Udane małżeństwo

Jak być dobrym mężem?
Olimpia - specjalista Tipy.pl

Każdy mężczyzna chciałby pochwalić się najlepszą żoną jak i każda kobieta marzy o tym, aby mieć najlepszego pod słońcem męża. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby twoja żona ci gotowała, prała, była zadbana, kochająca i spełniała wszystkie twoje fantazje seksualne, to musisz ją traktować w taki sposób w jaki ty sam chcesz być przez nią traktowany. Dobro, które dajemy innym wraca do nas ze zdwojoną siłą. Daj zatem żonie to, czego potrzebuje a ona odwdzięczy ci się po stukroć.
1
Bądź miły.

Nikt nie lubi aroganckich mężczyzn. Bądź miły dla wszystkich ludzi dookoła łącznie ze swoją żoną, przyjaciółmi i rodziną. Bądź ciepły, pozytywny, kochający i przyjazny. Jeśli będziesz miły dla innych to inni będą mili dla ciebie.

Staraj się wracać do domu z uśmiechem na twarzy, nawet wówczas gdy miałeś zły dzień czy zmęczyła cię jazda samochodem w korku. Pamiętaj, że twoja żona również mogła mieć kiepski dzień w pracy. A jeśli nie pracuje zawodowo to wiedz, że praca w domu i opieka nad dziećmi jest również wykańczająca.
2
Szanuj swoją żonę.

Zaufanie i lojalność są jednymi z najważniejszych cech, których oczekują żony od swoich mężów. Miej poczucie honoru i obowiązku. Pamiętaj, że podczas zawarcia związku małżeńskiego złożyłeś ślubowanie. Bez względu na to, czy pracujesz tylko ty czy pracujecie obydwoje, to pamiętaj że zarobione pieniądze są wasze wspólne. Jeśli żona nie pracuje zarobkowo to nie oznacza, że powinna być bez grosza przy duszy. Nigdy powinieneś myśleć, że zarobione pieniądze możesz wydać w taki sposób w jaki chcesz. Masz rodzinę o której musisz myśleć. Zaspokajanie potrzeb rodziny musi być dla ciebie priorytetem.
3
Rzetelny, odpowiedzialny, będący oparciem.
 
Każda kobieta chce męża na którego można zawsze liczyć, który będzie zawsze u jej boku kiedy ona będzie go potrzebować. Wspieraj swoją żonę we wszystkich etapach jej życia i kariery. Pocieszaj i uspokajaj ją kiedy ma depresje czy wówczas kiedy sprawy nie idą po jej myśli. Nie umniejszaj jej wartości ani nie rań jej ego. Jeśli twoja żona pracuje to zrozum jej problemy i presję jakiej podlega. Bądź dumny z jej osiągnięć i nie zapominaj o komplementach. Bądź przy niej kiedy potrzebuje się wypłakać i kiedy potrzebuje wsparcia. Daj jej odczuć, że o nią dbasz. Nawet jeśli nie możesz w danej chwili przy niej być to zadzwoń do niej i porozmawiaj – nawet wówczas gdy masz tylko minutkę czy dwie. Kiedy wracasz z pracy do domu to pomóż żonie w pracach i obowiązkach domowych. Żona będzie zadowolona nawet wówczas gdy prawie nic nie zrobisz. Dla niej najważniejsze będzie to, że się starasz i chcesz jej pomóc. Bądź dla niej przyjacielem. Szanuj jej poglądy, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz.
4
Dostosowanie.

Po latach małżeństwa zauważysz, że twoja żona nie wygląda ani nie zachowuje się już tak samo jak dziewczyna w której się zakochałeś. Po latach pracy, opieki nad domem i dziećmi może być już zmęczona czy bardziej nerwowa. Powinieneś zatem przejąć na siebie więcej obowiązków domowych aby ją maksymalnie odciążyć. Staraj się rozumieć potrzeby swojej żony i je w miarę swoich możliwości zaspokajać. Nie pozwól, aby twoje uczucia wobec życiowych zmian miały jakikolwiek wpływ na uczucia wobec swojej żony. Idealny mąż musi być wrażliwy na wymogi swojej partnerki, powinien traktować ją równo, rozumieć kiedy musi zostać dłużej w pracy i pomagać w pracach domowych.
5
Okaż szacunek.

Jeśli oczekujesz szacunku od innych ludzi to sam musisz im go okazywać. Okazywanie szacunku przejawia się w sposobie mówienia i zachowania. Zawsze mów do swojej żony w czuły sposób, unikaj złośliwości, przedrzeźniania i krzyku. Dobry mąż nigdy nie obraża swojej żony ani prywatnie ani w towarzystwie innych. Zawsze myśl zanim coś powiesz bo wypowiedzianych słów nie można już cofnąć. Okazuj swojej żonie respekt zarówno w towarzystwie innych ludzi jak i w domu. Nie oglądaj się przy niej za innymi kobietami. Razem z żoną podejmuj decyzje dotyczące spraw rodziny. Jeśli zamierzasz sprowadzić do domu znajomych to ją wcześniej uprzedź.
6
Bagaż emocjonalny.

Wielu z nas ma pewien bagaż emocjonalny jednak nie powinien on być nigdy wnoszony do małżeństwa. Niektórzy mężczyźni wychwalają zalety swoich matek czy byłych dziewczyn w obecności swojej żony. Unikaj osądzania wszystkiego co zrobi czy powie twoja żona i zrozum że jest ona inna niż ty. Jej doświadczenia oraz zamiłowania są inne niż twoje. Porównywanie jej do innych kobiet czy krytykowanie tego co robi może sprawić, że wasze małżeństwo się rozpadnie.
7
Komunikacja.
 
Dobra komunikacja jest kluczem do udanego małżeństwa. Kobiety tak jak i mężczyźni oczekują szczerości od swojego partnera. Szczerość jest tym co buduje zaufanie w każdym związku. Możliwe, że żona wybaczy ci twoje błędy jednak tylko wówczas kiedy będziesz z nią szczery i obiecasz, że to się więcej nie powtórzy. Kobiety lubią kiedy ich mężczyźni mówią im o wszystkim otwarcie i nic przed nimi nie ukrywają.

Postaraj się każdego dnia znaleźć czas na rozmowę ze swoją żoną nawet jeśli jest to pora obiadowa. Jeśli masz swoje sekrety o których boisz się lub nie chcesz powiedzieć swojej żonie to znaczy że wasze małżeństwo ma kłopoty. Zawsze aktywnie słuchaj tego co ona do ciebie mówi. Twoja żona również chce aby ktoś jej wysłuchał i interesował się tym co dzieje się w jej życiu. Wysłuchuj z uwagą jej narzekań i uskarżań. Kobiety kochają mężczyzn którzy rozumieją ich humory, uczucia, postawę, upodobania i uprzedzenia. Takie zrozumienie powoduje, że są one otwarte i nic nie ukrywają przed swoimi mężami. Dobra komunikacja buduje zaufanie i wzmacnia związek. Sprawiaj aby twoja żona często się śmiała. Kobiety uwielbiają błyskotliwych mężczyzn z poczuciem humoru. W każdym związku zdarzają się kłótnie czy problemy jednak nie opowiadaj o nich swoim znajomym czy przyjaciołom. Wasze problemy są waszą prywatną sprawą i musicie radzić sobie z nimi sami. Nie powracaj do starych kłótni i nieporozumień. To co było złe powinno pójść w zapomnienie. Jeśli stracisz nad sobą panowanie to nigdy nie przezywaj swojej żony, nie wyzywaj jej, nie pluj ani nie bij.
8
Miłość i czułość.

Możliwie jak najczęściej okazuj swojej żonie miłość i czułość. Każda kobieta tego pragnie. Okazuj czułość swojej kobiecie nie tylko wówczas, kiedy chcesz ją zaciągnąć do łóżka, bo inaczej uzna ją ona za nieszczerą. Dobry mąż docenia i zauważa swoją żonę nawet po dwudziestu czy pięćdziesięciu latach małżeństwa. Ona oczekuje, abyś zauważył jej nową fryzurę czy seksowną sukienkę, którą założyła specjalnie dla ciebie. Jeśli zbyt wiele razy nie zauważysz czegoś, co twoja żona zrobiła aby ci się podobać, to potraktuje ona swoje starania za bezowocne i przestanie się starać. Dawaj jej drobne prezenciki kiedy się ich najmniej spodziewa. Zaskakuj ją planując wspólny wyjazd, przygotowując romantyczną kolację, dając bukiet pięknych kwiatów czy biorąc ją na zakupy. Kobiety lubią być rozpieszczane i jakby nie patrzeć, są one jak duże dzieci, które wymagają stałej opieki. Każda kobieta ma własne upodobania, które niekoniecznie są takie jak twoje. Postaraj się zatem dawać jej to co ona lubi zamiast wmuszać w nią rzeczy które lubisz ty. Okazuj jej swoją troskę i dawaj jej często do zrozumienia że zawsze będziesz dla niej oparciem. Nigdy nie zapominaj o ważnych dla niej dniach. Pamiętaj, aby od czasu do czasu spontanicznie ją przytulić lub pocałować i powiedzieć jak bardzo ją kochasz a kiedy jesteście razem trzymaj ją za rękę. Te małe gesty pokażą twojej żonie, że o niej myślisz jak również pomogą wzmocnić wasz związek.
9
Chroń ją

Kobieta potrzebuje czuć się bezpieczna i chroniona przez swojego mężczyznę. Musi mieć poczucie, że w twojej obecności nic jej się nie stanie i nikt jej nie skrzywdzi. Oczywiście nie trzeba mieć góry mięśni aby zapewnić jej takie samopoczucie – wystarczy odpowiednia postawa. Kobieta oczekuje, że jej mąż będzie dżentelmenem traktującym ją jak prawdziwą damę.
10
Daj jej przestrzeń
 
Jako mąż powinieneś zrozumieć, że twoja żona ma tak jak ty swoje własne życie. Ma ona swoich rodziców, przyjaciół i znajomych, którzy stanowią jego część, oraz swoje zainteresowania i pasje którym oddaje się w wolnym czasie. Nie oczekuj zatem, że poświęci ci ona całą swoją uwagę. Nie zatrzymuj jej kiedy chce spotkać się z przyjaciółmi, rodziną czy spędzić czas na tym co najbardziej lubi robić.
11
Spraw, aby była w łóżku szczęśliwa.

Seks jest jedną z najważniejszych rzeczy w każdym małżeństwie. Dobry seks pomaga wzmocnić miłość zarówno fizyczną jak i emocjonalną. Uszczęśliwiaj swoją kobietę w łóżku i bądź jej wierny. Żadna kobieta nie będzie tolerować zdradzającego partnera. Dobry seks odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o udany związek i na odwrót – kiepski seks może być powodem do kłopotów i kryzysów w małżeństwie. Nie wnoś porno do waszego związku, gdyż tworzy ono tylko nierealne oczekiwania na temat poziomu libido twojej żony oraz jej komfortu wynikającego z różnych dziwnych pozycji seksualnych.
12
Podsumowując, jeśli nie podoba ci się sposób w jaki traktuje cię twoja żona to zastanów się przez chwilkę nad tym jak ty ją traktujesz i zmień swoje zachowanie. Jeśli będziesz idealnym mężem to sprawisz, że twoja żona również stanie się idealna. Zachowanie kobiety wynika ze sposobu w jaki traktuje ją jej mężczyzna. Jeśli dajesz jej do zrozumienia, że jest bezwartościowa to ona faktycznie taka dla ciebie będzie. Jeśli natomiast będziesz ją dobrze traktować to stanie się ona diamentem w twojej koronie i wiecznym błogosławieństwem.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Krzychu
01.10.2019
Ciekawy artykul i zgodze sie z tym co jest napisane,ale powiedzmy sobie, ze taka postawa dziala w dwie strony. Jesli zona jest dobra dla meza, jest kochajaca,szanuje go i wspiera, to mezczyzna tez taki bedzie.
Jakis
15.05.2019
Jezeli w wiekszosci tych swer sie sprawdzam (nawet zrezygnowalem z wlasnego zycia prywatnego na rzecz posiadania dla niej jak najwiecej wolnego czasu), a wciaz slysze, ze jej jest ze mna zle i ciezko i jest strasznie nieszczesliwa i ze zly ze mnie maz, to co mam zrobic, zeby to zdanie zmienila?
martakali2889
26.10.2012
Przepraszam ale jeśli żona sprząta, pierze, gotuję i zadowala mężczyznę to kiedy ma odpocząć? Skoro chce tego wszystkiego to niech trochę w tym pomoże by trwało to krócej. I miała trochę czasu dla siebie.