kasety magnetofonowe

Jak zgrać muzykę z kasety na komputer?
KasprzykKasprzyk - specjalista Tipy.pl

Masz stare kasety z ulubionymi utworami, a twój magnetofon odmawia posłuszeństwa? Albo po prostu chciałbyś mieć ulubione kawałki z dzieciństwa na płycie CD lub na komputerze? Jeśli tak to przeczytaj poniżej jak zgrać muzykę z kasety na komputer.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Kasety z utworami które chcesz przenieść na płytę,
* Magnetofon do odtworzenia kasety,
* Płyty,
* Komputer,
* Program Audacity dostępny do pobrania online lub Soundbooth firmy Adobe (Pierwsze 30 dni za darmo)
* Kabel dwoma końcówkami mini jack. (Kabel z końcówkami które będą pasowały do wejścia słuchawkowego w magnetofonie i z drugiej strony do wejścia na mikrofon w komputerze.)

1
Włóż kasetę do magnetofonu.
2
Połącz kablem magnetofon z komputerem poprzez umieszczenie kabla w miejscu na słuchawki w magnetofonie i wejściu na mikrofon w komputerze.
3
Pobierz online oprogramowanie Audacity, dostępne bezpłatnie. Zainstaluj go.
4
Otwórz program, włącz przycisk "rekord" a w magnetofonie przycisk odtwarzania kasety (play).
5
Na ekranie komputera pojawią się muzyka z kasety w postaci fal dźwiękowych. Nagrywaj tak długo jak długo trwa piosenka. Następnie w programie wybierz z menu górnego File i tam opcję "export as waves". Wybierz miejsce gdzie chcesz zapisać plik. Zamknij.
6
Jeżeli masz zainstalowaną polską wersję językową wówczas szukaj w menu "plik" i postępuj jak w pkt. 5.
7
Włóż czystą płytę CD do napędu, uruchom ulubiony program do nagrywania płyt. Ja używam Nero. Wybierz opcję stwórz music audio CD, pojawi się okienko aby dodać żądane pliki. Wskaż ścieżkę dostępu do zapisanego wcześniej pliku, i wybierz opcję "burn" – wypalaj.
8
Twoja ulubiona muzyka powinna już być na płycie.

Podobne porady

Komentarze (8)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

wow
13.10.2014
a skąd wziąć kasety z ulubionymi utworami?
TheTanadu
12.11.2013
Polecam zrobic to samo ale jak sie ma np. laptop. Oplaca sie nagrywac to co slyszymy, przeciez chcemy wiedziec co mamy na kasetach
newlexi
05.11.2012
Dopiero uczę się praktycznych zastosowań wiedzy informatycznej, ten artykuł bardzo mi w tym pomógł Dziękuję serdecznie!!
Mane
13.04.2012
Chyba ktoś oszalał do reszty, podłączamy do wejścia Line-In karty muzycznej, nie żadnego mikrofony.
WUJEK DOBRA RADA
03.01.2012
kabel można zrobić samemu np. dwie pary starych słuchawek odciąć kable zlutować zgodnie z kolorami i zaizolować taśmą izolacyjną ja tak zrobiłem a tak apropo wejście jest na mikrofon a wyjście jest słuchawkowe
glicynia
01.08.2011
dziekuje, własnie tego szukałam. Masz cmoka i piwo u mnie
koluS
14.04.2011
Witam ja już jestem po pierwszych testach zgrywałem programem Audacity i jest ok. A Kabel kupisz w każdym sklepie komputerowym powiedz że potrzebujesz kabelek mini jack - mini jack
Kasprzyk
06.05.2010
kabel można kupić we wszystkich sklepach z komputerami, elektroniką (np. media markt) itp. Oprócz tego wszędzie na necie - (na allegro wpisz w wyszukiwarkę kabel MINIJACK, oprócz tego we wszystkich sklepach inter. z komputerami).