pies sika na zewnątrz

Jak oduczyć psa sikania w domu?

IlonaIlona - specjalista Tipy.pl
pies sika na zewnątrz
1 z 4
Oduczenie psa sikania w domu może być bardzo proste pod warunkiem że masz czas, cierpliwość i chęci aby pomóc swojemu pieskowi nauczyć się sikać tam gdzie powinien.
1
negocjacje z psem
Czego nie robić?

Na pewno słyszałeś o osobach które aby oduczyć psa sikania w domu, łapały swojego psa zaraz po tym jak się zsikał, wsadzały jego nos w kałużę moczu i mówiły zdecydowanym głosem "nie wolno!". Niestety szczeniaki nie rozumieją o co ci chodzi i dlaczego na nie krzyczysz. Są jeszcze za małe na to aby powiązać z sobą swój błąd i następującą po nim karą. Istnieje lepsza metoda nauczenia pewnych zachowań pieska niż przemoc.
2
chwalenie psa
Chwalenie

Chwalenie pieska za to, że załatwił się tam gdzie trzeba jest najważniejszym krokiem do sukcesu. Pieski bardzo lubią być chwalone i głaskane, zatem jeśli następnym razem załatwi swoją potrzebę w wyznaczonym przez ciebie miejscu podejdź do niego, pogłaskaj i pochwal. Rób tak za każdym razem jak szczeniak zrobi siusiu tam gdzie powinien.
3
pies w ogrodzie
Kiedy wypuszczać psa na zewnątrz?

Szczeniaczki mają bardzo malutkie pęcherze i wydaje się że muszą wychodzić co 5 minut ale jest to oczywiście niemożliwe i nie o to chodzi. Powinieneś zabierać swojego pieska na zewnątrz zawsze po każdym posiłku, jak się obudzi, zanim pójdzie spać i najważniejsze - zaraz po zabawie. Małe pieski bardziej się ekscytują i cieszą przez co mają tendencję do częstszego sikania. Jeśli piesek nie chce wieczorem wyjść na spacer pobaw się z nim trochę, aby zaczął się ekscytować i podniecać zabawą - w ten sposób szybciej zechce mu się siusiu i będzie mieć ochotę wyjść na spacer.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (63)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Giscccc
31.03.2017
Niech twój fsadzi sobie gębę do swoich odchodów okrutne starodawne metody głupie myślenie i do tego jeszcze przekazywane niestety innym pokoleniom
Domcia
17.03.2017
Witam przygarnelam 4 miesięcznego psa i przez pierwsze 2 dni nie robil siku ani nic chodze z nim na dwór czesto i nie robi nic a w domu owszem i jak to rozwiazac
lol22
10.12.2015
Muj pies dalej sika ma podłogę to nic nie pomaga
Monika
02.11.2015
Witam mam 3 letnią suczkę sihsu i mam problemy bo jak wychodzę robi siku .Próbowałam zostawiać coś do gryźenia ale nadal nic nie pomaga. Mam juz dośc podłoga smierdzi a ja nie znam sposobu .
Ala
09.10.2015
A co zrobić skoro trzyletni pies zaczął sikać w domu. Wcześniej nie sikał bo ma do dyspozycji około 300m2 przed domem i praktycznie wychodzi kiedy chce. Wygląda na to że znaczy pewne przedmioty takie jak kosz na bieliznę, pojemnik od mopa itp.
adrianturulski
25.08.2015
Przepraszam za podwójny wpis, nie zrobiłem tego celowo. Proszę o usunięcie jednego :)
adrianturulski
25.08.2015
Świetny artykuł, wszystkie sposoby jak najbardziej działają. Choć nie do końca autor sprecyzował, co ma na myśli pisząc, że pieska należy pochwalić. Pogłaskanie i ciepłe słowo nie przyniesie dobrych efektów. Należałoby nagradzać psa czymś namacalnym, takie działanie zdecydowanie przyniesie szybki efekt. Nie znalazłem również instrukcji co robić gdy pies zsika się w domu, a przy nauce sikania na dworze nie da się tego uniknąć. No i przede wszystkim nie wolno stosować przemocy wobec psa, bez względu na jego wiek. Jest to najlepszy sposób, aby pogrzebać psie zaufanie wobec człowieka. A jeśli zależy nam na życiu w harmonii z tym wspaniałym gatunkiem, musimy zaprzestać wszelkich sposobów wychowania z użyciem przymusu lub kar. Pozdrawiam. http://adrianturulski.pl/kim-jestem/
adrianturulski
25.08.2015
Świetny artykuł, wszystkie sposoby jak najbardziej działają. Choć nie do końca autor sprecyzował co ma na myśli pisząc że pieska należy pochwalić, pogłaskanie i ciepłe słowo nie przyniesie dobrych efektów. Należałoby nagradzać psa czymś namacalnym, takie działanie zdecydowanie przyniesie szybki efekt. Nie znalazłem również instrukcji co robić gdy pies zsika się w domu, a przy nauce sikania na dworze nie da się tego uniknąć. No i przede wszystkim nie wolno stosować przemocy wobec psa bez względu na jego wiek. Jest to najlepszy sposób aby pogrzebać psie zaufanie wobec człowieka. A jeśli zależy nam na życiu w harmonii z tym wspaniałym gatunkiem musimy zaprzestać wszelkich sposobów wychowania z użyciem przymusu lub kar. Pozdrawiam. http://adrianturulski.pl/kim-jestem/
konwiko
02.03.2015
Piesek, 8 tygodni, sporatycznie robi kupę w domu, w czasie spaceru załatwia sprawy. gorzej w nocy bo szczeniek dużo częściej to robi i to ja nie kontroluje:) natomiast zauważyłem taką sytuacje; aby nie niszczyc dywany, z rulowałem a tam gdzie lubi robic siusiu rozłożyłem gazety. piesek to polubił, jak trzeba robi siusiu na gazete ale teraz w czasie spaceru nie chce sikać tylko na gazecie w domu:(. co robić? czy jednak gazetę zwinać?
belka
11.12.2014
ja miałam taką kochaną sunię (niestety zdechła jakieś 5-6 lat temu), ale była bardzo wytresowana.. tata ją tak wyszkolił, że chodziła jak w zegarku.. na początku siusiała i robiła kupę w domu jako szczeniak, ale tata pyskiem do odchodu i klapsa na dupę żeby wiedziała za co dostała.. tak parę razy i się nauczyła, że nie wolno w domu.. jak chciała się załatwiać to siadała pod drzwiami wyjściowymi i piszczała żebyśmy ją słyszeli.. a punkt 21wsza wieczorem psinka była koło taty i patrzyła mu prosto w oczy i tak dzień w dzień.. była taka mądra.. nauczyłam ją nawet dawać prawą łapkę bo dawała lewą.. ale to już tak na marginesie :)