Tutaj jesteś: Internet > Popularne Strony WWW > Facebook > 4 rzeczy na które trzeba uważać na Facebooku

4 rzeczy na które trzeba uważać na Facebooku

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Większość z nas już dawno wie, że są pewne rzeczy i aktywności na Facebooku, na które trzeba uważać. Oczywiście nie mówię tutaj, że Facebook jest zły - sama również przesiaduję na nim niemal każdego dnia. Dzięki temu serwisowi możemy szybko zaplanować wolny czas, dowiedzieć się co słychać u naszych przyjaciół i co ciekawego dzieje się w miejscu naszego zamieszkania. Jednak, tak jak wszystko, tak i Facebook niesie z sobą pewne zagrożenia.
1

Akceptowanie prośby o przyjęcie do grona znajomych obcych osób


Na całym świecie, jak również i w Polsce coraz bardziej szerzy się zjawisko stalkingu, które jeszcze w 2006 roku wynosiło 12% z czego około 3/4 to kobiety, które były jego ofiarami. Czym może objawiać się stalking na Facebooku? Zazwyczaj jest to potajemne śledzenie danej osoby, wyszukiwanie o niej bardzo prywatych informacji, obserwowanie, podglądanie, zadręczanie wiadomościami itp. Oprócz stalkerów na Facebooku jest również sporo hakerów rozsyłających różne linki z wirusami. Tak czy inaczej, po co dawać dostęp do swoich danych obcym osobom? Ponadto nie jest również zbyt mądre dodawanie do grona znajomych osób, które spotkało się kilka razy w życiu i z którymi nie jest się na stopie koleżeńskiej.

2

Klikanie we wszystkie linki


Istnieje mnóstwo wirusów krążących po Facebooku. Możesz je otrzymać poprzez wiadomość prywatną lub poprzez link na swojej tablicy udostępniony przez twojego znajomego. I to nie dlatego, że znajomy chciał ci podesłać wirusa! Prawdopodobnie udostępniając ci linka nawet o nim nie wiedział. Uważaj zatem na nadesłane linki, zarówno te w wiadomościach, jak i te na twojej ścianie, szczególnie jeśli pochodzą one z aplikacji “gry”, “pytania”, “zaproszenia”.

Jak zablokować zdjęcia na Facebooku?
Jak zmienić hasło na Facebooku?
Jak usunąć konto na Allegro?
Jak sprzedawać na Allegro krok po kroku?
3

Publikowanie na ścianie informacji osobistych


Twoje konto na Facebooku jest rzeczą prywatną, jednak jest ono całkowicie prywatne dopóki nie zamieścisz pierwszych swoich zdjęć i postów na ścianie. Oczywiście nie chodzi o to, aby nigdy nic nie pisać, jednak o to, aby nie pisać zbyt dużo o swoim życiu prywatnym. Nie pisz o intymnych szczegółach swojej miesiączki, ani o problemach ze swoją mamą - to jest twoja sprawa i taka ma pozostać. Również ciągłe uaktualnianie swoich statusów o tym jak wielkiego masz doła, czy jak bardzo kochasz swojego chłopaka jest niezwykle denerwujące, a inni cię postrzegają jako osobę, która pragnie, aby poświęcać jej jak najwięcej uwagi.

4

Zezwalanie dziecku na posiadanie konta na Facebooku


Podczas rejestracji w Facebooku jest sprawdzany wiek i aby móc założyć konto należy mieć 13 lat lub więcej. Oczywiście weryfikację tę można z łatwością obejść, jednak nie jest zbyt mądre zezwalanie 8-9 letnim dzieciom na założenie własnego konta. Po pierwsze, małe dzieci powinny biegać po podwórku z rówieśnikami zamiast siedzieć przed komputerem, a po drugie na Facebooku istnieje wiele zagrożeń, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą pociechę.

 3.6/5 (14 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (7)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Radek - 2014-07-14
...Dołożyłbym tu z 15 przecinków!


Kto to pisał?!
Rysiu - 2014-07-14
Tego typu portale to już jest zagrożenie.
Mart. - 2014-07-14
Facebook jest dla ludzi, którzy nie mają silnej osobowości, jest dla tych, którzy każdego dnia potrzebują żeby inni mówili im że są OK.
nick - 2014-07-14
do autorki artykułu.Na face-shitcie trzeba uważać tylko na jedną rzecz, fakt...aby nie mieć tam konta i nigdy tam nie wchodzić :D :* Pamiętajcie.Jesteście na faceboooku = jesteście debilami :)
Kris - 2014-07-14
co to jest ten facebook ?
nick - 2014-07-14
dlaczego ta strona cenzuruje komentarze? nie dziwię się że jest ich tak mało [ups.prawie dwa, znaczy się jeden]...
Najważniejszą rzeczą na jaką trzeba uważać na facebooku jest to aby nigdy tam nie zakładać konta i nigdy tam nie wchodzić.Dziękuję za umieszczenie mojej opinii.
Lissa - 2014-07-07
Aby posiadać konto na facebooku wystarczy mieć 13 lat a nie 18.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Facebook nie robi żadnych problemów, jeśli chodzi o tymczasowe usuwanie konta lub ukrywanie pewnych informacji. Jednak...
Jak usunąć konto na Facebooku?
Facebook nie robi żadnych problemów, jeśli chodzi o...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.