projektowanie domów

Darmowe programy do projektowania domów

Jacus - specjalista Tipy.pl
projektowanie domów
1 z 6
Nie musisz być profesjonalnym architektem, żeby stworzyć plan domu swoich marzeń. Profesjonalne oprogramowanie służące do tego celu może być co prawda bardzo drogie, ale istnieje wiele darmowych programów, które – może w mniej rozbudowanym zakresie, ale skutecznie pozwolą ci osiągnąć ten cel. Zatem jeśli chcesz pobawić się w projektanta budynków, zapoznaj się z listą zamieszczoną poniżej. Znajdziesz tam krótki opis darmowych programów do projektowania domów wraz z linkami do stron, z których możesz je pobrać. Niektóre z nich są dostępne w pełnej wersji, inne można pobrać jako demo lub 30-dniową wersję testową. W każdym przypadku uzyskasz dostęp do narzędzia, które pomoże ci w zaprojektowaniu idealnego domu. Niestety, jak to się ma do programów darmowych, nie są one stworzone dla profesjonalistów, mają wiele wad, jednak dla osób początkujących będą jak znalazł. Jeśli natrafiłeś na jakieś dobre darmowe programy do projektowania domów, których nie ma na poniższej liście, napisz proszę o nich w komentarzu. Dzięki temu wspólnie stworzymy kompletną i użyteczną dla innych bazę danych.
1
sweethome 3d
Sweet Home 3D

Jest to całkowicie darmowy i bardzo rozbudowany program służący do projektowania domów i mieszkań. Jego interfejs jest na tyle intuicyjny, że z obsługą aplikacji poradzą sobie nawet osoby początkujące. Możesz określić dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń oraz ich aranżację. Pracować możesz w widoku 2D i 3D. Do poprawnego działania programu potrzebna jest jedynie aktualna wersja środowiska Java SE Runtime Environment.
2
Arcon6
Arcon 6

Program dostępny za darmo w wersji demo. Umożliwia tworzenie dokumentacji technicznej oraz wizualizacji budynków, ich otoczenia oraz wyposażenia. Pracować możemy w trybie projektowym oraz konstrukcyjnym.
Pełną wersję programu możesz zaś kupić tutaj.
3
google sketchup
Google SketchUp

Jeżeli pragniesz zaprojektować wymarzony dom, najwyższy budynek na świecie, nową werandę lub po prostu planujesz remont, Google SketchUp Ci w tym pomoże. Google SketchUp posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu jest jednym z najprostszych w obsłudze programów tego typu. Z jego obsługą poradzą sobie wszyscy. Dużą zaletą jest możliwość trójwymiarowego szkicowania budynków oraz wnętrz. Program świetnie nadaje się do domowego użytku oraz testowania nowych pomysłów (remonty itp.)

Google SketchUp współpracuje z Google Earth. Program można rozwijać przy pomocy skryptów w języku Ruby.
4
sam zaprojektuj dom, wnętrze i ogród
Sam zaprojektuj dom, wnętrze i ogród

Prosta i intuicyjna, choć niezbyt mocno rozbudowana aplikacja umożliwiająca projektowanie budynków, pomieszczeń i otoczenia. Możesz obejrzeć realistyczną wizualizację 3D projektu oraz wzbogacić go o elementy wyposażenia wnętrz i rośliny. Pełną wersję programu kupisz tutaj.
5
a9cad
A9CAD

A9CAD jest to bezpłatny program służący do projektowania budynków w grafice 2D. Program wyposażony jest w dwa moduły do rysowania oraz podglądu z możliwością edycji stworzonych projektów. Istnieje możliwość wprowadzania wartości i parametrów. Interfejs programu jest podobny do interfejsu AutoCADa, co sprawia, że można go uznać za darmową alternatywę tej najbardziej popularnej aplikacji.
Minusem programu jest brak wielu narzędzi - także w wersji płatnej PRO.
Strona 1 z 6

Podobne porady

Komentarze (11)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Rafał
10.03.2020
Tego programu nawet nie da się pobrać to jakaś klapa. Ja polecam każdemu, kto chce, bardzo fajny i prosty w obsłudze program..

Bardzo bogate biblioteki i elementy do umieszczania i wyposażenia wnętrza.
Sam się uczyłem go tylko tydzień i już smigam każde projekty :D
kasiuik
23.05.2016
jak mam ten program sciągnąć?....
ziomal
23.04.2013
a jak się to sciaga
miodla
15.02.2013
fajne
klaudiama
04.02.2013
można też sciągnąc bardzo fajny program do projektowania :
AutoCad (niestety próbny na 30 dni za darmo)
sisqa
10.10.2011
ja tez chce ;]
kasiunia221010
06.10.2011
jak sie to sciaga
kosmetyczka
09.09.2010
Ok.
Alicja
13.11.2008
Pod komentarzami są linki do programów
Alicja
13.11.2008
Google SketchUp 6

http://www.google.com/sketchup/download/gsuwenthankyou.html

A9CAD 2.2.1

http://www.a9tech.com/download/A9CADV2Setup.exe