Tutaj jesteś: Podróże > Cel Podróży > Polska > Co warto zwiedzić w Zamościu?

Co warto zwiedzić w Zamościu?

Stopień trudności: umiarkowane
, redaktor Tipy.pl
 2.5/5 (292 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Jak wynika ze wszystkich przewodników cały Zamość traktuje się jako zabytek, bo też jednym z jego głównych budowniczych był Bernardo Morando z Padwy. Zamość jest skarbem o randze światowej. Założono go według kla­sycznych zasad renesansu. Był przez wiele lat potężną twierdzą, która oparła się wielu oblężeniom i inwazjom. Przez dwa stulecia stanowił siedzibę sławnej Akademii Zamojskiej. Z poniższego artykułu dowiesz się co warto zobaczyć podczas zwiedzania Zamościa.
1
Zespół architektoniczny najwyższej klasy tworzy obszerny Rynek Wielki i jego otoczenie.
2
Ratusz po północnej stronie rynku, wybudowany w stylu manierystycznym (XVII wiek) z charakterystyczną zgrabną wieżą. Dokoła towarzyszą mu liczne kamienice podcieniowe.
3
Katedra Zamojska - prawdziwa perła, z zewnątrz niepozorna, całe swe piękno odsłania w środku.
4
Kościół kolegiacki Świętego Tomasza z XVI wieku jest jednym ze świetniejszych przykładów polskiego renesansu. Nie ustaje - a w osta­tnich latach nawet nasila się - walka o zachowanie i konserwację tego, co tak szczęśliwie przetrwało.
5
Rotunda. W łatach ostatniej wojny okupant rozpętał tu okrutny terror, mordując w Rotundzie 8 tysięcy osób i dokonując licznych egzekucji. Szerokim echem odbiła się sprawa wysiedlania całych wsi w latach 1942-1943: na 696 osad położonych na tym terenie, wysiedlono ludność z 293.
Gdzie na narty w Austrii? Stoki dla początkujących narciarzy
Co zwiedzić w Ostrawie?
Co zwiedzić w Szklarskiej Porębie?
Co warto zobaczyć w Ciechocinku?
 2.5/5 (292 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
RodzinneWycieczki - 2011-10-11
Witam.
Jak najbardziej polecam to miasto. Dodam tylko, że warto jeszcze przejechać się bryczką po wspaniałym Wielkim Rynku oraz na chwile odpocząć w pobliskim Parku Miejskim (trzeci najpiękniejszy Park w Polsce po Łazienkach i Oliwie).
Pozdrawiam.
wycieczka z dzieckiem.pl
kleopatra - 2010-03-29
Powinniscie opisac, co jest na zdjeciu - o ile wiem, jest to lamanie praw autorskich, gdyz na zdjeciu widnieje dzielo niejakiego Pawla Dudzinskiego (nota bene z Zasmościa) - malowidło na bruku, wpisane do Ksiegi Rekordow Guinessa. Jestem prawnikiem, wiec wiem co mowie...za takie rzeczy mozna bez problemu wygrać sprawę w sadzie wiec bądźmy poważni i respektujmy czyjąś pracę.
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Płock jest książęcym miastem położonym nad Wisłą w Kotlinie Kłodzkiej (Mazowsze). Miasto w XI wieku było stolicą...
Co warto zobaczyć w Płocku?
Płock jest książęcym miastem położonym nad Wisłą w Kotlinie Kłodzkiej (Mazowsze)...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.