nietoperz

Jak narysować nietoperza?
brida - specjalista Tipy.pl

Nietoperze to dziwne stworki. Uwielbiane przez jednych, nienawidzone przez innych. Mimo wszystko przyznać trzeba, że animowane lub rysowane nietoperze potrafią być słodkie. Jeśli i ty chcesz posiąść tę tajemną umiejętność i nauczyć się rysowania nietoperza jesteś we właściwym miejscu. Specjalnie dla ciebie poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku wraz ze zdjęciami jak narysować fajnego, małego, słodkiego nietoperza.
1
Rysowanie nietoperza krok 1
Aby narysować nietoperza musisz zacząć od prostych kształtów. Najpierw narysuj kółko, a do niego dorysuj element przypominający niejako kołnierzyk. Jeśli nie wiesz o co chodzi, na pewno pomoże ci schemat rysunku zamieszczony obok.
2
Rysowanie nietoperza krok 2
Na środku kółka narysuj trójkąt – nie musi być regularny, idealny. Ten trójkąt będzie nosem nietoperza. Dorysuj też linie odbiegające od głowy i od styku pierwszych dwóch narysowanych elementów. Te drugie linie powinny odbiegać na boki i być lekko zagięte, jak ręce w łokciach.
3
Rysowanie nietoperza krok 3
Do linii na głowie dorysuj półkola – tak zrobisz uszy. Na głowie dorysuj oczy i wykończ nos. Na zgięciu linii wychodzących na boki dorysuj dwie linie, jak gałązki rozchodzące się z jednego punktu. Nie zapomnij o łapkach nietoperza. Przypatrz się rysunkowi obok.
4
Rysowanie nietoperza krok 4
Nietoperz już prawie gotowy. Brakuje mu jeszcze buzi i zębów – linia łuku pod nosem i dwa trójkąciki po bokach. Aby wykończyć uszy narysuj w ich środku elementy podobne do samych uszu – tylko mniejsze. Nie zapomnij o łapkach – dorysuj pazurki.
5
Rysowanie nietoperza krok 5
Na końcu wykończ skrzydła. Połącz lekko zagiętymi łukami wszystkie linie. W ten sposób zamkniesz skrzydła i uzyskasz efekt błon. Dorysuj też pazurki na końcach skrzydeł. Nietoperz gotowy. Tobie też wyszedł tak fajnie?

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

jamkowalski
26.08.2016
Ja nauczyłem się perfekcyjnie rysować dzięki temu, szczerze polecam :) https://naukarysowania.wordpress.com/
smerfcia
02.03.2015
fajne ale mi nie wychodzi