konturowanie twarzy

Jak podkreślić rysy twarzy?
visage - specjalista Tipy.pl

Niewiele kobiet los obdarzył idealnymi kościami policzkowymi, zgrabnym nosem i kształtną żuchwą. Te, które znajdują się w zdecydowanej większości, muszą nauczyć się kilku trików, które pozwolą im podkreślić jedne rysy twarzy, a zatuszować inne. Kluczem do wyglądu jak z okładki magazynu jest odpowiedni makijaż. Podkład, rozświetlacz i róż albo bronzer to wszystko, czego potrzebujesz, żeby wyglądać jak gwiazda Hollywood. Przekonaj się jakie to proste.
1
pędzle do podkładu, korektora i pudru
Podkreślanie rysów za pomocą kosmetyków w płynie lub w kremie – sposób I

Będziesz potrzebować podkładu, korektora i płynnego rozświetlacza (2-3 odcienie jaśniejszego, niż odcień twojej karnacji). Przydadzą ci się również pędzle pokazane na zdjęciach obok (od lewej): pędzel do podkładu, mniejszy pędzel do korektora, szeroki pędzel do pudru (utrwali makijaż).

2
pędzel do konturowania
Podkreślanie rysów za pomocą kosmetyków o konsystencji pudru – sposób II

W tym przypadku prócz podkładu będziesz potrzebować matowego bronzera lub pudru 2-3 odcienie ciemniejszego, niż odcień skóry, rozświetlacza o konsystencji pudru oraz gąbki do makijażu. Narzędziem twojej pracy będzie pędzel do konturowania twarzy przedstawiony na zdjęciu obok (wygląda jak nieco mniejszy, skośny pędzel do różu). Osobiście preferuję ten sposób i to jemu poświęcę dalszą część artykułu.

3
modelka przed konturowaniem
Oto jak wygląda modelka przed konturowaniem (fachowa nazwa podkreślania rysów twarzy). Za chwilę zajmiemy się podkreśleniem jej nosa, kości policzkowych i żuchwy. Użyj w tym celu matowego bronzera lub pudru o 2-3 odcienie ciemniejszego, niż twoja karnacja.
4
schemat konturowania
Konturowanie

Oto schemat, na którym będziemy się opierać. Ciemne miejsca oznaczają te partie twarzy, na które należy nałożyć bronzer. Dokładny opis znajdziesz w tym i kolejnych krokach.


Po naniesieniu na twarz podkładu przystąp do jej konturowania. Zacznij od naniesienia bronzera bezpośrednio pod kościami policzkowymi, od środka ucha kierując się lekko w dół. Postaraj się zrobić to zwięźle. Jeśli pędzel, którego używasz jest zbyt puszysty lub za duży, ściśnij włosie w dłoni. Da ci to więcej kontroli nad makijażem.

5
Małym pędzlem do cieni narysuj delikatne linie po obu stronach nosa. Jeśli twój nos jest długi, nanieś też odrobinkę bronzera pod jego czubek. Tutaj też staraj się, żeby aplikacja była spójna.
6
Teraz zajmij się żuchwą. Nanieś bronzer poniżej linii żuchwy, ale nie bezpośrednio na kość. Chcesz stworzyć cień pod szczęką, żeby wysmuklić twarz i zatuszować ewentualny drugi podbródek. Jeśli twoja żuchwa jest duża, pociągnij kontur również na obie strony brody (patrz schemat). Złagodzi to rysy twarzy.
7
Rozetrzyj bronzer po obu stronach czoła, aż po linię włosów. Sprawi to, że twoja twarzy wyda się szczuplejsza. Pamiętaj, żeby dobrze rozetrzeć bronzer, by nie odznaczał się w pobliżu linii włosów.
8
Mimo iż kontrast bronzera z podkładem może wydawać się dość znaczny, nie powinno być widać linii oddzielających jeden kolor od drugiego. Z tego powodu bardzo dokładnie rozetrzyj wszystkie krawędzie bronzera, by naturalnie wtapiał się w resztę makijażu.
9
schemat rozświetlania
Rozświetlanie

Kolejną, nie mniej ważną częścią makijażu jest rozświetlenie niektórych części twarzy. Kierować się będziemy schematem przedstawionym obok. Za pomocą gąbki do makijażu nałóż dużą ilość rozświetlacza pod oczy, rozszerzając ten obszar w stronę górnej części kości policzkowych oraz boków nosa.

10
Rozświetl również brodę, górną część szczęki (dokładnie poniżej dolnej linii uszu), łuki brwiowe, środek czoła i grzbiet nosa. Możesz również nanieść rozświetlacz na obszar między dolną częścią nosa a środkiem wargi. Sprawi to, że usta wydadzą się pełniejsze.
11
rozcieranie bronzera i rozświetlacza
Wykończenie

Teraz powinnaś przypominać potworka pokazanego na zdjęciu obok. Żeby uzyskać właściwy efekt musisz dokładnie rozetrzeć rozświetlacz, by przejścia pomiędzy kolejnymi odcieniami wyglądały całkowicie naturalnie i płynnie.

12
pełne podkreślenie rysów twarzy
Efekt końcowy

A oto efekt końcowy. Płynne przejścia między rozświetlaczem, a bronzerem idealnie wspógrają ze sobą dodając twarzy głębi i wyrazu. Podkreślają jej rysy i tuszują to, co mogłoby zaburzyć idealne proporcje. Sam bronzer i rozświetlacz sprawdzają się w codziennym makijażu. Żeby dodać makijażowi pazur, najpierw nałóż na twarz płynny lub kremowy podkład w odcieniu twojej karnacji, następnie przeprowadź konturowanie podkładem o odcieniu o 2-3 ciemniejszym od twojej karnacji. Na to nałóż utrwalający makijaż puder i ponownie podkreśl rysy twarzy bronzerem i rozświetlaczem.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie