Aplikacje na Androida przydatne w podróży

Aplikacje na Androida przydatne w podróży
IntimoIntimo - specjalista Tipy.pl

Wybierasz się w podróż lub jedziesz na narty? Jeśli masz telefon z Androidem to nie zapomnij przed wyjazdem ściągnąć poniższych darmowych aplikacji, które z pewnością przydadzą się w podczas wyjazdu, wakacji czy urlopu.
1
Wikitude (Free)

Wikitude (Free)


Popatrz się na świat innymi oczami - oczami twojego telefonu. Wikitude jest “rozszerzoną rzeczywistością”, przewodnikiem turystycznym po świecie który dostarcza wiadomości na temat otoczenia wykorzystując Wikipedię i inne serwisy oraz dane dostarczone przez użytkowników. Wikitude używa GPS, kompasu i czujników ruchu do ustalenia naszego położenia oraz kierunku w którym mamy zwrócony obiektyw aparatu i dostarcza nam wszystkich informacji na temat otoczenia. Aplikacja ta jest świetnym przewodnikiem turystycznym i może być wykorzystana do odnalezienia wszystkich zabytków i miejsc wartych zwiedzenia.

2
Hotels Near Me (Free)

Hotels Near Me (Free)


Aby znaleźć miejsca noclegowe znajdujące się w pobliżu aplikacja wykorzystuje GPS w telefonach z Androidem oraz bazę 60 000 hoteli. Oprócz adresów hoteli otrzymujemy również ich ocenę oraz opinie użytkowników. Po wybraniu określonego hotelu aplikacja pokazuje nam zdjęcia pokojów i cenę oraz ułatwia ich zarezerwowanie. Hotels Near Me (Free) pozwala również na przeglądanie i rezerwowanie hoteli przed podróżą. W tym celu należy wybrać opcję “elsewhere” i wpisać nazwę miejscowości.

3
Tripadvisor

Tripadvisor


Jeśli lubicie podróżować to ta nazwa z pewnością jest wam bardzo dobrze znana (www.tripadvisor.com). Aplikacja pomoże nam znaleźć nie tylko miejsca noclegowe ale również najtańsze połączenia lotnicze i najlepsze restauracje.

4
Layar Reality Browser (Free)

Layar Reality Browser (Free)


Layar Reality Browser (podobny do Wikitude) jest kolejną przeglądarką rozszerzonej rzeczywistości dla Androida, która wyświetla informacje na wierzchu obrazu pochodzącego z kamery w twoim telefonie. Można dodać różne "warstwy" do obrazu, takie jak informacje z Twittera, Wikipedii, Yelp lub aplikacji geolokacyjnej theBrightkite.

5
Whatsapp

Whatsapp


Dzięki tej aplikacji możesz się komunikować z najbliższymi (którzy też ją mają w swoim Androidzie) praktycznie za darmo. Aplikacja pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych (komunikator), głosowych, wideo, zdjęć, lokalizacji na mapie i kontaktu nie przez sieć komórkową a przez połączenie internetowe 3G lub WiFi. Przy rejestracji do aplikacji należy podać numer telefonu. Dzięki temu aplikacja automatycznie skanuje nasz telefon i pokazuje kto z naszych znajomych jej używa.

6
Where (Free)
Where (Free)

Where jest jak szwajcarski nóż wśród wszystkich aplikacji GPS. Aplikacja ta wykorzystuje twoją lokalizaję i dostarcza informacji na temat stacji benzynowych z tanim paliwem, pogody, seansów filmowych, rekomandacji pobliskich restauracji, warunków drogowych i nagłówków wiadomości. Potrafi ona nawet znaleźć najbliższego Starbucks-a.

7
StarTranslate (Free)

StarTranslate (Free)


Nie potrafisz mówić po francusku czy niemiecku? Żaden problem! StarTranslate ci pomoże. Ta aplikacja może być zarówno twoim tłumaczem jak i słownikiem a informacje czerpie z Google Translate. Do wyboru jest ponad 64 języków. StarTranslate możesz wpisać pełne zdania po polsku a w oka mgnieniu zobaczysz je przetłumaczone na wybrany język obcy. Program potrafi nawet przeczytać za ciebie przetłumaczony tekst - wystarczy jedynie nacisnąć ikonę głośnika. Dodatkowo aplikacja potrafi tłumaczyć SMS-y i wysyłać tłumaczenia SMS-em lub e-mailem. Historia tłumaczeń zostaje zapisana w telefonie.


Opcjonalnie można wybrać również aplikację Google Translate.

8
Janosik

Janosik


Ta aplikacja pomoże ci uniknąć mandatów, znajdzie najbliższą i najtańszą stację benzynową oraz pozwoli zaplanować najszybszą trasę. Większość danych dostarczana jest przez użytkowników. Jeśli na drodze przed tobą będzie miało miejsce jakieś istotne wydarzenie (patrol drogowy, fotoradar, radiowóz, korek czy wypadek) to otrzymasz głosowe ostrzeżenie - dowiesz się jakie zagrożenie występuje na drodze i jak daleko znajduje się od ciebie.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sadowska_kar
06.03.2016
Koleżanka poleciła mi aplikacje Arguido, całkiem fajna jeśli chodzi o zwiedzanie większych miast.
doris
27.03.2014
co do Yanosika :) wolę iCoyote, tez jest darmowy i działa w Europie, na wyświetlaczu mam wszystko jasno przedstawione.
Marysia
05.09.2013
Mnie w Youth HotSpot- free WiFi najbardziej podobało się właśnie to, że mają wielu partnerów i dzięki temu dostałam wiele rabatów ;)
Don
02.09.2013
Youth HotSpot- free WiFi - korzystałem z tej appki i polecam - duża baza darmowych punków dostępu, sporo kuponów zniżkowych a do tego wygodna obsługa !
arneta
26.08.2013
jeśli ktoś się wybiera do naszych sąsiadów Niemiec to polecam zainstalować sobie Youth HotSpot- free WiFi, pokazuje punkty w darmowym netem i można też uzyskać zniżki do hoteli i hosteli
mario
27.07.2012
A nie przypadkiem Yanosik przez Y ? :D przepraszam, czepialski z natury jestem. Tak czy inaczej fajna aplikacja, podobnie jak Whatsapp