Facebook

8 powodów dla których warto skasować konto na Facebooku

BandafkaBandafka - specjalista Tipy.pl
Facebook
1 z 9
Czy znasz kogoś kto zlikwidował swoje konto na Facebooku i zastanawiasz się dlaczego to zrobił? Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie swojego życia bez Facebooka i są od niego uzależnieni. Jeśli zaczynasz pomału dostrzegać, że Facebook staje się dla ciebie problemem to przeczytaj poniższe 8 powodów dla których warto zamknąć swoje konto. Może i ty się zdecydujesz ...
1
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 1
Brak prywatności

Prywatność a właściwie jej brak jest jednym z największych powodów dla których warto skasować konto na Facebooku. Polityka prywatności Facebooka zawsze była nieco kontrowersyjna i wielu ludziom nie podoba się, że ich dane są wykorzystywane przez ten serwis społecznościowy. Problemem jest również fakt, że skasowanie konta wcale nie jest prostą sprawą. Można je łatwo zablokować jednak wszystkie informacje na twój temat są nadal zapisane w twoim profilu.

2
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 2
Kontakt osobisty

Czasami serwisy społecznościowe sprawiają, że tracimy potrzebę spotkania się z przyjaciółmi lub zadzwonienia do nich. Jeśli pisanie na ścianach i wysyłanie prywatnych wiadomości na Facebooku zastąpiło całą twoją komunikację ze znajomymi, to może najwyższa pora, aby skasować konto i zacząć spotykać się z ludźmi w prawdziwym świecie a nie wirtualnie!

3
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 3
Czas leci

Spójrzmy prawdzie w oczy. Facebook pożera bardzo dużo czasu i wiele osób zdecydowało się usunąć swoje konto właśnie z tego powodu. Logujesz się po to aby sprawdzić powiadomienia i zanim się zorientujesz czatujesz już z kilkoma znajomymi, wysyłasz prywatne wiadomości i przeglądasz zdjęcia z wakacji swoich przyjaciół. Godzina leci za godziną. Zamiast wpatrywać się w monitor mógłbyś przecież w tym czasie zrobić coś pożytecznego dla siebie czy dla kogoś innego.

4
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 4
Oznaczanie na zdjęciach

Kolejną korzyścią skasowania konta na Facebooku jest fakt, że nikt już nigdy cię nie oznaczy na żadnym żenującym zdjęciu ani w miejscu które chcesz zachować w tajemnicy. Pamiętaj, że jeśli masz wśród znajomych osoby z pracy czy swojego szefa to mają oni pełny dostęp do twojego życia prywatnego. Jeśli zatem weźmiesz chorobowe, a ktoś cię przyłapie że w tym czasie byłeś w SPA to masz problem!

5
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 5
Za dużo informacji

Myślę, że najlepszym powodem zrezygnowania z Facebooka jest fakt, że nie będziesz już zarzucany zbędnymi informacjami o wszystkich i o wszystkim. Myślę że każdy z nas ma znajomych którzy dzielą się ze światem wszystkimi szczegółami ze swojego życia, nawet tymi najbardziej intymnymi. W przypadku 30 znajomych może nie byłoby większego problemu, jednak jeśli jest ich ponad 500 to kolejny status na temat tego że komuś się nudzi czy, że podnieca się jakąś piosenką powoduje ciężką migrenę.

6
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 6
Porównywanie

Kolejnym powodem do usunięcia konta na Facebooku jest to, że wiele ludzi porównuje swoje życie do życia innych i przez to się źle czuje sama z sobą. Jeśli przeglądając ścianę masz wrażenie że wszyscy robią wspaniałe rzeczy i spełniają swoje marzenia a ty siedzisz właśnie w pracy której nienawidzisz lub w domu to znak, że powinieneś skasować swoje konto.

7
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 7
Zaproszenia

Już same te irytujące zaproszenia do gier czy aplikacji są wystarczającym powodem do skasowania konta na Facebooku. Niektórzy ludzie biorą gry zbyt poważnie i rozsyłają zaproszenia do wszystkich swoich znajomych a później się denerwują że ktoś na nie nie odpowiada.

8
powody żeby skasować konto na facebooku - krok 8
Śledzenie

Jeśli ktoś cię śledzi i nęka na Facebooku (masz swojego stalkera) lub ty kogoś śledzisz to jest to kolejny powód do skasowania konta. Cyberstalking jest obrzydliwy! Nie ma nic bardziej żenującego niż zostanie przyłapanym na śledzeniu czyjeś ściany i dowiadywaniu się z niej różnych informacji jeszcze zanim ta osoba sama nas o nich nie poinformuje.

?

Wskazówki
* Facebook jest fajnym serwisem do kontaktowania się z ludźmi z całego świata i utrzymywania starych przyjaźni, jednak jeśli zauważysz, że jest on powodem twojego stresu czy złości zastanów się czy nie skasować swojego konta lub po prostu go nie zablokować na jakiś czas. Możesz się mocno zaskoczyć o ile prostsze i przyjemniejsze będzie życie bez niego!

Strona 1 z 9

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (101)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Małgorzata
20.12.2019
O tym, ile prywatności pokazuje na FB, decyduję tylko ja sama :-)
YEa2343
28.03.2019
W końcu udało mi się skasować.Teraz mam więcej czasu dla siebie, potrafi wciągnąć.W dodatku nie interesują mnie inni i przechwalanie się jakimiś tam rzeczami lub sobą samym. W dodatku masz tam zero prywatności,każdy może się dowiedzieć bardzo dużo o tobie nawet nie widząc ciebie ,,na żywo".
mige
10.03.2019
Jestem na etapie usuwania konta, ktoś mi się włamał, będę wolnym i szczęśliwym człowiekiem nareszcie
Kamil
22.02.2019
Skasowałem po 9 latach 4 dni temu . Więcej tam patologii . Czuje, że zacząłem żyć. Polecam
Karolina
27.01.2019
Może na początku dodam, że aktualnie mam 18 lat. Prawie rok temu usunęłam wszystkie social media (fb, insta, snap itp), uznałam, że to marnowanie czasu i irytowało mnie, że nieznane mi osoby wysyłały do mnie zaproszenia. Jeszcze miałam kilka poważnych powodów, ale nie chce o tym tu pisać :)
Piotrek
17.01.2019
Ja miałem fb ale zlikwidowałem zauważyłem, że spędzam po 3h na dzień, bez sensu, a tak zagospodarowałem ten czas i zrobiłem kurs na wózki widłowe z egzaminem udt i podnoszę kwalifikacje zamiast marnować czas ps jestem studentem prawa:)
Aga
05.01.2019
Czekam na usunięcie. Poczułam, że mam dość.
Przemo909
09.12.2018
nie ma sensu mieć fb, strata czasu rzygać się chce tymi portalami
lepiej swoim życie się zając niż coś takiego mieć nuda i zawracanie głowy takim gównem
Zizitop
15.10.2018
Nie wiem, po ilu latach, ale od kilku dni jestem poza Facebookiem. Oceniam to miejsce rajem dla sfrustrowanych psychopatów, których jedynym celem jest dokuczanie innym ludziom i wpędzanie ich w kompleksy poprzez zaniżanie ich poczucia własnej wartości.
am
14.10.2018
A co to jest ten cały facecośtam?