Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Nauka i Przyroda > Nauka > Co mówi o tobie charakter pisma?

Co mówi o tobie charakter pisma?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Sposób w jaki piszemy litery i słowa może definiować jedną z ponad 5000 różnych osobowości. Grafolodzy w analizie charakteru pisma zawsze wolą posługiwać się kursywą. Daje ona znacznie lepszy pogląd na charakter danej osoby, niż to samo napisane drukiem. Pismo ręczne składa się z trzech poziomów: środkowego (np. a, e), górnego (t, l) i dolnego (j, g). Średnia wysokość każdego poziomu to około 3mm. Daje to całkowity rozmiar pisma o średniej wartości równej 9mm. Wartość większa od tej oznacza duże pismo, mniejsza – małe. Jeśli chcesz dowiedzieć się co mówi o tobie twój charakter pisma, zbadaj go pod kątem zamieszczonych poniżej wskazówek.
1

Jeśli twoje pismo pochyla się: • na prawo: Jesteś otwarty na otaczający cię świat i innych ludzi, lubisz nawiązywać nowe kontakty.

 • na lewo: Zazwyczaj lubisz pracować sam. Jeśli jesteś osobą praworęczną, a twoje pismo przechyla się na lewo, może to być oznaką buntu.

 • wcale: Jesteś osobą praktyczną, kierującą się logiką. Trzymasz emocje na wodzy.

2

Jeśli pisane przez ciebie litery są: • duże: Masz silną osobowość, pismo wielu gwiazd składa się z dużych liter. Może to sugerować, że jesteś osobą towarzyską i lubisz znajdować się w świetle reflektorów.

 • małe: Jesteś osobą skupioną i łatwo się koncentrujesz. Masz tendencję do bycia nieśmiałym i analizowania samego siebie. 

 • przeciętne: Jesteś zrównoważony i łatwo przystosowujesz się do otoczenia.

3

Jeśli siła, z jaką naciskasz długopis podczas pisania jest: • duża: Oznacza zaangażowanie i traktowanie rzeczy serio. Jeśli jednak nacisk jest zbyt mocny, dana osoba może być czasami bardzo spięta i reagować nerwowo na wszystko, co uzna za przejaw krytyki pod jej adresem, nawet jeżeli tak naprawdę nie było to intencją rozmówcy. Takie osoby najpierw reagują, a potem myślą.

 • mała: Oznacza wrażliwość na otoczenie i empatię w stosunku do innych. Jeśli jednak nacisk jest nierównomierny, może oznaczać brak sił witalnych.

Jak zrobić wykrywacz metali?
Jak wykorzystać moc kamieni szlachetnych?
Jak używać alfabetu Morse'a?
Jak rozwinąć kreatywność?
4

Jeśli pisane przez ciebie litery górnego poziomu (l, t, h itp.): • sięgają wysoko ku górze: Oznacza to, że jesteś ambitny i dążysz do realizacji postawionych sobie celów, jeśli jednak litery te są przesadnie wysokie – oznacza to zbyt wysoko postawioną sobie poprzeczkę.

 • są proporcjonalne w porównaniu do liter dolnego poziomu: Oznacza to, że lubisz wszystko analizować i w rozsądny sposób korzystać z wyobraźni. Jeśli pisząc takie litery jak np. „l” robisz u góry szeroką pętelkę, oznacza to, że masz tendencję do wymyślania różnych oryginalnych rzeczy.

5

Jeśli pisane przez ciebie litery dolnego poziomu (g, y, j itp.) mają ogonki: • proste: Oznacza to niecierpliwość w ukończeniu wykonywanego zadania.

 • niedomknięte, w kształcie łuku: Oznaczają unikanie agresji i konfrontacji.

 • napisane mocno i domknięte, tworząc pełną pętelkę: oznacza to duże pokłady energii, zmysłowości i zdolność do zarabiania pieniędzy.

 • napisane lekko i domknięte w pełną pętelkę: oznaczają potrzebę bezpieczeństwa.

 • mają różne kształty: jesteś osobą niestabilną emocjonalnie i potrzebujesz określić swoje prawdziwe ja.

6

Jeśli odległość między wyrazami jest: • duża: Oznacza to, że między wierszami informujesz innych, że potrzebujesz dla siebie więcej przestrzeni

 • mała: Oznacza, że potrzebujesz bliskości innych. Jeśli pismu brak finezji, świadczy to o tym, że jesteś osobą wścibską.

7

Jeśli odległość między kolejnymi liniami tekstu jest: • duża: oznacza to, że potrzebujesz nabrać dystansu i przyjrzeć się rzeczom z większej odległości

 • mała: świadczy o tym, że znajdujesz się blisko wydarzeń, jeśli twoje pismo ma raczej luźną strukturę, oznacza to, że potrafisz zachować zimną krew nawet w stresujących sytuacjach

8

Litery środkowego poziomu (a, c, e itp.)


Kształt tych liter może dostarczyć kilku cennych informacji. Litery środkowego poziomu reprezentują bowiem ego – to dzięki nim uzyskuje się informację jak dana osoba zachowuje się i co odczuwa będąc w miejscach publicznych.


Niektóre osoby posługują się wyłącznie jednym charakterem pisma, ale u innych mogą pojawić się dwa różne style pisma lub więcej. Oznacza to, że osoby te przybierają różne maski w zależności od otoczenia, w jakim się znajdują. Bardzo istotna jest również krzywa, wzdłuż której układają się litery środkowego poziomu. Więcej informacji uzyskasz poniżej.

9

Litery położone na łuku zagiętym ku górze


Jeśli litery środkowego poziomu w każdym wyrazie coraz bardziej unoszą się ku górze tworząc kształt wklęsłego łuku. Osoby piszące w ten sposób są lojalne, opiekuńcze, niezależne i godne zaufania. Posługują się utartymi schematami. Jeśli zechcą mogą być również uparte i skryte. Bywają hipokrytami.

10

Litery położone na łuku zaginającym się w dół


Odwrotność sytuacji opisanej powyżej. Litery tworzące poszczególne wyrazy wyginają się w łuk wypukły, opadający przy końcach. Osoba o takim charakterze pisma lubi służyć innym pomocą i angażować się w różne sprawy.

11

Litery na prostej lub pod kątem


Litery w wyrazach nie są wygięte w łuk, ale ułożone wzdłuż nachylonej ku górze lub ku dołowi prostej. Ten charakter pisma jest typem analitycznym, oznacza osobę dociekliwą. Taka osoba najlepiej sprawdzi się w pracy nad różnego rodzaju projektami biznesowymi. W przeciwieństwie do typu opisanego w kroku poprzednim, nie przejawia cech opiekuńczo-wychowawczych.

12

Litery na krzywej w kształcie fali


Jest to mieszanka pozostałych form i zazwyczaj charakteryzuje osoby dojrzałe umysłowo i z dużym pakietem umiejętności. Osoby takie sprawdzą się w wielu różnych dziedzinach i potrafią dostosować się do każdej sytuacji. Są źródłem wiedzy, posiadają doskonałe zdolności przystosowawcze.

 4.3/5 (13 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Magnetyzm to niesamowita anomalia. Obserwowanie metali znajdujących się w polu działanie magnesu może być naprawdę...
Jak namagnesować metal?
Magnetyzm to niesamowita anomalia. Obserwowanie metali znajdujących się w polu działanie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.