Nalewka kasztanowa

Jak zrobić nalewkę z kasztanowca?

ralisralis - specjalista Tipy.pl
Nalewka kasztanowa
1 z 4
Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty.
1
kasztanowiec nalewka
Do przygotowania nalewki potrzebować będziesz: 50 g suszonych kwiatów kasztanowca (dostępne w sklepie zielarskim), 50 g suszonych kasztanów lub 100 g młodych niedojrzałych kasztanów, 1 l wódki.
Kasztany pokrój na małe kawałki zaś kwiatki rozkrusz palcami i przełóż do dużego (około 1,5 l) słoika.
2
nalewka z kasztanów
Całość zalej litrem wódki i odstaw na dwa tygodnie (10-14 dni). Przez ten czas kilka razy potrząśnij słoikiem. Po upływie dwóch tygodni przecedź zawartość słoika przez gazę i przelej do ciemnej, szklanej butelki. Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu
3
kasztany nalewka
Stosowanie:
W przypadku reumatyzmu, oparzeń, odmrożeń czy poprawy krążenia należy smarować nią bolące miejsca. W przypadku zapalenia żołądka lub jelit należy nalewkę pić przez 30 dni, trzy razy dziennie po 10-20 kropli. Picie nalewki w wyżej podanych dawkach ułatwia również wydalanie moczu przy przeroście prostaty.
Nim zastosujesz nalewkę, skonsultuj się ze swoim lekarzem.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Jagoda
19.10.2016
Na zdjęciach są kasztanowce, a jadalne to kasztany.
sal
17.10.2016
Czy ta nalewka dotyczy kasztanów Jadalnych również? Dlaczego na większości zdjęć są kasztany nie jadalne (z łupinkami); jednocześnie na jednym prezentują państwo kasztany Jadalne. Jak to w końcu jest? ta nalewka jest z kasztanów jadalnych czy nie jadalnych