Bojownik

Jak przygotować akwarium dla bojownika?
BaskaK - specjalista Tipy.pl

Bojowniki to bardzo wojownicze rybki. W jednym akwarium powinien być wyłącznie jeden samiec. Poniżej kilka wskazówek jak przygotować akwarium dla swojego betta.
1
Akwarium dla bojownika powinno mieć co najmniej 30 litrów. Do akwarium nalej wody, zainstaluj filtr i grzałkę (powinny one od tej pory chodzić non stop).
2
Co najmniej po upływie 3 dni jak już chlor całkowicie wyparuje z wody możesz zacząć sadzić roślinki. Najlepiej jednak zacząć to robić po około 1 tygodniu. Po zasadzeniu roślin zainstaluj oświetlenie (rośliny należy naświetlać przez 10-12 godzin dziennie).
3
Do akwarium możesz dodać korzeń lub skorupkę z kokosa które wzbogacają wodę.
4
Po około dwóch tygodniach od zasadzenia roślin można do akwarium wpuścić bojownika. Możesz przyspieszyć dojrzewanie akwarium za pomocą biostartera (używanie wg instrukcji na opakowaniu) jednak nigdy nie wpuszczaj do niego od razu rybek. Najlepiej jest to zrobić po 3 tygodniach od nalania wody do akwarium - woda musi się ustać.

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Bojo
12.02.2016
Piniol jest w błędzie, główną funkcją filtra jest filtrowanie biologiczne. Bez filtra organizm biojownika może zostać osłabiony przez toxyczne związki. Dobrze jest kupić płyn który neutralizuje chlor, zazwyczaj takie płyny neutralizują tez inna szkodliwe związki. 15 litrów wystarczy dla jednego bojownika jednak 30 było by najlepiej i najłatwiej utrzymac. Zalecane jest też karmienia mrozonym pokarmem raz w tygodniu i obranym gotowanym groszkiem raz na 2 tygodnie. Mozna też pościć bojownika raz w tygodniu zeby jego system mógł sie się przeczyścić. Mieszkałem w Tajlandii prez 6 lat i chodowalem bojowniki lokalnie. Swoje życie zacynają w gęsto zarośniętych zbiornikach razem ze swoim rodzenstwem. Po wybieraniu, najlepsze osobniki są tymczasowo wpószczane do butelek aż do wysłania do kupca.
Piniol
26.10.2015
Bojownik nie oddycha tlenem rozpuszczonym w wodzie - dla tego też nie wymaga napowietrzania ani filtrowania, jedynie okresowej częściowej podmiany wody i czyszczenia szybek.
Gęste rośliny w akwarium mogą zabić bojownika, gdyż może się zaplątać i po prostu utopić.
Akwarium nie musi mieć 30 l i raczej powinno być płytkie i nie za duże bo tego po prostu nie lubi.
Od kilku lat hoduję takie rybki.
Pisząc porady dobrze na początku zaopatrzyć się w wiedzę.