odpływ

Jak udrożnić rury domowym sposobem?

puapka - specjalista Tipy.pl
Czy wiesz, że niektórzy znawcy feng shui uważają, że zatkane lub brudne rury odpływowe wnoszą złą energię do twojego domu? Mają niekorzystny wpływ na finanse, zdrowie, aspiracje czy w ogóle relacje między ludźmi. Nie wspominając już o tym, że zatkane rury są bardzo irytujące podczas samego użytkowania zlewów, wanien czy umywalek. Możesz sobie poradzić z zatkaną rurą domowym sposobem używając środków, które na pewno masz w domu. A są to soda i ocet. Naprawdę. Przekonaj się sama.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 3/4 – 1 szklanki sody oczyszczonej,
* 1/2 szklanki octu,
* woda,
* czajnik,
* korek do zlewu.

1
Wyjmij wszystko ze zlewu lub wanny – zależy, który odpływ chcesz udrożnić.
2
Wsyp do rury odpływowej 3/4 do 1 szklanki sody oczyszczonej.
3
Następnie wlej pół szklanki octu i natychmiast zakryj odpływ specjalnym korkiem lub połóż na nim talerz. Jeśli cokolwiek ma parować powinno pozostać w środku w rurze. Pamiętaj o tym, to bardzo ważne. Opary nie powinny się przedostać do twoich oczu lub płuc.
4
Pozostaw tak zasypana i zalaną rurę na 30 minut. W tym czasie nie używaj zlewu czy wanny. Powiadom domowników, aby również oni nie korzystali z tych urządzeń.
5
W tym czasie nastaw wodę w czajniku, aby się zagotowała. Woda nie powinna mieć 100 stopni, ale przez pół godziny jej temperatura trochę spadnie.
6
Po trzydziestu minutach wyjmij korek z odpływu (lub zdejmij talerzyk).
7
Wlej do odpływu nastawioną wcześniej wodę.
8
Gdy wylejesz całą wodę z czajnika odkręć gorącą wodę z kranu i wlewaj ją bezpośrednio do odpływu przez około 2-3 minuty.
9
Jeśli masz naprawdę zatkany odpływ możesz potrzebować powtórzyć ten proces.
10
Dla utrzymania efektu czyść w ten sposób rury raz w miesiącu. Dzięki temu nie będzie brzydkich zapachów, rury będą czyste i świeże. Bez żadnych dodatkowych problemów.

Powiązane porady

czyszczenie żaluzji
jak czyścić opiekacz grill elektryczny
Mole

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Młot na cepy
14.11.2016
Agatko, bo to miała być soda, a nie gips!
Młot na cepy
14.11.2016
Agatko, bo to miała być soda, a nie gips!
Piotr
03.10.2016
Do Agata.
Zupełnie nie rozumiem Twojego komentarza. Jeżeli ocet miał coś zrobić z kamieniem to ewentualnie go usunąć. Ocet rozpuszcza kamień, a nie tworzy. Pozdrawiam
Juolka
04.04.2016
Mi osobiście bardzo pomogło. Wszystko się super odetkalo, dzięki :D
Agata
23.07.2015
Co to za durna porada? Po jej zastosowaniu zrobił mi się taki kamień w rurze, że o ile wcześniej jeszcze woda przepływała przez rurę, to teraz stoi w wannie i czeka mnie wizyta hydraulika...