrotna do poprzedniej – osoba leży na plecach i obiema rękoma obejmuje poduszkę. Osoby zasypiające w takiej pozycji są dobrymi przyjaciółmi, ponieważ zawsze są gotowe wysłuchać innych i zaoferować pomoc, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj nie lubią być w centrum uwagi.

Strona 1 z 7

Powiązane porady

ćwiczenia na poprawę wzroku
ćwiczenia podczas okresu
skurcze mięśni

Podobne porady

Komentarze (11)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Aves81
10.08.2015
"Osoby, które zasypiają w skulonej pozycji, zwanej pozycją płodową są zazwyczaj z zewnątrz sprawiają wrażenie twardych, ale w środku są bardzo wrażliwe." - Interia nie ma dziennikarzy tylko gimbusów nie znających polszczyzny... Niech mi ktoś to zdanie przetłumaczy na polski....
Dave
10.08.2015
Ale gowno nie da sie nic normalnie przeczytac bo wszedzie tylko reklamy i reklamy, 4 reklamy na stronie to lekka przesada, zebyscie sie czasem nie nachapali za duzo, wiecej tu nie wejde.
ajka
10.08.2015
boże co za bzdury
Janusz
10.08.2015
Co za brednie
alabama
07.08.2015
Najlepszą pozycją jest pozycja (roz)płodowa.
Pan Iksinski
07.08.2015
gorzej jak kobieta zasypia w pozycji po bożemu...
andi
07.08.2015
Mają rację - ja mam pozycję tęskniącą i taki jestem
Duriel
07.08.2015
A co jeśli śpię w nogach???
Buu Jaaa
05.06.2015
A co jeśli się w każdej pozycji?? :D
brak
01.06.2015
Wszystko się zgadza :D